Luk
Logo for Pas Giannina

Om Pas Giannina

Land: Grækenland
Stadion: Zossimades Stadium
Placering: Ioannina, Grækenland
Kapacitet: 7.652 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Argirios Giannikis


Turneringer med deltagelse af Pas Giannina

Turnering Placering Form
Pokal Semifinale
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Pas Giannina fra nyhedsarkivet

Nyheder om Pas Giannina

04/01 18:45
14/02 15:56
04/03 20:03
25/02 15:43
29/12 08:06
27/06 20:52


Spillertrup for Pas Giannina

Nr. Navn Position
1. Makis Giannikoglou (28 år) Målmand
2. Manolis Saliakas (24 år) Midtbane
4. Epaminondas Pantelakis (26 år) Midtbane
5. Georgios Gogos (20 år) Forsvar
6. Giannis Kargas (26 år) Forsvar
7. Alexandros Kartalis (26 år) Forsvar
9. Christos Eleftheriadis (33 år) Midtbane
10. Juan Dominguez (31 år) Midtbane
13. Yuri Lodygin (31 år) Målmand
14. Giorgos Pamlidis (27 år) Angreb
15. Rodrigo Erramuspe (31 år) Forsvar
17. Vladyslav Naumets (22 år) Midtbane
19. Alexandros Lolis (18 år) Angreb
20. Nicolae Milinceanu (29 år) Angreb
21. Fabry Castro (29 år) Midtbane
22. Stefanos Siontis (33 år) Forsvar
23. Stavros Pilios (20 år) Angreb
24. Antonis Oikonomopoulos (23 år) Forsvar
25. Panteleimon Panourgias (23 år) Forsvar
28. Georgios Xydas (24 år) Angreb
30. Alexis Triadis (24 år) Midtbane
43. Marvin Peersman (30 år) Forsvar
47. Pavlos Grosdanis (19 år) Midtbane
80. Angelos Liasos (21 år) Midtbane
99. Vasilios Athanasiou (22 år) Målmand
Juan Perea (21 år) Angreb
Georgios Doumtsis (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Pas Giannina
Atromitos
2 – 2
21. januar 18:30
3. runde
Atromitos
Pas Giannina
2 – 3
3. februar 14:00
3. runde
Pas Giannina
Panathinaikos
2 – 1
18. februar 14:00
Kvartfinaler
Panathinaikos
Pas Giannina
1 – 2
3. marts 19:00
Kvartfinaler
Pas Giannina
Olympiakos
1 – 1
7. april 17:00
Semifinaler
Olympiakos
Pas Giannina
3 – 1
28. april 18:00
Semifinaler
PAOK
Pas Giannina
vs
21. august 16:00
1. runde
Pas Giannina
Panathinaikos
vs
28. august 16:00
2. runde
Ionikos
Pas Giannina
vs
11. september 16:00
3. runde
Pas Giannina
OFI Kreta
vs
18. september 16:00
4. runde
Atromitos
Pas Giannina
vs
25. september 16:00
5. runde
Pas Giannina
Olympiakos
vs
2. oktober 16:00
6. runde
Apollon Smirnis
Pas Giannina
vs
16. oktober 16:00
7. runde
Pas Giannina
Asteras Tripolis
vs
23. oktober 16:00
8. runde
Pas Giannina
Panaitolikos
vs
30. oktober 16:00
9. runde
Aris
Pas Giannina
vs
6. november 16:00
10. runde
Pas Giannina
AEK Athen
vs
20. november 16:00
11. runde
Lamia
Pas Giannina
vs
27. november 16:00
12. runde
Pas Giannina
NFC Volos
vs
4. december 16:00
13. runde
Pas Giannina
PAOK
vs
11. december 16:00
14. runde
Panathinaikos
Pas Giannina
vs
15. december 16:00
15. runde
Pas Giannina
Ionikos
vs
18. december 16:00
16. runde
OFI Kreta
Pas Giannina
vs
5. januar 16:00
17. runde
Pas Giannina
Atromitos
vs
8. januar 16:00
18. runde
Olympiakos
Pas Giannina
vs
15. januar 16:00
19. runde
Pas Giannina
Apollon Smirnis
vs
22. januar 16:00
20. runde
Asteras Tripolis
Pas Giannina
vs
29. januar 16:00
21. runde
Panaitolikos
Pas Giannina
vs
5. februar 16:00
22. runde
Pas Giannina
Aris
vs
12. februar 16:00
23. runde
AEK Athen
Pas Giannina
vs
19. februar 16:00
24. runde
Pas Giannina
Lamia
vs
26. februar 16:00
25. runde
NFC Volos
Pas Giannina
vs
5. marts 16:00
26. runde