Luk
Logo for AFC Fylde

Om AFC Fylde

Land: England
Stadion: Mill Farm
Bygget: 2016
Placering: Wesham, England
Kapacitet: 6.000 tilskuere
Træner: Jim Bentley


Turneringer med deltagelse af AFC Fylde

Turnering Placering Form
National League Nord #3
har vundet 2 kampe i træk
FA Trophy 3. Runde
har tabt seneste kamp
FA Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AFC Fylde fra nyhedsarkivet

Nyheder om AFC Fylde

05/01 16:57
11/05 19:32


Spillertrup for AFC Fylde

Navn Position
Chris Neal (35 år) Målmand
Lewis Thomas (18 år) Målmand
James Montgomery (26 år) Målmand
Jack Sanders (21 år) Forsvar
Jack Byrne Forsvar
Reagan Ogle (21 år) Forsvar
Luke Conlan (26 år) Forsvar
Scott Duxbury (25 år) Forsvar
Alexander Whitmore (25 år) Forsvar
Luke Burke (22 år) Forsvar
Andy Taylor (34 år) Forsvar
David Perkins (38 år) Midtbane
Luke Brennan (19 år) Midtbane
James Stanley Midtbane
Nathan Shaw Midtbane
Jordan Lussey (26 år) Midtbane
Liam Nolan (26 år) Midtbane
Nathan Pond (36 år) Midtbane
Tom Miller (30 år) Midtbane
Mark Yeates (36 år) Midtbane
Nicolas Haughton (26 år) Midtbane
Sheldon Green (19 år) Angreb
Ben Tollitt (26 år) Angreb
Jordan Hulme (30 år) Angreb
Jack Sampson (27 år) Angreb
Junior Mondal (23 år) Angreb
Daniel Philliskirk (29 år) Angreb
Kurt Willoughby (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hyde United
AFC Fylde
2 – 4
3. oktober 16:00
2. runde
AFC Fylde
Darlington
1 – 0
6. oktober 20:45
1. runde
Gateshead
AFC Fylde
0 – 1
10. oktober 16:00
2. runde
Farsley Celtic AFC
AFC Fylde
1 – 3
13. oktober 20:45
3. runde
AFC Fylde
Altrincham
2 – 1
25. oktober 14:00
4. runde
AFC Fylde
Kettering Town FC
3 – 2
28. oktober 20:45
3. runde
AFC Fylde
Farsley Celtic AFC
2 – 0
31. oktober 16:00
5. runde
Alfreton
AFC Fylde
1 – 1
3. november 20:45
4. runde
Exeter
AFC Fylde
2 – 1
7. november 14:00
1. runde
AFC Fylde
Spennymoor Town FC
1 – 0
10. november 20:45
7. runde
Curzon
AFC Fylde
2 – 0
17. november 20:45
9. runde
Leamington
AFC Fylde
1 – 1
24. november 20:45
6. runde
AFC Fylde
Boston United
2 – 1
28. november 16:00
8. runde
AFC Fylde
Bradford PA
3 – 3
1. december 20:45
12. runde
Hereford
AFC Fylde
2 – 1
12. december 16:00
13. runde
Curzon
AFC Fylde
1 – 4
15. december 20:45
2. runde
Boston United
AFC Fylde
5 – 3
19. december 16:00
3. runde
Chorley
AFC Fylde
3 – 1
26. december 16:00
14. runde
AFC Fylde
Southport
vs
28. december 16:00
15. runde
AFC Fylde
Chorley
4 – 0
2. januar 16:00
16. runde
Telford
AFC Fylde
0 – 2
9. januar 16:00
17. runde
Gloucester City
AFC Fylde
vs
23. januar 16:00
19. runde
Kidderminster
AFC Fylde
vs
30. januar 16:00
20. runde
AFC Fylde
Blyth Spartans
vs
2. februar 20:45
18. runde
AFC Fylde
Guiseley
vs
6. februar 16:00
21. runde
Chester
AFC Fylde
vs
9. februar 20:45
22. runde
AFC Fylde
Gateshead
vs
13. februar 16:00
23. runde
York
AFC Fylde
vs
16. februar 20:00
10. runde
Darlington
AFC Fylde
vs
20. februar 16:00
24. runde
AFC Fylde
Alfreton
vs
27. februar 16:00
25. runde
AFC Fylde
Brackley Town
vs
2. marts 20:45
11. runde
Kettering Town FC
AFC Fylde
vs
6. marts 16:00
26. runde
Spennymoor Town FC
AFC Fylde
vs
13. marts 16:00
27. runde
AFC Fylde
Leamington
vs
20. marts 16:00
28. runde
AFC Fylde
Curzon
vs
23. marts 20:45
29. runde
Boston United
AFC Fylde
vs
27. marts 16:00
30. runde
AFC Fylde
York
vs
2. april 16:00
31. runde
Brackley Town
AFC Fylde
vs
5. april 16:00
32. runde
AFC Fylde
Hereford
vs
10. april 16:00
33. runde
Bradford PA
AFC Fylde
vs
12. april 20:45
34. runde
Farsley Celtic AFC
AFC Fylde
vs
17. april 16:00
35. runde
AFC Fylde
Chester
vs
24. april 16:00
36. runde
Southport
AFC Fylde
vs
1. maj 16:00
37. runde
AFC Fylde
Telford
vs
3. maj 16:00
38. runde
Blyth Spartans
AFC Fylde
vs
8. maj 16:00
39. runde
AFC Fylde
Gloucester City
vs
15. maj 16:00
40. runde
AFC Fylde
Kidderminster
vs
22. maj 16:00
41. runde
Guiseley
AFC Fylde
vs
29. maj 16:00
42. runde