Luk
Logo for Tammeka

Om Tammeka

Land: Estland
Træner: Uwe Erkenbrecher


Turneringer med deltagelse af Tammeka

Turnering Placering Form
Meistriliiga #9
har ikke vundet 6 kampe i træk
Meistriliiga Nedrykning Gruppe #3
har tabt seneste kamp
Premium Liiga Kvalifikation Vinder
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Tammeka fra nyhedsarkivet

Nyheder om Tammeka

02/06 09:48


Spillertrup for Tammeka

Nr. Navn Position
1. Kaido Koppel (33 år) Målmand
4. Marvin Prempeh (32 år) Forsvar
5. Mboungou (29 år) Midtbane
8. Mikk Raid (20 år) Forsvar
9. Mikk Valtna (26 år) Midtbane
10. Kaarel Torop (29 år) Midtbane
14. Georgi Ivanov (29 år) Midtbane
15. Martin Hurt (37 år) Forsvar
16. Martin Naggel (31 år) Forsvar
17. Geir-Kristian Suurpere (26 år) Midtbane
18. Andre Paju (27 år) Midtbane
20. Heiko Tamm (34 år) Midtbane
22. Ando Hausenberg (35 år) Forsvar
23. Karli Kütt (28 år) Målmand
31. Ats Kutter (30 år) Målmand
33. Andrus Lukjanov (32 år) Målmand
92. Simo Tenno (29 år) Forsvar
97. Marek Naal (29 år) Midtbane
Karl Johan Pechter (25 år) Målmand
Taijo Teniste (34 år) Forsvar
Igor Dudarev (28 år) Forsvar
Kevin Aloe (26 år) Forsvar
Kevin Anderson (28 år) Forsvar
Kaarel Kiidron (31 år) Midtbane
Sander Kapper (30 år) Midtbane
Markus Lokk (22 år) Midtbane
Mikhel Järviste (21 år) Midtbane
Artur Uljanov (22 år) Midtbane
Tanel Tammik (19 år) Midtbane
Reio Laabus (31 år) Angreb
Mikk Laas (31 år) Angreb
Rasmus Tauts (25 år) Angreb
Tristan Koskor (26 år) Angreb
Marek Tsernjavski (29 år) Angreb
Randin Rande (24 år) Angreb
Rait Lall (22 år) Angreb
Mart Paul Preiman (24 år) Angreb
Patrick Veelma (19 år) Angreb
Kevin Maetas (22 år) Angreb
Alexander Kukharev (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Kuressaare
Tammeka
1 – 3
20. marts 12:00
2. runde
Parnu JK Vaprus
Tammeka
1 – 2
11. april 12:00
6. runde
Tammeka
Tulevik Viljandi
1 – 1
16. april 18:00
7. runde
Tammeka
TJK Legion
0 – 1
20. april 18:00
8. runde
Nomme JK Kalju
Tammeka
4 – 1
25. april 18:00
9. runde
Tammeka
FCI Levadia
1 – 2
2. maj 14:00
10. runde
Narva Trans
Tammeka
2 – 1
5. maj 18:00
11. runde
Tammeka
FC Kuressaare
0 – 1
8. maj 15:00
12. runde
Tammeka
Nomme JK Kalju
2 – 2
26. maj 17:00
15. runde
Tammeka
Parnu JK Vaprus
2 – 2
30. maj 14:00
16. runde
Tammeka
Flora Tallinn
0 – 3
21. juni 16:00
3. runde
Tammeka
Paide Linnameeskond
0 – 2
25. juni 17:00
4. runde
FCI Levadia
Tammeka
2 – 1
1. juli 17:00
5. runde
Tammeka
TJK Legion
0 – 2
4. juli 14:00
14. runde
Tammeka
Narva Trans
3 – 2
13. juli 16:00
1. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
1 – 1
18. juli 18:00
17. runde
Tulevik Viljandi
Tammeka
5 – 3
31. juli 12:00
18. runde
Tammeka
Nomme JK Kalju
0 – 3
8. august 14:00
19. runde
FCI Levadia
Tammeka
4 – 0
13. august 19:00
20. runde
FC Kuressaare
Tammeka
2 – 0
22. august 14:00
21. runde
Tulevik Viljandi
Tammeka
4 – 1
27. august 17:30
22. runde
TJK Legion
Tammeka
3 – 1
10. september 17:00
23. runde
Tammeka
Paide Linnameeskond
2 – 5
19. september 18:00
24. runde
Flora Tallinn
Tammeka
3 – 0
3. oktober 18:00
26. runde
TJK Legion
Tammeka
0 – 0
16. oktober 12:00
28. runde
Tammeka
Narva Trans
2 – 1
16. oktober 18:00
27. runde
Parnu JK Vaprus
Tammeka
1 – 2
20. oktober 17:00
25. runde
Nomme JK Kalju
Tammeka
0 – 0
24. oktober 12:00
30. runde
Flora Tallinn
Tammeka
9 – 0
27. oktober 18:00
13. runde
Tammeka
FC Kuressaare
1 – 0
30. oktober 18:00
28. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
0 – 0
31. oktober 12:00
31. runde
Tammeka
Tulevik Viljandi
2 – 0
5. november 18:00
29. runde
Tammeka
Flora Tallinn
0 – 0
7. november 18:00
33. runde
Narva Trans
Tammeka
0 – 0
20. november 12:00
34. runde
Tammeka
Parnu JK Vaprus
2 – 3
21. november 12:00
30. runde
Talinna Kalev
Tammeka
0 – 0
27. november 15:00
Finale
Tammeka
Talinna Kalev
3 – 0
4. december 15:00
Finale
Tammeka
FCI Levadia
0 – 0
5. december 12:00
36. runde