Luk
Logo for AFC

Om AFC

Land: Holland
Træner: Ulrich Landvreugd


Turneringer med deltagelse af AFC

Turnering Placering Form
Tweede Divisie #1 AFC har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om AFC fra nyhedsarkivet

Nyheder om AFC

12/07 20:58
03/09 09:45


Spillertrup for AFC

Nr. Navn Position
1. Patrick Zonneveld (32 år) Målmand
2. Moiz da Silva (21 år) Forsvar
3. Sam Nijpels (28 år) Forsvar
4. Rob Rietveld (33 år) Forsvar
5. Derre Kwee (25 år) Forsvar
6. Johan Kulhan (28 år) Midtbane
7. Matthijs Jesse (24 år) Angreb
8. Milan Hoek (28 år) Forsvar
9. Raily Ignacio (33 år) Angreb
11. Melvin Grootfaam (30 år) Angreb
17. Tiemen van Hezel (29 år) Midtbane
18. Tim Linthorst (26 år) Forsvar
20. Kenny Teijsse (28 år) Forsvar
21. Fouad Belarbi (25 år) Midtbane
22. Jonathan Richard (29 år) Angreb
24. Dean Huisman (22 år) Midtbane
25. Richey Speelman (21 år) Målmand
39. Joey Potveer (27 år) Målmand
Gevero Markiet (29 år) Forsvar
Yordi Teijsse (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Noordwijk
AFC
vs
5. september 14:30
1. runde
AFC
Quick Boys
vs
12. september 14:30
2. runde
De Treffers
AFC
vs
20. september 14:30
3. runde
HHC
AFC
vs
26. september 15:30
4. runde
AFC
ASWH
vs
3. oktober 14:30
5. runde
TEC
AFC
vs
11. oktober 14:30
6. runde
AFC
Koninklijke HFC
vs
18. oktober 14:30
7. runde
Rijnsburgse Boys
AFC
vs
24. oktober 15:30
8. runde
AFC
GVVV Veenendaal
vs
31. oktober 15:30
9. runde
IJsselmeervogels
AFC
vs
7. november 15:00
10. runde
AFC
Jong FC Volendam
vs
14. november 15:30
11. runde
AFC
Kozakken Boys
vs
21. november 14:30
12. runde
Jong Sparta Rotterdam
AFC
vs
28. november 15:30
13. runde
AFC
SVV Scheveningen
vs
5. december 14:30
14. runde
Spakenburg
AFC
vs
12. december 15:00
15. runde
AFC
Katwijk
vs
9. januar 14:30
16. runde
Excelsior Maassluis
AFC
vs
16. januar 15:00
17. runde
AFC
Noordwijk
vs
23. januar 15:30
18. runde
AFC
IJsselmeervogels
vs
30. januar 14:30
19. runde
ASWH
AFC
vs
6. februar 15:00
20. runde
AFC
Rijnsburgse Boys
vs
20. februar 14:30
21. runde
Koninklijke HFC
AFC
vs
28. februar 14:30
22. runde
AFC
TEC
vs
7. marts 14:30
23. runde
Katwijk
AFC
vs
13. marts 15:30
24. runde
AFC
Jong Sparta Rotterdam
vs
20. marts 15:30
25. runde
GVVV Veenendaal
AFC
vs
27. marts 15:30
26. runde
AFC
Excelsior Maassluis
vs
3. april 14:30
27. runde
Jong FC Volendam
AFC
vs
10. april 15:00
28. runde
AFC
HHC
vs
17. april 15:30
29. runde
Quick Boys
AFC
vs
24. april 15:30
30. runde
AFC
Spakenburg
vs
1. maj 14:30
31. runde
Kozakken Boys
AFC
vs
8. maj 15:00
32. runde
AFC
De Treffers
vs
15. maj 15:30
33. runde
SVV Scheveningen
AFC
vs
22. maj 15:30
34. runde