LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Groningen

Om Groningen

Land: Holland
Stadion: Hitachi Capital Mobility Stadion
Placering: Groningen, Holland
Kapacitet: 22.550 tilskuere
Træner: Danny Buijs


Turneringer med deltagelse af Groningen

Turnering Placering Form
Æresdivisionen #8
har ikke vundet 6 udekampe i træk
Europa League Kvalifikation Semifinale
har tabt seneste kamp
KNVB Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Groningen fra nyhedsarkivet

Nyheder om Groningen

23/05 17:45
23/05 12:52
21/05 22:38
18/05 23:20
15/05 21:28
15/05 07:41
04/05 20:03
29/04 20:39
24/04 22:05
20/04 20:27


Spillertrup for Groningen

Nr. Navn Position
1. Sergio Padt (28 år) Målmand
4. Mike te Wierik (26 år) Forsvar
5. Samir Memisevic (25 år) Midtbane
6. Ludovit Reis (18 år) Midtbane
7. Ritsu Doan (20 år) Midtbane
8. Iiass Bel Hassani (26 år) Midtbane
9. Kaj Sierhuis (21 år) Angreb
10. Mimoun Mahi (25 år) Midtbane
11. Jannik Pohl (23 år) Angreb
12. Lars Kramer (19 år) Forsvar
14. Mohamed El Hankouri (21 år) Midtbane
15. Thomas Bruns (27 år) Midtbane
16. Kevin Begois (37 år) Målmand
17. Ko Itakura (22 år) Forsvar
19. Paul Gladon (27 år) Angreb
20. Amir Absalem (21 år) Forsvar
21. Django Warmerdam (23 år) Forsvar
22. Michael Breij (22 år) Angreb
23. Ajdin Hrustic (22 år) Midtbane
24. Julian Chabot (21 år) Forsvar
29. Tim Handwerker (21 år) Forsvar
31. Jan Hoekstra (20 år) Målmand
36. Tommie van de Looi (19 år) Midtbane
42. Deyovaisio Zeefuik (21 år) Forsvar
45. Pelle Boevink (21 år) Målmand
49. Gerald Postma (21 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Vitesse
Groningen
5 – 1
12. august 14:30
1. runde
Groningen
Willem II
0 – 1
17. august 20:00
2. runde
De Graafschap
Groningen
0 – 1
25. august 18:30
3. runde
Groningen
Zwolle
0 – 1
2. september 12:15
4. runde
Ajax
Groningen
3 – 0
15. september 20:45
5. runde
Groningen
AZ Alkmaar
1 – 3
23. september 14:30
6. runde
Groningen
Twente
0 – 2
27. september 18:30
1. runde
Groningen
Utrecht
1 – 1
30. september 14:30
7. runde
ADO Den Haag
Groningen
1 – 0
6. oktober 18:30
8. runde
Heracles
Groningen
4 – 1
21. oktober 14:30
9. runde
Groningen
PSV Eindhoven
1 – 2
27. oktober 19:45
10. runde
Excelsior
Groningen
2 – 4
2. november 20:00
11. runde
Groningen
Heerenveen
2 – 0
11. november 12:15
12. runde
Feyenoord
Groningen
1 – 0
25. november 14:30
13. runde
Groningen
Breda
5 – 2
2. december 16:45
14. runde
VVV-Venlo
Groningen
0 – 0
9. december 14:30
15. runde
Groningen
FC Emmen
1 – 2
16. december 14:30
16. runde
Fortuna Sittard
Groningen
0 – 0
22. december 18:30
17. runde
Groningen
Heracles
3 – 0
19. januar 20:45
18. runde
PSV Eindhoven
Groningen
2 – 1
26. januar 19:45
19. runde
Willem II
Groningen
1 – 2
2. februar 19:45
20. runde
Groningen
Vitesse
2 – 1
10. februar 14:30
21. runde
Groningen
Feyenoord
1 – 0
17. februar 14:30
22. runde
Breda
Groningen
0 – 0
23. februar 20:45
23. runde
Groningen
VVV-Venlo
3 – 2
3. marts 14:30
24. runde
Utrecht
Groningen
0 – 0
8. marts 20:00
25. runde
Groningen
ADO Den Haag
1 – 0
17. marts 14:30
26. runde
AZ Alkmaar
Groningen
1 – 0
30. marts 20:45
27. runde
Groningen
De Graafschap
1 – 0
2. april 20:45
28. runde
Groningen
Excelsior
1 – 0
6. april 19:45
29. runde
Heerenveen
Groningen
1 – 1
14. april 14:30
30. runde
Groningen
Ajax
0 – 1
20. april 18:30
31. runde
Zwolle
Groningen
3 – 2
29. april 20:00
32. runde
Groningen
Fortuna Sittard
3 – 0
12. maj 14:30
34. runde
FC Emmen
Groningen
1 – 0
15. maj 19:30
33. runde
Groningen
Vitesse
2 – 1
18. maj 20:45
Semifinaler
Vitesse
Groningen
3 – 1
21. maj 20:45
Semifinaler