Luk
Logo for St. Priest

Om St. Priest

Land: Frankrig


Turneringer med deltagelse af St. Priest

Turnering Placering Form
National 2 Gruppe D #7
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om St. Priest fra nyhedsarkivet

Nyheder om St. Priest

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for St. Priest

Navn Position
Joseph Kotto (33 år) Målmand
Airlind Ejupi (30 år) Målmand
Yannick Martin (33 år) Målmand
Fabien Colloredo (34 år) Forsvar
Yanis Legros (29 år) Forsvar
Teddy Kayombo (28 år) Forsvar
Stephane Roux (34 år) Forsvar
Stephan Varsovie (31 år) Midtbane
Ange Mavitidi (26 år) Midtbane
Lotfi Draidi (33 år) Midtbane
Michael Napoletano (36 år) Midtbane
Thomas Poulignier (30 år) Midtbane
Didier Varsovie (31 år) Midtbane
Jeremy Bardine (27 år) Midtbane
Sory Doumbouya (20 år) Angreb
Mikael Prieto (29 år) Angreb
Faical Hamdany (30 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

US Marseille Endoume Catalans
St. Priest
2 – 0
10. august 18:00
1. runde
St. Priest
Jura Sud
3 – 1
17. august 18:00
2. runde
Moulins Yzeure
St. Priest
vs
24. august 18:00
3. runde
St. Priest
Monts d'Or Azergues
vs
31. august 18:00
4. runde
Fréjus
St. Priest
vs
7. september 18:00
5. runde
St. Priest
Martigues
vs
14. september 18:00
6. runde
RC Grasse
St. Priest
vs
21. september 18:00
7. runde
Marignane/Gignac FC
St. Priest
vs
5. oktober 18:00
8. runde
St. Priest
Louhans Cuiseaux
vs
19. oktober 18:00
9. runde
Lyon B
St. Priest
vs
2. november 18:00
10. runde
St. Priest
Marseille B
vs
9. november 18:00
11. runde
Hyeres
St. Priest
vs
23. november 18:00
12. runde
St. Priest
Annecy FC
vs
30. november 18:00
13. runde
Nimes B
St. Priest
vs
14. december 18:00
14. runde
St. Priest
Monaco B
vs
21. december 18:00
15. runde
Jura Sud
St. Priest
vs
11. januar 18:00
16. runde
St. Priest
Moulins Yzeure
vs
25. januar 18:00
17. runde
Monts d'Or Azergues
St. Priest
vs
8. februar 18:00
18. runde
St. Priest
Fréjus
vs
15. februar 18:00
19. runde
Martigues
St. Priest
vs
22. februar 18:00
20. runde
St. Priest
RC Grasse
vs
7. marts 18:00
21. runde
St. Priest
Marignane/Gignac FC
vs
14. marts 18:00
22. runde
Louhans Cuiseaux
St. Priest
vs
21. marts 18:00
23. runde
St. Priest
Lyon B
vs
4. april 18:00
24. runde
Marseille B
St. Priest
vs
11. april 18:00
25. runde
St. Priest
Hyeres
vs
18. april 18:00
26. runde
Annecy FC
St. Priest
vs
2. maj 18:00
27. runde
St. Priest
Nimes B
vs
9. maj 18:00
28. runde
Monaco B
St. Priest
vs
16. maj 18:00
29. runde
St. Priest
US Marseille Endoume Catalans
vs
23. maj 18:00
30. runde