Luk
Logo for Dinamo Batumi

Om Dinamo Batumi

Land: Georgien
Træner: George Geguchadze


Turneringer med deltagelse af Dinamo Batumi

Turnering Placering Form
Erovnuli Liga #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Europa Conference League Kvalifikation 3. Runde
er ubesejret i samtlige udekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dinamo Batumi fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dinamo Batumi

12/08 22:35
05/08 21:26
02/08 14:21


Spillertrup for Dinamo Batumi

Nr. Navn Position
1. Mikheil Alavidze (34 år) Målmand
3. Benjamin Teidi (27 år) Midtbane
5. Olexandr Azatskiy (27 år) Forsvar
6. Tornike Gaprindashvili (24 år) Midtbane
7. Flamarion (25 år) Angreb
8. Jaba Jigauri (29 år) Midtbane
10. Valerian Tevdoradze (28 år) Midtbane
13. Giuli Mandzhgaladze (29 år) Midtbane
17. Vladimer Mamuchashvili (24 år) Midtbane
18. Levan Gegetchkori (27 år) Forsvar
19. Giorgi Nikabadze (30 år) Angreb
20. Mamuka Kobakhidze (29 år) Forsvar
21. Vladimir Dvalishvili (35 år) Angreb
22. Giorgi Navalovski (35 år) Forsvar
24. Malkhaz Gagoshidze (28 år) Forsvar
27. Godfrey Oboabona (31 år) Forsvar
Grigol Chabradze (25 år) Forsvar
Giorgi Zaria (24 år) Midtbane
Sandro Altunashvili (24 år) Midtbane
Guga Phalavandishvili (28 år) Midtbane
Irakli Azarov (19 år) Midtbane
Giorgi Pantsulaia (27 år) Angreb
Lasha Shindagoridze (28 år) Angreb
Lukas Grozurek (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Torpedo Kutaisi
Dinamo Batumi
0 – 1
27. februar 17:00
1. runde
Dinamo Batumi
FC Shukura Kobuleti
1 – 1
5. marts 17:00
2. runde
Dinamo Tbilisi
Dinamo Batumi
0 – 1
9. marts 16:00
3. runde
Dinamo Batumi
Samtredia
2 – 0
13. marts 16:00
4. runde
Saburtalo
Dinamo Batumi
0 – 0
20. marts 17:00
5. runde
Dinamo Batumi
Lokomotiv Tbilisi
1 – 1
3. april 12:00
6. runde
FC Telavi
Dinamo Batumi
1 – 2
8. april 16:00
7. runde
Dinamo Batumi
FC Samgurali Tskhaltubo
2 – 0
12. april 12:00
8. runde
Dila Gori
Dinamo Batumi
2 – 1
17. april 16:00
9. runde
Dinamo Batumi
Torpedo Kutaisi
1 – 1
25. april 16:00
10. runde
FC Shukura Kobuleti
Dinamo Batumi
1 – 8
29. april 14:00
11. runde
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi
1 – 0
8. maj 18:15
12. runde
Samtredia
Dinamo Batumi
0 – 2
12. maj 14:00
13. runde
Dinamo Batumi
Saburtalo
4 – 1
16. maj 16:00
14. runde
Lokomotiv Tbilisi
Dinamo Batumi
2 – 1
23. maj 16:30
15. runde
Dinamo Batumi
FC Telavi
3 – 0
10. juni 18:00
16. runde
FC Samgurali Tskhaltubo
Dinamo Batumi
0 – 0
14. juni 15:30
17. runde
Dinamo Batumi
Dila Gori
2 – 0
18. juni 18:30
18. runde
Torpedo Kutaisi
Dinamo Batumi
2 – 2
22. juni 17:30
19. runde
Dinamo Batumi
FC Shukura Kobuleti
2 – 2
27. juni 18:00
20. runde
Dinamo Tbilisi
Dinamo Batumi
1 – 2
1. juli 18:30
21. runde
SP Tre Penne
Dinamo Batumi
0 – 4
8. juli 20:45
1. runde
Dinamo Batumi
SP Tre Penne
3 – 0
15. juli 18:30
1. runde
Dinamo Batumi
BATE Borisov
0 – 1
22. juli 19:00
2. runde
BATE Borisov
Dinamo Batumi
1 – 4
29. juli 19:00
2. runde
Dinamo Batumi
Sivasspor
1 – 2
5. august 19:00
3. runde
Dinamo Batumi
Samtredia
3 – 1
8. august 19:00
22. runde
Sivasspor
Dinamo Batumi
1 – 1
12. august 20:00
3. runde
Saburtalo
Dinamo Batumi
1 – 1
12. september 19:00
23. runde
Dinamo Batumi
Lokomotiv Tbilisi
7 – 3
16. september 17:00
24. runde
FC Telavi
Dinamo Batumi
0 – 1
20. september 17:00
25. runde
Dinamo Batumi
FC Samgurali Tskhaltubo
3 – 0
24. september 19:00
26. runde
Dila Gori
Dinamo Batumi
2 – 2
29. september 18:30
27. runde
Dinamo Batumi
Torpedo Kutaisi
3 – 1
3. oktober 18:30
28. runde
FC Shukura Kobuleti
Dinamo Batumi
0 – 2
16. oktober 12:30
29. runde
Dinamo Batumi
Dinamo Tbilisi
1 – 1
20. oktober 16:30
30. runde
Samtredia
Dinamo Batumi
1 – 0
24. oktober 12:30
31. runde
Dinamo Batumi
Saburtalo
4 – 0
1. november 17:00
32. runde
Lokomotiv Tbilisi
Dinamo Batumi
0 – 0
6. november 15:00
33. runde
Dinamo Batumi
FC Telavi
2 – 0
20. november 15:00
34. runde
FC Samgurali Tskhaltubo
Dinamo Batumi
0 – 3
29. november 10:30
35. runde
Dinamo Batumi
Dila Gori
2 – 2
3. december 16:00
36. runde