Luk
Logo for De Graafschap

Om De Graafschap

Land: Holland
Stadion: De Vijverberg
Placering: Doetinchem, Holland
Kapacitet: 12.600 tilskuere
Træner: Henk de Jong


Turneringer med deltagelse af De Graafschap

Turnering Placering Form
Eerste Divisie #1
har vundet samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om De Graafschap fra nyhedsarkivet

Nyheder om De Graafschap

09/07 12:02
05/07 12:22
22/05 22:38
15/05 21:22
12/05 16:28
19/04 06:35
14/04 14:08
16/03 20:40
29/01 15:09
23/12 16:24


Spillertrup for De Graafschap

Nr. Navn Position
1. Hidde Jurjus (25 år) Målmand
2. Leeroy Owusu (23 år) Forsvar
4. Ted van de Pavert (27 år) Forsvar
7. Mohamed Hamdaoui (26 år) Angreb
8. Frank Olijve (30 år) Midtbane
9. Ralf Seuntjens (30 år) Angreb
10. Stefan Nijland (31 år) Angreb
11. Daryl van Mieghem (29 år) Angreb
14. Jeremy Helmer (22 år) Midtbane
15. Jordy Tutuarima (26 år) Forsvar
16. Jordy Rondeel (25 år) Målmand
17. Jesse Schuurman (21 år) Midtbane
18. Javier Vet (25 år) Midtbane
19. Jordy Thomassen (26 år) Angreb
22. Guus Vaags (18 år) Målmand
23. Jonathan Vergara Berrio (20 år) Angreb
24. Roland Baas (23 år) Forsvar
25. Jasper van Heertum (21 år) Midtbane
27. Abdelilah El Malki (21 år) Forsvar
30. Milan Hilderink (16 år) Forsvar
31. Matthijs van Nispen (21 år) Midtbane
32. Mart Janssen (20 år) Forsvar
34. Gregor Breinburg (27 år) Midtbane
36. Dylan Chiazor (21 år) Angreb
37. Nick van den Dam (20 år) Målmand
39. Marlon Versteeg (22 år) Angreb
45. Toine van Huizen (28 år) Forsvar
Reyer van Doorn (21 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Cambuur
De Graafschap
1 – 1
19. maj 20:00
Semifinaler
De Graafschap
Cambuur
2 – 0
22. maj 20:50
Semifinaler
Sparta Rotterdam
De Graafschap
1 – 2
25. maj 20:45
Finale
De Graafschap
Sparta Rotterdam
0 – 2
28. maj 20:45
Finale
De Graafschap
Cambuur
2 – 0
9. august 20:00
1. runde
MVV Maastricht
De Graafschap
0 – 3
16. august 20:00
2. runde
De Graafschap
FC Volendam
3 – 0
23. august 20:00
3. runde
TOP Oss
De Graafschap
vs
30. august 20:00
4. runde
De Graafschap
Jong Ajax
vs
13. september 20:00
5. runde
Nijmegen
De Graafschap
vs
16. september 20:00
6. runde
De Graafschap
FC Eindhoven
vs
20. september 20:00
7. runde
Roda
De Graafschap
vs
27. september 20:00
8. runde
De Graafschap
Almere City FC
vs
4. oktober 20:00
9. runde
Jong FC Utrecht
De Graafschap
vs
18. oktober 20:00
10. runde
Breda
De Graafschap
vs
21. oktober 20:00
11. runde
De Graafschap
Dordrecht
vs
25. oktober 20:00
12. runde
De Graafschap
Excelsior
vs
1. november 20:00
13. runde
Helmond Sport
De Graafschap
vs
8. november 20:00
14. runde
De Graafschap
Jong PSV
vs
22. november 20:00
15. runde
Jong AZ Alkmaar
De Graafschap
vs
25. november 20:00
16. runde
De Graafschap
Go Ahead Eagles
vs
1. december 14:30
17. runde
FC Den Bosch
De Graafschap
vs
6. december 20:00
18. runde
De Graafschap
Telstar
vs
13. december 20:00
19. runde
FC Volendam
De Graafschap
vs
20. december 20:00
20. runde
De Graafschap
Jong FC Utrecht
vs
10. januar 20:00
21. runde
Almere City FC
De Graafschap
vs
17. januar 20:00
22. runde
De Graafschap
MVV Maastricht
vs
24. januar 20:00
23. runde
FC Eindhoven
De Graafschap
vs
31. januar 20:00
24. runde
Jong PSV
De Graafschap
vs
10. februar 20:00
25. runde
De Graafschap
Roda
vs
14. februar 20:00
26. runde
Dordrecht
De Graafschap
vs
21. februar 20:00
27. runde
De Graafschap
Jong AZ Alkmaar
vs
28. februar 20:00
28. runde
Go Ahead Eagles
De Graafschap
vs
8. marts 14:30
29. runde
De Graafschap
Helmond Sport
vs
13. marts 20:00
30. runde
De Graafschap
Nijmegen
vs
22. marts 14:30
31. runde
Jong Ajax
De Graafschap
vs
3. april 20:00
32. runde
De Graafschap
Breda
vs
6. april 20:00
33. runde
Cambuur
De Graafschap
vs
10. april 20:00
34. runde
De Graafschap
TOP Oss
vs
13. april 14:30
35. runde
Telstar
De Graafschap
vs
17. april 20:00
36. runde
De Graafschap
FC Den Bosch
vs
24. april 20:00
37. runde
Excelsior
De Graafschap
vs
1. maj 20:00
38. runde