Luk
Logo for Cambuur

Om Cambuur

Land: Holland
Stadion: Cambuur Stadion
Placering: Leeuwarden, Holland
Kapacitet: 11.500 tilskuere
Træner: Rene Hake


Turneringer med deltagelse af Cambuur

Turnering Placering Form
Eerste Divisie #12
har tabt i samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om Cambuur fra nyhedsarkivet

Nyheder om Cambuur

26/07 22:10
22/05 22:38
14/05 22:49
25/01 10:13
16/01 13:05
15/12 20:22
08/05 16:34
01/05 16:25
21/04 20:33
19/03 22:47


Spillertrup for Cambuur

Nr. Navn Position
1. Sonny Stevens (27 år) Målmand
2. Jordy van Deelen (26 år) Midtbane
3. Calvin Mac-Intosch (30 år) Forsvar
4. Erik Schouten (28 år) Forsvar
5. Doke Schmidt (27 år) Forsvar
6. Mees Hoedemakers (21 år) Midtbane
7. Issa Kallon (23 år) Angreb
8. Jamie Jacobs (21 år) Midtbane
10. Mitchell Paulissen (26 år) Midtbane
11. Giovanni Korte (26 år) Angreb
12. Pieter Bos (22 år) Målmand
15. Kelian van der Kaap (20 år) Forsvar
16. Alex Bangura (20 år) Angreb
17. Daniel Bouman (21 år) Midtbane
18. Stanley Akoy (22 år) Midtbane
20. Robin Maulun (22 år) Midtbane
21. Robert Mühren (30 år) Midtbane
22. Delano Ladan (19 år) Angreb
23. Omar El Baad (23 år) Forsvar
24. David Sambissa (23 år) Forsvar
25. Cody Claver (22 år) Forsvar
26. Ragnar Oratmangoen (21 år) Midtbane
Bodhi Prinssen (22 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Cambuur
Almere City FC
2 – 2
10. maj 20:45
Kvartfinaler
Almere City FC
Cambuur
1 – 2
14. maj 20:45
Kvartfinaler
Cambuur
De Graafschap
1 – 1
19. maj 20:00
Semifinaler
De Graafschap
Cambuur
2 – 0
22. maj 20:50
Semifinaler
De Graafschap
Cambuur
2 – 0
9. august 20:00
1. runde
Cambuur
Go Ahead Eagles
5 – 0
16. august 20:00
2. runde
Breda
Cambuur
1 – 0
23. august 20:00
3. runde
Cambuur
FC Den Bosch
vs
30. august 20:00
4. runde
Telstar
Cambuur
vs
7. september 18:30
5. runde
Cambuur
Helmond Sport
vs
13. september 20:00
6. runde
Jong PSV
Cambuur
vs
23. september 20:00
7. runde
FC Volendam
Cambuur
vs
27. september 20:00
8. runde
Cambuur
Excelsior
vs
4. oktober 20:00
9. runde
MVV Maastricht
Cambuur
vs
11. oktober 20:00
10. runde
Cambuur
TOP Oss
vs
18. oktober 20:00
11. runde
Jong FC Utrecht
Cambuur
vs
25. oktober 20:00
12. runde
Cambuur
Nijmegen
vs
1. november 20:00
13. runde
Roda
Cambuur
vs
8. november 20:00
14. runde
Cambuur
Almere City FC
vs
17. november 16:45
15. runde
FC Eindhoven
Cambuur
vs
22. november 20:00
16. runde
Cambuur
Jong AZ Alkmaar
vs
29. november 20:00
17. runde
Dordrecht
Cambuur
vs
6. december 20:00
18. runde
Cambuur
Jong Ajax
vs
13. december 20:00
19. runde
Excelsior
Cambuur
vs
20. december 20:00
20. runde
Cambuur
FC Volendam
vs
10. januar 20:00
21. runde
TOP Oss
Cambuur
vs
17. januar 20:00
22. runde
Cambuur
Jong FC Utrecht
vs
24. januar 20:00
23. runde
Nijmegen
Cambuur
vs
31. januar 20:00
24. runde
Cambuur
MVV Maastricht
vs
7. februar 20:00
25. runde
Almere City FC
Cambuur
vs
14. februar 20:00
26. runde
Cambuur
Roda
vs
21. februar 20:00
27. runde
Cambuur
Jong PSV
vs
28. februar 20:00
28. runde
Jong AZ Alkmaar
Cambuur
vs
9. marts 20:00
29. runde
Cambuur
Breda
vs
13. marts 20:00
30. runde
Go Ahead Eagles
Cambuur
vs
20. marts 20:00
31. runde
Cambuur
FC Eindhoven
vs
27. marts 20:00
32. runde
FC Den Bosch
Cambuur
vs
3. april 20:00
33. runde
Cambuur
De Graafschap
vs
10. april 20:00
34. runde
Cambuur
Dordrecht
vs
13. april 14:30
35. runde
Helmond Sport
Cambuur
vs
17. april 20:00
36. runde
Cambuur
Telstar
vs
24. april 20:00
37. runde
Jong Ajax
Cambuur
vs
1. maj 20:00
38. runde