Luk
Logo for AB Argir

Om AB Argir

Land: Færøerne
Træner: Tonny Brimsvik


Turneringer med deltagelse af AB Argir

Turnering Placering Form
Premier League Kvalifikation Finale AB Argir har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om AB Argir fra nyhedsarkivet

Nyheder om AB Argir

25/11 21:58
24/10 17:39
04/07 20:02
09/05 22:01
11/08 23:46
23/10 19:33
13/08 06:43
22/10 18:39
14/01 20:24


Spillertrup for AB Argir

Nr. Navn Position
2. Mikkjal Hentze (34 år) Midtbane
4. Ari Johannesen (28 år) Midtbane
5. Ragnar Rasmussen (20 år) Angreb
6. Gert Drangastein (26 år) Midtbane
8. Janus Samuelsen (22 år) Midtbane
9. Toki a Lofti (27 år) Midtbane
10. Bjarni Skala (23 år) Midtbane
11. Hans Annfinsson (21 år) Angreb
13. Jonas Stenberg (33 år) Forsvar
14. Trondur a Hoevdanum (25 år) Forsvar
17. Bartal Petersen (20 år) Midtbane
18. Jakup Breckmann (22 år) Forsvar
19. Soerin Samuelsen (28 år) Forsvar
20. Leivur Guttesen (19 år) Midtbane
21. Rogvi Poulsen (31 år) Midtbane
22. Bjarki Nielsen (22 år) Angreb
23. Danjal Reginsson (19 år) Midtbane
24. Jon Krossla Poulsen (32 år) Angreb
25. Bjarti Vitalis Moerk (19 år) Målmand
27. Rogvi Skala (20 år) Midtbane
30. Adeshina Lawal (36 år) Angreb
Aki Dahl (27 år) Målmand
Milos Budakovic (29 år) Målmand
Hedin Stenberg (32 år) Målmand
Absalon Eliasen (23 år) Forsvar
Hoerdur Torsson (22 år) Forsvar
Leivur Joensen (33 år) Forsvar
Kristin Dahl Rasmussen (21 år) Forsvar
Rasmus Sørensen (25 år) Midtbane
Jobin Drangastein (30 år) Midtbane
Filip i Lida (20 år) Midtbane
Hannes Deboes (27 år) Midtbane
Ragnar Skala (20 år) Midtbane
Roi Vilhelm (20 år) Midtbane
John Poulsen (35 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AB Argir
Vikingur
0 – 0
9. maj 20:00
1. runde
B36 Tórshavn
AB Argir
3 – 0
17. maj 16:00
2. runde
AB Argir
HB Tórshavn
0 – 5
24. maj 16:00
3. runde
Skála
AB Argir
1 – 1
28. maj 20:00
4. runde
AB Argir
KI Klaksvik
0 – 6
1. juni 20:00
5. runde
ÍF Fuglafjørdur
AB Argir
4 – 2
7. juni 16:00
6. runde
NSÍ Runavík
AB Argir
3 – 0
12. juni 20:00
7. runde
AB Argir
EB/Streymur
1 – 1
16. juni 19:00
8. runde
TB Tvøroyri
AB Argir
1 – 1
21. juni 16:00
9. runde
AB Argir
NSÍ Runavík
2 – 3
28. juni 18:00
10. runde
AB Argir
B36 Tórshavn
0 – 4
4. juli 18:00
11. runde
Vikingur
AB Argir
2 – 1
12. juli 16:00
12. runde
KI Klaksvik
AB Argir
2 – 0
22. juli 20:00
18. runde
AB Argir
ÍF Fuglafjørdur
2 – 2
27. juli 20:00
13. runde
AB Argir
TB Tvøroyri
0 – 0
2. august 18:00
14. runde
AB Argir
Skála
1 – 1
7. august 20:00
17. runde
HB Tórshavn
AB Argir
11 – 0
12. august 19:00
16. runde
EB/Streymur
AB Argir
3 – 1
23. august 16:00
15. runde
AB Argir
TB Tvøroyri
0 – 3
13. september 16:00
19. runde
B36 Tórshavn
AB Argir
3 – 0
20. september 15:00
20. runde
Vikingur
AB Argir
4 – 1
30. september 19:00
21. runde
AB Argir
NSÍ Runavík
1 – 2
4. oktober 14:00
23. runde
Skála
AB Argir
2 – 0
18. oktober 19:00
24. runde
AB Argir
HB Tórshavn
2 – 3
24. oktober 15:00
25. runde
ÍF Fuglafjørdur
AB Argir
1 – 0
1. november 15:30
26. runde
KI Klaksvik
AB Argir
3 – 1
4. november 18:00
22. runde
AB Argir
EB/Streymur
4 – 0
7. november 15:00
27. runde
B68 Toftir
AB Argir
vs
29. november 20:00
Finale