Luk
Logo for Paide Linnameeskond

Om Paide Linnameeskond

Land: Estland
Træner: Meelis Rooba


Turneringer med deltagelse af Paide Linnameeskond

Turnering Placering Form
Meistriliiga #3
har vundet 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Paide Linnameeskond fra nyhedsarkivet

Nyheder om Paide Linnameeskond

20/11 14:12
05/08 15:00
11/09 10:00


Spillertrup for Paide Linnameeskond

Nr. Navn Position
3. Kristjan Pelt (19 år) Forsvar
4. Mikel Gurrutxaga (23 år) Forsvar
5. Timo Lomp (32 år) Forsvar
8. Ervin Koll (31 år) Midtbane
9. Lauri Ellram (36 år) Angreb
10. Tiit Tikenberg (37 år) Angreb
11. Aleksandr Vassiljev (32 år) Angreb
13. Andre Magi (32 år) Forsvar
14. Sander Roivassepp (29 år) Angreb
15. Sander Sinilaid (29 år) Forsvar
17. Lauri Varendi (31 år)
18. Martin Ustaal (27 år) Midtbane
20. Rasmus Tomson (35 år) Midtbane
22. Tengiz Eteria (30 år) Midtbane
23. Kaspar Kaldoja (30 år) Forsvar
24. Markus Holst (29 år) Forsvar
25. Eerik Reinsoo (32 år) Midtbane
27. Tönis Vanna (36 år) Midtbane
28. Jaan Leimann (30 år) Midtbane
29. Joseph Saliste (25 år) Midtbane
30. Rauno Koop (31 år) Forsvar
45. Andre Jarva (23 år) Angreb
Mait Toom (30 år) Målmand
Mart Mattis Niinepuu (28 år) Målmand
Taavi Rähn (39 år) Forsvar
Tanel Votti (32 år) Forsvar
Karl Mööl (28 år) Forsvar
Marten Mutt (28 år) Forsvar
Meelis Peitre (30 år) Forsvar
Boliguibia Ouattara (32 år) Forsvar
Joosep Juha (23 år) Forsvar
Oleksandr Sukharov (26 år) Forsvar
Nikita Novopashin (23 år) Forsvar
Ander Ott Valge (21 år) Forsvar
Tanel Neubauer (20 år) Forsvar
Muhammed Sanneh (20 år) Forsvar
Sergei Mosnikov (32 år) Midtbane
Andre Frolov (32 år) Midtbane
Ats Sillaste (32 år) Midtbane
Siim Luts (31 år) Midtbane
Lauri Valja (25 år) Midtbane
Omar El Husseiny (34 år) Midtbane
Randy Padar (22 år) Midtbane
Edgar Tur (23 år) Midtbane
Siim Aer (19 år) Midtbane
Joel Kokla (19 år) Midtbane
Vyatsheslav Zahovaiko (38 år) Angreb
Juri Jevdokimov (32 år) Angreb
Dejan Djermanovic (32 år) Angreb
Marten Saarlas (25 år) Angreb
Martin Kase (26 år) Angreb
Kevin Kauber (25 år) Angreb
Henri Hanson (25 år) Angreb
Magnar Vainumäe (22 år) Angreb
Edrisa Lubega (22 år) Angreb
Kristofer Piht (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Talinna Kalev
Paide Linnameeskond
1 – 8
7. marts 15:00
1. runde
Paide Linnameeskond
Tulevik Viljandi
1 – 2
19. maj 18:30
2. runde
Paide Linnameeskond
FC Kuressaare
2 – 0
23. maj 12:00
3. runde
FCI Levadia
Paide Linnameeskond
4 – 1
31. maj 14:00
4. runde
Paide Linnameeskond
Flora Tallinn
1 – 3
3. juni 18:30
5. runde
Tammeka
Paide Linnameeskond
0 – 2
7. juni 18:00
6. runde
Paide Linnameeskond
Narva Trans
2 – 1
14. juni 14:00
7. runde
Nomme JK Kalju
Paide Linnameeskond
0 – 1
17. juni 18:00
8. runde
Paide Linnameeskond
TJK Legion
2 – 0
27. juni 18:00
9. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
3 – 0
1. juli 18:00
10. runde
Narva Trans
Paide Linnameeskond
1 – 0
8. juli 18:30
11. runde
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
3 – 1
11. juli 15:00
12. runde
Paide Linnameeskond
Nomme JK Kalju
1 – 3
17. juli 18:30
13. runde
Paide Linnameeskond
FCI Levadia
4 – 2
25. juli 15:00
14. runde
TJK Legion
Paide Linnameeskond
0 – 3
1. august 15:00
15. runde
Paide Linnameeskond
Talinna Kalev
4 – 0
9. august 12:00
16. runde
Tulevik Viljandi
Paide Linnameeskond
vs
15. august 18:00
17. runde
FC Kuressaare
Paide Linnameeskond
vs
22. august 18:00
18. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
vs
30. august 14:00
19. runde
Tulevik Viljandi
Paide Linnameeskond
vs
12. september 15:00
20. runde
Paide Linnameeskond
Nomme JK Kalju
0 – 0
12. september 17:00
28. runde
FCI Levadia
Paide Linnameeskond
0 – 0
16. september 18:30
29. runde
Paide Linnameeskond
TJK Legion
0 – 0
19. september 15:00
30. runde
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
vs
20. september 18:00
21. runde
Paide Linnameeskond
Talinna Kalev
0 – 0
26. september 12:00
31. runde
Paide Linnameeskond
Talinna Kalev
vs
26. september 15:00
22. runde
Tulevik Viljandi
Paide Linnameeskond
0 – 0
3. oktober 12:00
32. runde
Paide Linnameeskond
FCI Levadia
vs
4. oktober 14:00
23. runde
TJK Legion
Paide Linnameeskond
vs
18. oktober 12:00
24. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
0 – 0
18. oktober 12:00
33. runde
Narva Trans
Paide Linnameeskond
0 – 0
24. oktober 15:00
34. runde
Nomme JK Kalju
Paide Linnameeskond
vs
25. oktober 14:00
25. runde
Paide Linnameeskond
FC Kuressaare
vs
31. oktober 12:00
26. runde
Paide Linnameeskond
FC Kuressaare
0 – 0
1. november 12:00
35. runde
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
0 – 0
7. november 12:00
36. runde
Paide Linnameeskond
Narva Trans
vs
8. november 12:00
27. runde