Luk

Luk
Logo for De Graafschap

Om De Graafschap

Land: Holland
Stadion: De Vijverberg
Placering: Doetinchem, Holland
Kapacitet: 12.600 tilskuere
Træner: Jan Vreman


Turneringer med deltagelse af De Graafschap

Turnering Placering Form
KNVB Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Op/nedrykningsspil Kvartfinale
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om De Graafschap fra nyhedsarkivet

Nyheder om De Graafschap

20/06 12:07
18/06 13:32
07/06 08:43
28/04 19:51
26/11 22:11
12/05 23:55
24/04 08:11
17/02 18:16
30/04 14:15
07/02 10:21


Spillertrup for De Graafschap

Nr. Navn Position
1. Hidde Jurjus (28 år) Målmand
2. Julian Lelieveld (24 år) Forsvar
3. Jasper van Heertum (24 år) Midtbane
4. Ted van de Pavert (30 år) Forsvar
6. Elmo Lieftink (28 år) Midtbane
8. Jesse Schuurman (24 år) Midtbane
9. Danzell Gravenberch (28 år) Forsvar
11. Giovanni Korte (28 år) Angreb
16. Nick van den Dam (23 år) Målmand
18. Jonathan Opoku (32 år) Midtbane
19. Rick Dekker (27 år) Midtbane
22. Danny Verbeek (31 år) Angreb
23. Philip Brittijn (18 år) Midtbane
24. Mees Kaandorp (24 år) Angreb
25. Joey Konings (24 år) Angreb
29. Camiel Neghli (20 år) Midtbane
30. Milan Hilderink (19 år) Forsvar
32. Guus Vaags (21 år) Målmand
33. Hicham Acheffay (21 år) Midtbane
36. Devin Haen (18 år) Midtbane
43. Jonathan Vergara Berrio (23 år) Angreb
Ties Wieggers (19 år) Målmand
Jeffry Fortes (33 år) Forsvar
Sisqo Lever (19 år) Midtbane
Basar Onal (17 år) Midtbane
Sam Hendriks (27 år) Angreb
Pim Lukassen (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Zwolle
De Graafschap
4 – 1
26. oktober 20:00
1. runde
De Graafschap
FC Eindhoven
1 – 1
9. maj 20:00
Kvartfinaler
FC Eindhoven
De Graafschap
3 – 1
13. maj 20:00
Kvartfinaler
Zwolle
De Graafschap
vs
7. august 12:15
1. runde
De Graafschap
VVV-Venlo
vs
12. august 20:00
2. runde
Jong Ajax
De Graafschap
vs
22. august 20:00
3. runde
De Graafschap
Dordrecht
vs
26. august 20:00
4. runde
Telstar
De Graafschap
vs
2. september 20:00
5. runde
De Graafschap
Breda
vs
9. september 20:00
6. runde
Roda
De Graafschap
vs
12. september 20:00
8. runde
De Graafschap
Almere City FC
vs
16. september 20:00
7. runde
De Graafschap
Jong AZ Alkmaar
vs
30. september 20:00
9. runde
Heracles
De Graafschap
vs
7. oktober 20:00
10. runde
De Graafschap
Jong FC Utrecht
vs
14. oktober 20:00
11. runde
ADO Den Haag
De Graafschap
vs
21. oktober 20:00
12. runde
De Graafschap
TOP Oss
vs
28. oktober 20:00
13. runde
FC Den Bosch
De Graafschap
vs
4. november 20:00
14. runde
De Graafschap
Jong PSV
vs
11. november 20:00
15. runde
Helmond Sport
De Graafschap
vs
18. november 21:00
16. runde
De Graafschap
FC Eindhoven
vs
11. december 14:30
17. runde
De Graafschap
Willem II
vs
16. december 20:00
18. runde
MVV Maastricht
De Graafschap
vs
6. januar 20:00
19. runde
De Graafschap
Jong Ajax
vs
13. januar 20:00
20. runde
Almere City FC
De Graafschap
vs
20. januar 20:00
21. runde
Jong FC Utrecht
De Graafschap
vs
30. januar 20:00
22. runde
De Graafschap
Telstar
vs
3. februar 20:00
23. runde
Breda
De Graafschap
vs
10. februar 20:00
24. runde
De Graafschap
Roda
vs
19. februar 12:15
25. runde
FC Eindhoven
De Graafschap
vs
24. februar 20:00
26. runde
De Graafschap
Helmond Sport
vs
3. marts 20:00
27. runde
Dordrecht
De Graafschap
vs
10. marts 20:00
28. runde
De Graafschap
Zwolle
vs
13. marts 20:00
30. runde
Jong PSV
De Graafschap
vs
20. marts 20:00
29. runde
Jong AZ Alkmaar
De Graafschap
vs
3. april 20:00
31. runde
De Graafschap
Heracles
vs
7. april 20:00
32. runde
TOP Oss
De Graafschap
vs
14. april 20:00
33. runde
De Graafschap
ADO Den Haag
vs
21. april 20:00
34. runde
Willem II
De Graafschap
vs
29. april 18:45
35. runde
De Graafschap
MVV Maastricht
vs
5. maj 20:00
36. runde
VVV-Venlo
De Graafschap
vs
12. maj 20:00
37. runde
De Graafschap
FC Den Bosch
vs
19. maj 20:00
38. runde