Luk
Logo for Woking

Om Woking

Land: England
Stadion: Laithwaite Community Stadium
Bygget: 1989
Placering: Woking, England (Se på Google Maps)
Kapacitet: 6.036 tilskuere
Træner: Alan Dowson


Turneringer med deltagelse af Woking

Turnering Placering Form


Se flere relaterede nyheder om Woking fra nyhedsarkivet

Nyheder om Woking

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Woking

Nr. Navn Position
2. Jack Cook (26 år) Forsvar
3. Josh Casey (28 år) Midtbane
4. Immanuel Parry (26 år) Forsvar
5. Ben Gerring (29 år) Forsvar
6. Moussa Diarra (30 år) Forsvar
7. David Tarpey (31 år) Angreb
8. Kane Ferdinand (27 år) Forsvar
9. Jake Hyde (30 år) Angreb
10. Max Kretzschmar (26 år) Midtbane
11. Matt Jarvis (34 år) Midtbane
12. Nathan Collier (34 år) Midtbane
13. Craig Ross (30 år) Målmand
14. Godfrey Poku (30 år) Midtbane
15. Jack Skinner (20 år) Midtbane
16. Shaun Donnellan (23 år) Forsvar
18. Ibrahim Meite (23 år) Angreb
20. Toby Edser (21 år) Midtbane
23. Jayden Wareham Angreb
25. Adam Guest Målmand
27. Alex Wall (29 år) Angreb
Sam Mason (20 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dagenham & Redbridge
Woking
0 – 2
3. august 16:00
1. runde
Woking
Aldershot
0 – 1
6. august 20:45
2. runde
Woking
Harrogate
1 – 0
10. august 16:00
3. runde
Chesterfield
Woking
1 – 2
13. august 20:45
4. runde
AFC Fylde
Woking
1 – 4
17. august 16:00
5. runde
Woking
Solihull Moors
2 – 0
24. august 16:00
6. runde
Dover
Woking
1 – 2
26. august 16:00
7. runde
Woking
Barrow
3 – 2
31. august 16:00
8. runde
Woking
Torquay
1 – 1
3. september 20:45
9. runde
Hartlepool
Woking
1 – 1
7. september 20:30
10. runde
Woking
Ebbsfleet United
2 – 2
14. september 16:00
11. runde
Chorley
Woking
1 – 1
21. september 16:00
12. runde
Bromley
Woking
1 – 0
24. september 20:45
13. runde
Woking
Boreham Wood
1 – 2
28. september 16:00
14. runde
Woking
Wrexham
1 – 1
5. oktober 16:00
15. runde
Yeovil
Woking
3 – 1
8. oktober 20:45
16. runde
Barnet
Woking
2 – 2
12. oktober 16:00
17. runde
Ebbsfleet United
Woking
1 – 1
19. oktober 16:00
4. runde
Woking
Ebbsfleet United
0 – 1
22. oktober 20:45
4. runde
Woking
Eastleigh
1 – 1
26. oktober 16:00
18. runde
Woking
Notts Co.
0 – 4
29. oktober 20:45
19. runde
Stockport County
Woking
1 – 3
2. november 16:00
20. runde
Woking
Halifax
0 – 0
16. november 16:00
21. runde
Maidenhead United
Woking
2 – 3
23. november 18:20
22. runde
Woking
Bromley
2 – 1
26. november 20:45
23. runde
Boreham Wood
Woking
1 – 0
30. november 16:00
24. runde
Woking
Hartlepool
2 – 1
7. december 16:00
25. runde
Woking
Sutton United
0 – 2
26. december 14:00
27. runde
Torquay
Woking
4 – 1
28. december 16:00
28. runde
Sutton United
Woking
6 – 2
1. januar 16:00
29. runde
Woking
Chorley
1 – 0
4. januar 16:00
30. runde
Wrexham
Woking
3 – 0
18. januar 16:00
31. runde
Woking
Yeovil
1 – 0
25. januar 16:00
32. runde
Ebbsfleet United
Woking
2 – 1
28. januar 20:45
26. runde
Eastleigh
Woking
2 – 0
1. februar 16:00
33. runde
Notts Co.
Woking
1 – 1
15. februar 16:00
35. runde
Woking
Stockport County
1 – 1
22. februar 16:00
36. runde
Woking
Maidenhead United
2 – 0
29. februar 16:00
37. runde
Halifax
Woking
0 – 2
7. marts 16:00
38. runde
Woking
Barnet
1 – 3
10. marts 20:45
34. runde
Woking
Dagenham & Redbridge
0 – 0
14. marts 16:00
39. runde
Aldershot
Woking
0 – 0
21. marts 16:00
40. runde
Woking
Chesterfield
0 – 0
28. marts 16:00
41. runde
Harrogate
Woking
0 – 0
4. april 16:00
42. runde
Woking
Dover
0 – 0
10. april 16:00
43. runde
Solihull Moors
Woking
0 – 0
13. april 16:00
44. runde
Woking
AFC Fylde
0 – 0
18. april 16:00
45. runde
Barrow
Woking
0 – 0
25. april 18:20
46. runde