Luk
Logo for Ebbsfleet United

Om Ebbsfleet United

Land: England
Stadion: Stonebridge Road
Placering: Northfleet, England (Se på Google Maps)
Træner: Garry Hill


Turneringer med deltagelse af Ebbsfleet United

Turnering Placering Form
National League #24
har tabt samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Ebbsfleet United fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ebbsfleet United

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Ebbsfleet United

Nr. Navn Position
1. Nathan Ashmore (29 år) Målmand
2. Jack King (34 år) Midtbane
3. Aswad Thomas (30 år) Forsvar
4. Alex Lawless (36 år) Midtbane
5. Ayo Obileye (24 år) Forsvar
6. Lawrie Wilson (31 år) Forsvar
7. Sean Shields (27 år) Midtbane
8. Jimmy Ball (23 år) Midtbane
9. Gozie Ugwu (26 år) Angreb
10. John Goddard (26 år) Midtbane
11. Myles Weston (31 år) Midtbane
12. Josh Umerah (31 år) Angreb
13. Harry Palmer (24 år) Målmand
14. Cody McDonald (33 år) Angreb
15. Jamie Grimes (28 år) Forsvar
16. Matthew Achuba Forsvar
18. Alfie Egan (21 år) Midtbane
19. Brandon Thomas-Asante (20 år) Midtbane
20. Bondz N'Gala (29 år) Forsvar
21. Arif Omar (18 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Ebbsfleet United
Worthing
4 – 0
20. oktober 16:00
4. runde
Ebbsfleet United
Cheltenham
0 – 0
10. november 16:00
1. runde
Cheltenham
Ebbsfleet United
2 – 0
20. november 20:45
1. runde
Ebbsfleet United
Halifax
1 – 4
3. august 16:00
1. runde
Bromley
Ebbsfleet United
3 – 1
6. august 20:45
2. runde
AFC Fylde
Ebbsfleet United
1 – 0
10. august 16:00
3. runde
Ebbsfleet United
Yeovil
1 – 3
13. august 20:45
4. runde
Solihull Moors
Ebbsfleet United
2 – 1
17. august 16:00
5. runde
Ebbsfleet United
Notts Co.
vs
24. august 16:00
6. runde
Boreham Wood
Ebbsfleet United
vs
26. august 16:00
7. runde
Ebbsfleet United
Aldershot
vs
31. august 16:00
8. runde
Dover
Ebbsfleet United
vs
3. september 20:45
9. runde
Ebbsfleet United
Eastleigh
vs
7. september 16:00
10. runde
Woking
Ebbsfleet United
vs
14. september 16:00
11. runde
Ebbsfleet United
Barrow
vs
21. september 16:00
12. runde
Ebbsfleet United
Barnet
vs
24. september 20:45
13. runde
Wrexham
Ebbsfleet United
vs
28. september 16:00
14. runde
Harrogate
Ebbsfleet United
vs
5. oktober 18:20
15. runde
Ebbsfleet United
Torquay
vs
8. oktober 20:45
16. runde
Ebbsfleet United
Maidenhead United
vs
12. oktober 16:00
17. runde
Sutton United
Ebbsfleet United
vs
26. oktober 16:00
18. runde
Chorley
Ebbsfleet United
vs
29. oktober 20:45
19. runde
Ebbsfleet United
Chesterfield
vs
2. november 16:00
20. runde
Ebbsfleet United
Hartlepool
vs
16. november 16:00
21. runde
Stockport County
Ebbsfleet United
vs
23. november 16:00
22. runde
Barnet
Ebbsfleet United
vs
26. november 20:45
23. runde
Ebbsfleet United
Wrexham
vs
30. november 16:00
24. runde
Eastleigh
Ebbsfleet United
vs
7. december 16:00
25. runde
Ebbsfleet United
Woking
vs
21. december 16:00
26. runde
Dagenham & Redbridge
Ebbsfleet United
vs
26. december 16:00
27. runde
Ebbsfleet United
Dover
vs
28. december 16:00
28. runde
Ebbsfleet United
Dagenham & Redbridge
vs
1. januar 16:00
29. runde
Barrow
Ebbsfleet United
vs
4. januar 16:00
30. runde
Ebbsfleet United
Harrogate
vs
18. januar 16:00
31. runde
Torquay
Ebbsfleet United
vs
25. januar 16:00
32. runde
Ebbsfleet United
Sutton United
vs
1. februar 16:00
33. runde
Maidenhead United
Ebbsfleet United
vs
8. februar 16:00
34. runde
Ebbsfleet United
Chorley
vs
15. februar 16:00
35. runde
Chesterfield
Ebbsfleet United
vs
22. februar 16:00
36. runde
Ebbsfleet United
Stockport County
vs
29. februar 16:00
37. runde
Hartlepool
Ebbsfleet United
vs
7. marts 16:00
38. runde
Halifax
Ebbsfleet United
vs
14. marts 16:00
39. runde
Ebbsfleet United
Bromley
vs
21. marts 16:00
40. runde
Yeovil
Ebbsfleet United
vs
28. marts 16:00
41. runde
Ebbsfleet United
AFC Fylde
vs
4. april 16:00
42. runde
Ebbsfleet United
Boreham Wood
vs
10. april 16:00
43. runde
Notts Co.
Ebbsfleet United
vs
13. april 16:00
44. runde
Ebbsfleet United
Solihull Moors
vs
18. april 16:00
45. runde
Aldershot
Ebbsfleet United
vs
25. april 18:20
46. runde