Luk
Logo for Breda

Om Breda

Land: Holland
Stadion: Rat Verlegh Stadion
Placering: Breda, Holland
Kapacitet: 19.000 tilskuere
Træner: Ruud Brood


Turneringer med deltagelse af Breda

Turnering Placering Form
Eerste Divisie #1
har vundet samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Breda fra nyhedsarkivet

Nyheder om Breda

08/07 10:20
08/07 10:16
08/07 09:34
04/07 17:54
12/05 16:28
24/04 22:41
19/04 06:35
17/02 14:14
21/01 17:59
22/12 21:50


Spillertrup for Breda

Nr. Navn Position
1. Nick Olij (24 år) Målmand
2. Robin Schouten (21 år) Midtbane
3. Roger Riera (24 år) Forsvar
4. Nacho Monsalve (25 år) Forsvar
6. Arno Verschueren (22 år) Midtbane
7. Ivan Ilic (18 år) Forsvar
8. Luka Ilic (20 år) Angreb
9. Finn Stokkers (23 år) Angreb
10. Hüseyin Dogan (25 år) Midtbane
11. Mounir El Allouchi (24 år) Forsvar
12. Pele van Anholt (28 år) Midtbane
15. Andrija Filipovic (22 år) Angreb
17. Jethro Mashart (19 år) Forsvar
18. Yassine Azzagari (18 år) Midtbane
19. Boris Kudimbana (23 år) Angreb
20. Jan Paul van Hecke Forsvar
21. Joshua Bohui (20 år) Angreb
22. Jordan van der Gaag (20 år) Midtbane
23. Sydney van Hooijdonk (19 år) Angreb
24. Daan Klomp (21 år) Forsvar
25. Sem Custers (19 år) Målmand
26. Jeroen Verbruggen (27 år) Midtbane
27. Anouar Kali (28 år) Midtbane
Karol Niemczycki (20 år) Målmand
Javier Noblejas (26 år) Forsvar
Gregory Leigh (24 år) Forsvar
Jurich Carolina (21 år) Forsvar
Bodi Brusselers (20 år) Midtbane
Sabir Agougil (17 år) Midtbane
Diego Snepvangers (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dordrecht
Breda
0 – 2
9. august 20:00
1. runde
Breda
Helmond Sport
5 – 1
16. august 20:00
2. runde
Breda
Cambuur
vs
23. august 20:00
3. runde
FC Volendam
Breda
vs
30. august 20:00
4. runde
Breda
Jong FC Utrecht
vs
13. september 20:00
5. runde
Jong AZ Alkmaar
Breda
vs
16. september 20:00
6. runde
Breda
Excelsior
vs
20. september 20:00
7. runde
TOP Oss
Breda
vs
27. september 20:00
8. runde
Breda
Nijmegen
vs
4. oktober 20:00
9. runde
FC Eindhoven
Breda
vs
18. oktober 20:00
10. runde
Breda
De Graafschap
vs
21. oktober 20:00
11. runde
Roda
Breda
vs
25. oktober 20:00
12. runde
Breda
Go Ahead Eagles
vs
1. november 20:00
13. runde
Almere City FC
Breda
vs
8. november 20:00
14. runde
Breda
Jong Ajax
vs
22. november 20:00
15. runde
Jong PSV
Breda
vs
25. november 20:00
16. runde
Breda
MVV Maastricht
vs
29. november 20:00
17. runde
Telstar
Breda
vs
6. december 20:00
18. runde
Breda
FC Den Bosch
vs
13. december 20:00
19. runde
Breda
Dordrecht
vs
20. december 20:00
20. runde
Helmond Sport
Breda
vs
10. januar 20:00
21. runde
Breda
Jong AZ Alkmaar
vs
17. januar 20:00
22. runde
Go Ahead Eagles
Breda
vs
24. januar 20:00
23. runde
Excelsior
Breda
vs
31. januar 20:00
24. runde
Breda
TOP Oss
vs
7. februar 20:00
25. runde
Jong Ajax
Breda
vs
17. februar 20:00
26. runde
Breda
Almere City FC
vs
21. februar 20:00
27. runde
Nijmegen
Breda
vs
28. februar 20:00
28. runde
Breda
Roda
vs
6. marts 20:00
29. runde
Cambuur
Breda
vs
13. marts 20:00
30. runde
FC Den Bosch
Breda
vs
20. marts 20:00
31. runde
Breda
Telstar
vs
3. april 20:00
32. runde
De Graafschap
Breda
vs
6. april 20:00
33. runde
Breda
FC Eindhoven
vs
10. april 20:00
34. runde
Jong FC Utrecht
Breda
vs
13. april 14:30
35. runde
Breda
FC Volendam
vs
17. april 20:00
36. runde
MVV Maastricht
Breda
vs
24. april 20:00
37. runde
Breda
Jong PSV
vs
1. maj 20:00
38. runde