Luk
Logo for Paide Linnameeskond

Om Paide Linnameeskond

Land: Estland
Træner: Meelis Rooba


Turneringer med deltagelse af Paide Linnameeskond

Turnering Placering Form
Meistriliiga #3
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Paide Linnameeskond fra nyhedsarkivet

Nyheder om Paide Linnameeskond

05/08 15:00
11/09 10:00


Spillertrup for Paide Linnameeskond

Nr. Navn Position
3. Kristjan Pelt (18 år) Forsvar
4. Mikel Gurrutxaga (23 år) Forsvar
5. Timo Lomp (31 år) Forsvar
8. Ervin Koll (30 år) Midtbane
9. Lauri Ellram (35 år) Angreb
10. Tiit Tikenberg (36 år) Angreb
11. Aleksandr Vassiljev (31 år) Angreb
13. Andre Magi (31 år) Forsvar
14. Sander Roivassepp (29 år) Angreb
15. Sander Sinilaid (28 år) Forsvar
17. Lauri Varendi (30 år)
18. Martin Ustaal (26 år) Midtbane
20. Rasmus Tomson (34 år) Midtbane
22. Tengiz Eteria (29 år) Midtbane
23. Kaspar Kaldoja (29 år) Forsvar
24. Markus Holst (28 år) Forsvar
25. Eerik Reinsoo (31 år) Midtbane
27. Tönis Vanna (35 år) Midtbane
28. Jaan Leimann (29 år) Midtbane
29. Andrei Veis (29 år) Forsvar
30. Rauno Koop (30 år) Forsvar
45. Andre Jarva (22 år) Angreb
Mait Toom (29 år) Målmand
Mart Mattis Niinepuu (27 år) Målmand
Taavi Rähn (38 år) Forsvar
Tanel Votti (31 år) Forsvar
Karl Mööl (27 år) Forsvar
Marten Mutt (27 år) Forsvar
Meelis Peitre (29 år) Forsvar
Boliguibia Ouattara (31 år) Forsvar
Joosep Juha (22 år) Forsvar
Oleksandr Sukharov (25 år) Forsvar
Nikita Novopashin (22 år) Forsvar
Ander Ott Valge (20 år) Forsvar
Tanel Neubauer (19 år) Forsvar
Muhammed Sanneh (19 år) Forsvar
Andre Frolov (31 år) Midtbane
Ats Sillaste (31 år) Midtbane
Siim Luts (30 år) Midtbane
Lauri Valja (24 år) Midtbane
Sören Kaldma (23 år) Midtbane
Omar El Husseiny (33 år) Midtbane
Randy Padar (21 år) Midtbane
Edgar Tur (22 år) Midtbane
Siim Aer (18 år) Midtbane
Joel Kokla (18 år) Midtbane
Vyatsheslav Zahovaiko (37 år) Angreb
Tarmo Neemelo (37 år) Angreb
Juri Jevdokimov (31 år) Angreb
Dejan Djermanovic (31 år) Angreb
Marten Saarlas (24 år) Angreb
Martin Kase (25 år) Angreb
Kevin Kauber (24 år) Angreb
Henri Hanson (24 år) Angreb
Magnar Vainumäe (21 år) Angreb
Yann Michael Yao (22 år) Angreb
Kristofer Piht (18 år) Angreb
Henri Välja (17 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Nomme JK Kalju
Paide Linnameeskond
0 – 2
8. marts 18:00
1. runde
Paide Linnameeskond
Flora Tallinn
0 – 1
17. marts 12:00
2. runde
Paide Linnameeskond
Talinna Kalev
2 – 0
30. marts 12:00
3. runde
Tammeka
Paide Linnameeskond
0 – 3
2. april 18:00
4. runde
Paide Linnameeskond
Narva Trans
0 – 0
6. april 15:00
5. runde
FC Kuressaare
Paide Linnameeskond
0 – 1
14. april 12:00
6. runde
Paide Linnameeskond
FCI Levadia
0 – 2
21. april 14:00
7. runde
Tulevik Viljandi
Paide Linnameeskond
2 – 2
28. april 12:00
8. runde
Paide Linnameeskond
Maardu Linnameeskond
2 – 0
4. maj 15:00
9. runde
Narva Trans
Paide Linnameeskond
0 – 1
11. maj 18:00
10. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
2 – 1
18. maj 18:00
11. runde
Talinna Kalev
Paide Linnameeskond
0 – 3
24. maj 18:00
12. runde
Paide Linnameeskond
Nomme JK Kalju
0 – 2
28. maj 18:30
13. runde
FCI Levadia
Paide Linnameeskond
1 – 1
2. juni 18:00
14. runde
Paide Linnameeskond
Tulevik Viljandi
6 – 0
14. juni 18:30
15. runde
Paide Linnameeskond
FC Kuressaare
7 – 0
19. juni 18:00
16. runde
Maardu Linnameeskond
Paide Linnameeskond
1 – 4
22. juni 15:00
17. runde
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
4 – 1
30. juni 18:00
18. runde
Paide Linnameeskond
FC Kuressaare
6 – 1
5. juli 18:00
19. runde
Nomme JK Kalju
Paide Linnameeskond
1 – 1
19. juli 18:30
20. runde
Paide Linnameeskond
Tammeka
2 – 0
26. juli 18:30
21. runde
Paide Linnameeskond
Narva Trans
1 – 0
3. august 15:00
22. runde
Tulevik Viljandi
Paide Linnameeskond
1 – 2
11. august 14:00
23. runde
FCI Levadia
Paide Linnameeskond
3 – 2
17. august 18:00
24. runde
Paide Linnameeskond
Maardu Linnameeskond
vs
25. august 14:00
25. runde
Talinna Kalev
Paide Linnameeskond
vs
28. august 18:00
26. runde
Paide Linnameeskond
Flora Tallinn
vs
1. september 14:00
27. runde
FC Kuressaare
Paide Linnameeskond
vs
14. september 12:00
28. runde
Maardu Linnameeskond
Paide Linnameeskond
vs
18. september 18:00
29. runde
Paide Linnameeskond
Tulevik Viljandi
vs
21. september 12:00
30. runde
Narva Trans
Paide Linnameeskond
vs
29. september 12:00
31. runde
Paide Linnameeskond
Nomme JK Kalju
vs
6. oktober 12:00
32. runde
Paide Linnameeskond
Talinna Kalev
vs
19. oktober 12:00
33. runde
Flora Tallinn
Paide Linnameeskond
vs
27. oktober 14:00
34. runde
Tammeka
Paide Linnameeskond
vs
3. november 12:00
35. runde
Paide Linnameeskond
FCI Levadia
vs
9. november 12:00
36. runde