Luk
Logo for York

Om York

Land: England
Stadion: Bootham Crescent
Placering: York, England


Turneringer med deltagelse af York

Turnering Placering Form
FA Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
National League Nord Oprykningsspil Semifinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om York fra nyhedsarkivet

Nyheder om York

15/01 10:39
25/08 23:04
02/01 19:29


Spillertrup for York

Navn Position
Pete Jameson (27 år) Målmand
Ryan Whitley (20 år) Målmand
Paddy McLaughlin (40 år) Forsvar
Steve McNulty (36 år) Forsvar
Joe Tait (30 år) Forsvar
David Ferguson (26 år) Forsvar
Tom Allan (25 år) Forsvar
Nathan Dyer (19 år) Forsvar
Reiss Harrison (18 år) Forsvar
Jake Watson (19 år) Forsvar
Joshua King Forsvar
Sean Newton (31 år) Forsvar
Andy Bond (34 år) Midtbane
Patrick McLaughlin (29 år) Midtbane
Kieran Green (23 år) Midtbane
Adriano Moke (30 år) Midtbane
Daniel Maguire (27 år) Angreb
Jake Wright (23 år) Angreb
Alex Kempster (24 år) Angreb
Wesley York (27 år) Angreb
Jordan Burrow (27 år) Angreb
Macaulay Langstaff (23 år) Angreb
Kallum Griffiths
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Altrincham
York
1 – 3
3. august 16:00
1. runde
York
Farsley Celtic AFC
0 – 0
6. august 20:45
2. runde
York
Brackley Town
1 – 0
10. august 16:00
3. runde
Blyth Spartans
York
0 – 3
13. august 20:45
4. runde
York
Leamington
2 – 0
17. august 16:00
5. runde
Spennymoor Town FC
York
1 – 4
24. august 16:00
6. runde
York
Gateshead
1 – 1
26. august 16:15
7. runde
Gloucester City
York
2 – 3
31. august 16:00
8. runde
Guiseley
York
0 – 0
3. september 20:45
9. runde
York
Southport
1 – 1
7. september 16:00
10. runde
Darlington
York
0 – 2
14. september 16:00
11. runde
Irlam
York
0 – 2
21. september 13:30
2. runde
York
King's Lynn Town
3 – 0
28. september 16:00
12. runde
Buxton
York
1 – 2
5. oktober 16:00
3. runde
Telford
York
1 – 1
12. oktober 16:00
13. runde
York
Stockport County
2 – 0
19. oktober 18:20
4. runde
Chester
York
0 – 1
26. oktober 16:00
15. runde
York
Boston United
2 – 1
29. oktober 20:45
14. runde
York
Kidderminster
1 – 1
2. november 16:00
16. runde
York
Altrincham
0 – 1
10. november 13:45
1. runde
Curzon
York
1 – 0
16. november 16:00
18. runde
York
Alfreton
1 – 0
30. november 16:00
19. runde
Hereford
York
2 – 2
3. december 20:45
17. runde
Kettering Town FC
York
0 – 0
7. december 16:00
20. runde
York
Darlington
0 – 1
21. december 16:00
21. runde
Bradford PA
York
0 – 2
26. december 16:00
22. runde
York
Guiseley
1 – 2
28. december 16:00
23. runde
York
Bradford PA
2 – 1
1. januar 16:00
24. runde
Southport
York
0 – 2
4. januar 16:00
25. runde
York
Telford
2 – 0
11. januar 16:00
26. runde
King's Lynn Town
York
1 – 0
18. januar 16:00
27. runde
York
Kettering Town FC
1 – 0
25. januar 16:00
28. runde
York
Chester
4 – 2
1. februar 16:00
29. runde
Boston United
York
3 – 1
8. februar 16:00
30. runde
Kidderminster
York
0 – 1
22. februar 16:00
32. runde
York
Curzon
1 – 1
29. februar 16:00
33. runde
York
Hereford
1 – 4
3. marts 20:45
31. runde
Alfreton
York
1 – 3
7. marts 16:00
34. runde
York
Altrincham
0 – 0
14. marts 16:00
35. runde
Farsley Celtic AFC
York
0 – 0
21. marts 16:00
36. runde
York
Blyth Spartans
0 – 0
28. marts 16:00
37. runde
Brackley Town
York
0 – 0
4. april 16:00
38. runde
Gateshead
York
0 – 0
10. april 16:00
39. runde
York
Spennymoor Town FC
0 – 0
13. april 16:00
40. runde
Leamington
York
0 – 0
18. april 16:00
41. runde
York
Gloucester City
0 – 0
25. april 16:00
42. runde
York
Altrincham
0 – 2
25. juli 16:00
Semifinaler