Luk
Logo for Vikingur

Om Vikingur

Land: Færøerne
Træner: Eydun Klakstein


Turneringer med deltagelse af Vikingur

Turnering Placering Form
Pokal Finale
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Vikingur fra nyhedsarkivet

Nyheder om Vikingur

28/10 21:08
18/10 18:07
06/08 22:02
29/07 18:55
28/05 19:57
09/05 22:01
09/05 07:30
20/10 18:12
19/08 22:25
26/07 19:52


Spillertrup for Vikingur

Nr. Navn Position
1. Elias Rasmussen (24 år) Målmand
2. Andreas Lava Olsen (33 år) Angreb
4. Atli Gregersen (38 år) Forsvar
5. Elias Lervig (23 år) Forsvar
6. Bogi Petersen (27 år) Midtbane
7. Jakup Johansen (27 år) Midtbane
8. Bergur Gregersen (26 år) Forsvar
10. Sølvi Vatnhamar (34 år) Midtbane
14. Ingi Jonhardsson (19 år) Angreb
15. Geza David Turi (19 år) Midtbane
17. Finnur Justinussen (31 år) Angreb
18. Arnbjørn Svensson (21 år) Midtbane
20. Aron Ellingsgaard (18 år) Forsvar
21. Noah Mneney (18 år) Midtbane
22. Ari Olsen (22 år) Forsvar
24. Gunnar Vatnhamar (25 år) Midtbane
25. Sonni Hoejgaard (24 år) Målmand
26. Vukasin Tomic (33 år) Forsvar
29. Olaf Bardason (17 år) Midtbane
Bárdur á Reynatrød (21 år) Målmand
Pol Enok Hansen (23 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AB Argir
Vikingur
0 – 0
9. maj 20:00
1. runde
Vikingur
Skála
5 – 2
17. maj 16:00
2. runde
Vikingur
NSÍ Runavík
1 – 0
22. maj 20:00
3. runde
HB Tórshavn
Vikingur
3 – 0
28. maj 18:00
4. runde
Vikingur
TB Tvøroyri
0 – 0
1. juni 16:00
5. runde
Vikingur
B36 Tórshavn
4 – 2
7. juni 18:00
6. runde
KI Klaksvik
Vikingur
4 – 1
13. juni 20:00
7. runde
Vikingur
ÍF Fuglafjørdur
1 – 2
17. juni 20:00
8. runde
EB/Streymur
Vikingur
0 – 2
21. juni 18:00
9. runde
Vikingur
KI Klaksvik
1 – 2
28. juni 16:00
10. runde
Skála
Vikingur
0 – 4
4. juli 18:00
11. runde
Vikingur
AB Argir
2 – 1
12. juli 16:00
12. runde
B36 Tórshavn
Vikingur
4 – 2
29. juli 17:00
13. runde
Vikingur
EB/Streymur
6 – 0
2. august 16:00
14. runde
Vikingur
HB Tórshavn
1 – 3
6. august 20:00
17. runde
NSÍ Runavík
Vikingur
1 – 2
12. august 20:00
16. runde
ÍF Fuglafjørdur
Vikingur
1 – 2
23. august 17:00
15. runde
TB Tvøroyri
Vikingur
1 – 2
28. august 19:30
18. runde
EB/Streymur
Vikingur
2 – 3
13. september 16:00
19. runde
Vikingur
Skála
2 – 1
20. september 16:00
20. runde
TB Tvøroyri
Vikingur
0 – 2
27. september 16:00
22. runde
Vikingur
AB Argir
4 – 1
30. september 19:00
21. runde
HB Tórshavn
Vikingur
4 – 0
18. oktober 16:00
24. runde
NSÍ Runavík
Vikingur
3 – 2
24. oktober 20:00
25. runde
Vikingur
KI Klaksvik
1 – 3
28. oktober 19:00
23. runde
Vikingur
B36 Tórshavn
1 – 3
1. november 16:00
26. runde
Vikingur
ÍF Fuglafjørdur
4 – 1
7. november 15:00
27. runde
Vikingur
HB Tórshavn
0 – 2
5. december 17:00
Finale