Luk
Logo for Maidenhead United

Om Maidenhead United

Land: England
Stadion: York Road
Placering: Maidenhead, England (Se på Google Maps)
Træner: Alan Devonshire


Turneringer med deltagelse af Maidenhead United

Turnering Placering Form
FA Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Maidenhead United fra nyhedsarkivet

Nyheder om Maidenhead United

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Maidenhead United

Nr. Navn Position
1. Chris Dunn (32 år) Målmand
2. Remy Clerima (30 år) Forsvar
3. Rene Steer (30 år) Forsvar
4. Joe Ellul (31 år) Forsvar
5. Aron Davies (22 år) Forsvar
6. Freddie Grant (23 år) Forsvar
7. Shamir Fenelon (26 år) Angreb
8. James Comley (29 år) Midtbane
10. Josh Kelly (21 år) Angreb
12. Bradley Keetch (19 år) Midtbane
15. Nana Ofori-Twumasi (30 år) Forsvar
16. Ryheem Sheckleford (23 år) Forsvar
17. Henry Landers Midtbane
18. James Akintunde (24 år) Midtbane
19. Ryan Upward (28 år) Midtbane
24. Alan Massey (31 år) Forsvar
28. Joshua Smile (23 år) Midtbane
Fred Chapman Målmand
Jayden Mundle-Smith (20 år) Forsvar
Josh Coley (22 år) Midtbane
Jaden Thompson-Brissett (19 år) Midtbane
Reece Smith Midtbane
Brandon Curtis Midtbane
Ibra Sekajja (27 år) Angreb
Emile Acquah (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Stockport County
Maidenhead United
0 – 1
3. august 13:30
1. runde
Maidenhead United
Chesterfield
1 – 1
6. august 20:45
2. runde
Maidenhead United
Hartlepool
0 – 1
10. august 16:00
3. runde
Torquay
Maidenhead United
0 – 2
13. august 20:45
4. runde
Maidenhead United
Chorley
4 – 1
17. august 16:00
5. runde
Yeovil
Maidenhead United
1 – 2
24. august 16:00
6. runde
Maidenhead United
Bromley
1 – 2
26. august 16:00
7. runde
Sutton United
Maidenhead United
0 – 3
31. august 16:00
8. runde
Wrexham
Maidenhead United
2 – 2
3. september 20:45
9. runde
Maidenhead United
Dagenham & Redbridge
0 – 1
7. september 16:00
10. runde
Barnet
Maidenhead United
1 – 0
14. september 16:00
11. runde
Maidenhead United
Harrogate
1 – 1
21. september 16:00
12. runde
Maidenhead United
Dover
1 – 2
24. september 20:45
13. runde
Barrow
Maidenhead United
2 – 0
28. september 16:00
14. runde
Maidenhead United
Halifax
0 – 1
5. oktober 16:00
15. runde
Eastleigh
Maidenhead United
2 – 1
8. oktober 20:45
16. runde
Ebbsfleet United
Maidenhead United
1 – 2
12. oktober 16:00
17. runde
Maidenhead United
Wealdstone
1 – 1
19. oktober 16:00
4. runde
Wealdstone
Maidenhead United
0 – 2
22. oktober 20:45
4. runde
Maidenhead United
Solihull Moors
1 – 0
26. oktober 16:00
18. runde
Maidenhead United
AFC Fylde
1 – 1
29. oktober 20:45
19. runde
Aldershot
Maidenhead United
2 – 0
2. november 16:00
20. runde
Maidenhead United
Rotherham
1 – 3
9. november 16:00
1. runde
Boreham Wood
Maidenhead United
2 – 1
16. november 16:00
21. runde
Maidenhead United
Woking
2 – 3
23. november 18:20
22. runde
Dover
Maidenhead United
3 – 4
26. november 20:45
23. runde
Maidenhead United
Barrow
0 – 4
30. november 16:00
24. runde
Dagenham & Redbridge
Maidenhead United
1 – 2
7. december 16:00
25. runde
Maidenhead United
Barnet
1 – 4
21. december 16:00
26. runde
Notts Co.
Maidenhead United
3 – 0
26. december 16:00
27. runde
Maidenhead United
Wrexham
2 – 0
28. december 16:00
28. runde
Maidenhead United
Notts Co.
0 – 0
1. januar 16:00
29. runde
Harrogate
Maidenhead United
1 – 0
4. januar 16:00
30. runde
Halifax
Maidenhead United
5 – 2
18. januar 16:00
31. runde
Maidenhead United
Eastleigh
2 – 0
25. januar 16:00
32. runde
Solihull Moors
Maidenhead United
0 – 2
1. februar 16:00
33. runde
Maidenhead United
Aldershot
1 – 2
22. februar 16:00
36. runde
Maidenhead United
Ebbsfleet United
1 – 3
25. februar 20:45
34. runde
Woking
Maidenhead United
2 – 0
29. februar 16:00
37. runde
Maidenhead United
Boreham Wood
0 – 1
7. marts 16:00
38. runde
Maidenhead United
Stockport County
1 – 2
14. marts 16:00
39. runde
Chesterfield
Maidenhead United
0 – 0
21. marts 16:00
40. runde
AFC Fylde
Maidenhead United
0 – 0
24. marts 20:45
35. runde
Maidenhead United
Torquay
0 – 0
28. marts 16:00
41. runde
Hartlepool
Maidenhead United
0 – 0
4. april 16:00
42. runde
Bromley
Maidenhead United
0 – 0
10. april 16:00
43. runde
Maidenhead United
Yeovil
0 – 0
13. april 16:00
44. runde
Chorley
Maidenhead United
0 – 0
18. april 16:00
45. runde
Maidenhead United
Sutton United
0 – 0
25. april 18:20
46. runde