LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Vitesse

Om Vitesse

Land: Holland
Stadion: Gelredome
Bygget: 25. marts 1998
Placering: Arnhem, Holland
Kapacitet: 25.000 tilskuere
Træner: Leonid Slutsky


Turneringer med deltagelse af Vitesse

Turnering Placering Form
Æresdivisionen #5
har vundet 2 kampe i træk
Europa League Kvalifikation Finale
har vundet seneste kamp
KNVB Cup Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Vitesse fra nyhedsarkivet

Nyheder om Vitesse

24/05 10:42
23/05 22:49
21/05 22:38
18/05 23:20
18/05 21:57
12/05 16:28
24/04 09:55
23/04 22:41
20/04 21:49
19/04 06:35


Spillertrup for Vitesse

Nr. Navn Position
1. Eduardo (36 år) Målmand
3. Maikel van der Werff (30 år) Forsvar
5. Max Clark (23 år) Forsvar
6. Arnold Kruiswijk (34 år) Forsvar
7. Roy Beerens (31 år) Midtbane
8. Vyacheslav Karavaev (24 år) Forsvar
9. Tim Matavz (30 år) Angreb
11. Bryan Linssen (28 år) Midtbane
13. Oussama Darfalou (25 år) Angreb
14. Jake Clarke-Salter (21 år) Forsvar
17. Thulani Serero (29 år) Midtbane
18. Martin Ødegaard (20 år) Midtbane
19. Hillary Gong (20 år) Angreb
20. Charly Musonda (22 år) Midtbane
21. Matus Bero (23 år) Midtbane
22. Remko Pasveer (35 år) Målmand
23. Mukhtar Ali (21 år) Midtbane
24. Jeroen Houwen (23 år) Målmand
25. Navarone Foor (27 år) Midtbane
26. Rasmus Thelander (27 år) Forsvar
28. Alexander Büttner (30 år) Forsvar
30. Danilho Doekhi (20 år) Forsvar
32. Özgür Aktas (22 år) Forsvar
35. Jesse Schuurman (21 år) Midtbane
39. Martjin Berden (21 år) Angreb
40. Bilal Bayazit (20 år) Målmand
44. Boyd Lucassen (20 år) Forsvar
Khalid Karami (29 år) Forsvar
Julian Lelieveld (21 år) Forsvar
Thomas Bruns (27 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Viitorul Constanta
Vitesse
2 – 2
26. juli 17:00
2. runde
Vitesse
FC Viitorul Constanta
3 – 1
2. august 20:00
2. runde
Vitesse
Basel
0 – 1
9. august 20:00
3. runde
Vitesse
Groningen
5 – 1
12. august 14:30
1. runde
Basel
Vitesse
1 – 0
16. august 20:00
3. runde
Heerenveen
Vitesse
1 – 1
19. august 16:45
2. runde
AZ Alkmaar
Vitesse
0 – 0
26. august 16:45
3. runde
Vitesse
Ajax
0 – 4
2. september 14:30
4. runde
Zwolle
Vitesse
0 – 2
16. september 16:45
5. runde
Vitesse
ADO Den Haag
1 – 1
22. september 20:45
6. runde
RKAV Volendam
Vitesse
1 – 2
26. september 19:45
1. runde
Feyenoord
Vitesse
2 – 1
30. september 16:45
7. runde
Vitesse
Heracles
4 – 0
7. oktober 14:30
8. runde
Excelsior
Vitesse
2 – 0
20. oktober 18:30
9. runde
Vitesse
Fortuna Sittard
2 – 1
28. oktober 12:15
10. runde
Heracles
Vitesse
0 – 2
31. oktober 18:30
2. runde
PSV Eindhoven
Vitesse
1 – 0
3. november 18:30
11. runde
Vitesse
Utrecht
2 – 1
10. november 19:45
12. runde
Willem II
Vitesse
1 – 3
25. november 14:30
13. runde
Vitesse
FC Emmen
1 – 1
1. december 18:30
14. runde
Breda
Vitesse
2 – 1
9. december 16:45
15. runde
Vitesse
VVV-Venlo
2 – 1
15. december 20:45
16. runde
Kozakken Boys
Vitesse
1 – 2
20. december 18:30
1/8-finaler
De Graafschap
Vitesse
2 – 2
23. december 14:30
17. runde
Vitesse
Excelsior
3 – 2
18. januar 20:00
18. runde
AZ Alkmaar
Vitesse
2 – 0
22. januar 20:45
Kvartfinaler
Fortuna Sittard
Vitesse
2 – 1
27. januar 12:15
19. runde
Vitesse
Heerenveen
2 – 2
2. februar 18:30
20. runde
Groningen
Vitesse
2 – 1
10. februar 14:30
21. runde
Vitesse
Willem II
3 – 2
16. februar 20:45
22. runde
FC Emmen
Vitesse
0 – 3
24. februar 14:30
23. runde
Vitesse
Breda
4 – 1
2. marts 20:45
24. runde
Vitesse
Feyenoord
1 – 1
10. marts 14:30
25. runde
Heracles
Vitesse
3 – 2
16. marts 20:45
26. runde
ADO Den Haag
Vitesse
3 – 3
30. marts 18:30
27. runde
Vitesse
AZ Alkmaar
2 – 2
2. april 18:30
28. runde
Vitesse
PSV Eindhoven
3 – 3
7. april 16:45
29. runde
Utrecht
Vitesse
0 – 0
14. april 16:45
30. runde
Vitesse
Zwolle
4 – 1
20. april 19:45
31. runde
Ajax
Vitesse
4 – 2
23. april 20:45
32. runde
Vitesse
De Graafschap
6 – 1
12. maj 14:30
34. runde
VVV-Venlo
Vitesse
1 – 3
15. maj 19:35
33. runde
Groningen
Vitesse
2 – 1
18. maj 20:45
Semifinaler
Vitesse
Groningen
3 – 1
21. maj 20:45
Semifinaler
Utrecht
Vitesse
vs
24. maj 20:45
Finale
Vitesse
Utrecht
vs
28. maj 20:45
Finale