Luk
Logo for Go Ahead Eagles

Om Go Ahead Eagles

Land: Holland
Stadion: De Adelaarshorst
Placering: Deventer, Holland
Kapacitet: 10.400 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Go Ahead Eagles

Turnering Placering Form
Eerste Divisie #5
har vundet samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Go Ahead Eagles fra nyhedsarkivet

Nyheder om Go Ahead Eagles

25/05 20:21
22/05 20:26
21/09 22:06
14/05 16:30
07/05 16:19
05/04 22:48
19/03 16:24
11/03 21:39
06/11 18:38
28/08 16:22


Spillertrup for Go Ahead Eagles

Nr. Navn Position
1. Hobie Verhulst (26 år) Målmand
2. Wout Droste (30 år) Forsvar
3. Gino Bosz (26 år) Midtbane
4. Jeroen Veldmate (30 år) Forsvar
6. Elmo Lieftink (25 år) Midtbane
7. Jaroslav Navratil (27 år) Angreb
8. Antoine Rabillard (23 år) Angreb
10. Alexander Bannink (29 år) Midtbane
11. Adrian Edquist (20 år) Midtbane
12. Martjin Berden (22 år) Angreb
15. Nicolas Abdat (22 år) Forsvar
16. Mark Spenkelink (22 år) Målmand
17. Julius Bliek (25 år) Forsvar
18. Lars Jansen Målmand
19. Joran Swart (21 år) Forsvar
20. Jay Gorter (19 år) Målmand
21. Samuel Wakana (19 år) Angreb
23. Richard van der Venne (27 år) Midtbane
24. Mael Corboz (24 år) Forsvar
25. Boyd Lucassen (21 år) Forsvar
26. Maarten Pouwels (21 år) Angreb
31. Sam Beukema (20 år) Forsvar
33. Jarno van den Bos (20 år) Forsvar
34. Donny van Iperen (24 år) Forsvar
35. Zakaria Eddahchouri (19 år) Midtbane
Max Leeflang (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Go Ahead Eagles
FC Den Bosch
2 – 2
19. maj 12:15
Semifinaler
FC Den Bosch
Go Ahead Eagles
0 – 1
22. maj 18:30
Semifinaler
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
0 – 0
25. maj 18:30
Finale
Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
4 – 5
28. maj 18:30
Finale
Go Ahead Eagles
MVV Maastricht
3 – 2
9. august 20:00
1. runde
Cambuur
Go Ahead Eagles
5 – 0
16. august 20:00
2. runde
Go Ahead Eagles
Jong FC Utrecht
4 – 0
23. august 20:00
3. runde
FC Eindhoven
Go Ahead Eagles
vs
30. august 20:00
4. runde
Go Ahead Eagles
Excelsior
vs
7. september 20:45
5. runde
TOP Oss
Go Ahead Eagles
vs
14. september 19:45
6. runde
Go Ahead Eagles
Jong Ajax
vs
20. september 20:00
7. runde
Nijmegen
Go Ahead Eagles
vs
27. september 20:00
8. runde
Go Ahead Eagles
Jong AZ Alkmaar
vs
4. oktober 20:00
9. runde
Almere City FC
Go Ahead Eagles
vs
13. oktober 14:30
10. runde
Go Ahead Eagles
FC Volendam
vs
18. oktober 20:00
11. runde
Go Ahead Eagles
FC Den Bosch
vs
25. oktober 20:00
12. runde
Breda
Go Ahead Eagles
vs
1. november 20:00
13. runde
Go Ahead Eagles
Dordrecht
vs
8. november 20:00
14. runde
Telstar
Go Ahead Eagles
vs
17. november 12:15
15. runde
Go Ahead Eagles
Roda
vs
22. november 20:00
16. runde
De Graafschap
Go Ahead Eagles
vs
1. december 14:30
17. runde
Go Ahead Eagles
Jong PSV
vs
6. december 20:00
18. runde
Helmond Sport
Go Ahead Eagles
vs
13. december 20:00
19. runde
Jong FC Utrecht
Go Ahead Eagles
vs
20. december 20:00
20. runde
Go Ahead Eagles
Almere City FC
vs
10. januar 20:00
21. runde
FC Den Bosch
Go Ahead Eagles
vs
19. januar 14:30
22. runde
Go Ahead Eagles
Breda
vs
24. januar 20:00
23. runde
Jong Ajax
Go Ahead Eagles
vs
3. februar 20:00
24. runde
Go Ahead Eagles
FC Eindhoven
vs
7. februar 20:00
25. runde
MVV Maastricht
Go Ahead Eagles
vs
14. februar 20:00
26. runde
Go Ahead Eagles
Nijmegen
vs
21. februar 20:00
27. runde
FC Volendam
Go Ahead Eagles
vs
28. februar 20:00
28. runde
Go Ahead Eagles
De Graafschap
vs
8. marts 14:30
29. runde
Jong PSV
Go Ahead Eagles
vs
16. marts 20:00
30. runde
Go Ahead Eagles
Cambuur
vs
20. marts 20:00
31. runde
Roda
Go Ahead Eagles
vs
27. marts 20:00
32. runde
Go Ahead Eagles
Helmond Sport
vs
3. april 20:00
33. runde
Jong AZ Alkmaar
Go Ahead Eagles
vs
10. april 20:00
34. runde
Go Ahead Eagles
Telstar
vs
13. april 14:30
35. runde
Excelsior
Go Ahead Eagles
vs
18. april 18:30
36. runde
Dordrecht
Go Ahead Eagles
vs
24. april 20:00
37. runde
Go Ahead Eagles
TOP Oss
vs
1. maj 20:00
38. runde