Luk
Logo for Go Ahead Eagles

Om Go Ahead Eagles

Land: Holland
Stadion: De Adelaarshorst
Placering: Deventer, Holland
Kapacitet: 10.400 tilskuere
Træner: Kees van Wonderen


Turneringer med deltagelse af Go Ahead Eagles

Turnering Placering Form
Æresdivisionen #10
er ubesejret 3 kampe i træk
KNVB Cup 1. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Go Ahead Eagles fra nyhedsarkivet

Nyheder om Go Ahead Eagles

12/05 23:55
17/12 20:28
25/05 20:21
22/05 20:26
21/09 22:06
14/05 16:30
07/05 16:19
05/04 22:48
19/03 16:24
11/03 21:39


Spillertrup for Go Ahead Eagles

Nr. Navn Fysik Position
1. Warner Hahn (29 år) 190 cm / 96 kg Målmand
2. Boyd Lucassen (23 år) 173 cm / 72 kg Forsvar
3. Gerrit Nauber (29 år) 185 cm / 74 kg Forsvar
4. Joris Kramer (25 år) 192 cm / 76 kg Forsvar
5. Bas Kuipers (27 år) 180 cm / 72 kg Forsvar
6. Jay Idzes (21 år) 190 cm / 82 kg Midtbane
7. Martjin Berden (24 år) 172 cm / 70 kg Angreb
8. Luuk Brouwers (23 år) 183 cm / 72 kg Midtbane
10. Philippe Rommens (24 år) 175 cm / 69 kg Midtbane
11. Ragnar Oratmangoen (23 år) 182 cm / 80 kg Midtbane
14. Turan Tuzlacik (20 år) Midtbane
16. Sven Jansen (17 år) 192 cm / 83 kg Målmand
17. Francis Ross (23 år) 172 cm / 68 kg Midtbane
18. Sam Crowther (21 år) 176 cm / 69 kg Angreb
19. Ogechika Heil (20 år) 168 cm / 63 kg Angreb
20. Mats Deijl (24 år) 181 cm / 72 kg Forsvar
21. Inigo Cordoba (24 år) 180 cm / 74 kg Midtbane
22. Quiermo Dumay (20 år) 171 cm / 73 kg Midtbane
23. Andries Noppert (27 år) 196 cm / 87 kg Målmand
24. Yacine Bourhane (23 år) 190 cm / 82 kg Midtbane
25. Michalis Spiridakis (20 år) Angreb
26. Justin Bakker (23 år) 189 cm / 73 kg Forsvar
27. Jacob Mulenga (37 år) 186 cm / 81 kg Angreb
29. Marc Cardona (26 år) 183 cm / 70 kg Angreb
30. Giannis-Fivos Botos (20 år) 172 cm / 69 kg Midtbane
31. Job Schuurman (22 år) 190 cm / 82 kg Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
1 – 1
3. juli 14:30
Færdig
Heracles
Go Ahead Eagles
1 – 0
10. juli 13:05
Færdig
Go Ahead Eagles
Vitesse
1 – 1
23. juli 19:00
Færdig
Jong FC Utrecht
Go Ahead Eagles
0 – 0
24. juli 14:00
Aflyst
Sparta Nijkerk
Go Ahead Eagles
0 – 0
31. juli 12:30
Aflyst
Go Ahead Eagles
FC Emmen
1 – 2
31. juli 19:30
Færdig
Go Ahead Eagles
Willem II
0 – 0
31. juli 19:30
Aflyst
Go Ahead Eagles
SV Rödinghausen
0 – 0
7. august 19:00
Aflyst
Go Ahead Eagles
Heerenveen
0 – 1
13. august 20:00
1. runde
Feyenoord
Go Ahead Eagles
2 – 0
22. august 14:30
2. runde
Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam
2 – 0
28. august 20:00
3. runde
Bochum
Go Ahead Eagles
0 – 2
2. september 14:00
Færdig
Cambuur
Go Ahead Eagles
5 – 2
11. september 18:45
4. runde
Go Ahead Eagles
Zwolle
1 – 0
19. september 12:15
5. runde
Go Ahead Eagles
PSV Eindhoven
1 – 2
22. september 18:45
6. runde
AZ Alkmaar
Go Ahead Eagles
5 – 0
26. september 14:30
7. runde
RKC Waalwijk
Go Ahead Eagles
1 – 1
2. oktober 18:45
8. runde
Go Ahead Eagles
Lommel
2 – 2
7. oktober 13:00
Færdig
Go Ahead Eagles
Heracles
4 – 2
16. oktober 18:45
9. runde
Vitesse
Go Ahead Eagles
1 – 2
24. oktober 14:30
10. runde
Almere City FC
Go Ahead Eagles
0 – 2
27. oktober 20:00
1. runde
Go Ahead Eagles
Fortuna Sittard
vs
31. oktober 20:00
11. runde
Ajax
Go Ahead Eagles
vs
7. november 20:00
12. runde
Go Ahead Eagles
Groningen
vs
21. november 12:15
13. runde
Willem II
Go Ahead Eagles
vs
27. november 21:00
14. runde
Go Ahead Eagles
Twente
vs
5. december 14:30
15. runde
Utrecht
Go Ahead Eagles
vs
11. december 18:45
16. runde
Go Ahead Eagles
Nijmegen
vs
19. december 14:30
17. runde
PSV Eindhoven
Go Ahead Eagles
vs
23. december 18:45
18. runde
Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk
vs
15. januar 21:00
19. runde
Heracles
Go Ahead Eagles
vs
23. januar 14:30
20. runde
Groningen
Go Ahead Eagles
vs
6. februar 14:30
21. runde
Go Ahead Eagles
AZ Alkmaar
vs
12. februar 14:30
22. runde
Twente
Go Ahead Eagles
vs
19. februar 14:30
23. runde
Go Ahead Eagles
Ajax
vs
26. februar 14:30
24. runde
Go Ahead Eagles
Utrecht
vs
5. marts 14:30
25. runde
Sparta Rotterdam
Go Ahead Eagles
vs
12. marts 14:30
26. runde
Go Ahead Eagles
Cambuur
vs
19. marts 14:30
27. runde
Zwolle
Go Ahead Eagles
vs
2. april 14:30
28. runde
Go Ahead Eagles
Willem II
vs
9. april 14:30
29. runde
Fortuna Sittard
Go Ahead Eagles
vs
23. april 14:30
30. runde
Go Ahead Eagles
Vitesse
vs
30. april 14:30
31. runde
Nijmegen
Go Ahead Eagles
vs
7. maj 14:30
32. runde
Go Ahead Eagles
Feyenoord
vs
11. maj 20:00
33. runde
Heerenveen
Go Ahead Eagles
vs
15. maj 14:30
34. runde