Luk
Logo for Dnyapro Mogilev

Om Dnyapro Mogilev

Land: Hviderusland
Stadion: Spartak Stadion, Mogilev
Placering: Mogilev, Hviderusland
Kapacitet: 7.350 tilskuere
Træner: Vyacheslav Gerashchenko


Turneringer med deltagelse af Dnyapro Mogilev

Turnering Placering Form
1. Division #5
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Dnyapro Mogilev fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dnyapro Mogilev

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Dnyapro Mogilev

Navn Position
Arsen Beglaryan (28 år) Målmand
Anton Shepelev (32 år) Forsvar
Pavel Trubilo (30 år) Forsvar
Aleksandr Bylina (40 år) Forsvar
Ilya Manaenkov (22 år) Forsvar
Pavel Lovgach (26 år) Forsvar
Aleksandr Pavlov (37 år) Midtbane
Vadim Demidovich (36 år) Midtbane
Aleksey Tupchi (35 år) Midtbane
Vladislav Gevlich (27 år) Midtbane
Merdan Kurbanov (30 år) Midtbane
Aleksandr Nemirko (21 år) Midtbane
Maksim Shilo (28 år) Midtbane
Vladislav Shelkovsky (19 år) Midtbane
Vladimir Moroz (36 år) Midtbane
Aleksandr Sazankov (37 år) Midtbane
Vladimir Yurchenko (32 år) Angreb
Vladislav Mukhamedov (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dnyapro Mogilev
Lida
1 – 1
17. april 17:00
1. runde
Dnyapro Mogilev
Baranovichi
1 – 0
24. april 17:00
2. runde
Dnyapro Mogilev
Belshina Bobruisk
1 – 2
30. april 16:30
3. runde
Naftan Novopolotsk
Dnyapro Mogilev
0 – 2
6. maj 15:30
4. runde
Dnyapro Mogilev
Volna
1 – 1
10. maj 15:00
5. runde
Dnyapro Mogilev
FC Slonim-2017
3 – 1
16. maj 15:00
6. runde
Krumkachy Minsk
Dnyapro Mogilev
1 – 0
21. maj 17:10
7. runde
Dnyapro Mogilev
Arsenal Dzerzhinsk
1 – 1
6. juni 13:00
8. runde
Shakhtar-2 (Petrikov)
Dnyapro Mogilev
1 – 3
12. juni 16:00
9. runde
Dnyapro Mogilev
Lokomotiv Gomel
4 – 0
18. juni 15:00
10. runde
FK Orsha
Dnyapro Mogilev
3 – 1
28. juni 19:00
11. runde
Lida
Dnyapro Mogilev
0 – 0
4. juli 13:30
12. runde
Baranovichi
Dnyapro Mogilev
1 – 0
11. juli 16:00
13. runde
Belshina Bobruisk
Dnyapro Mogilev
4 – 1
18. juli 17:45
14. runde
Dnyapro Mogilev
Naftan Novopolotsk
3 – 0
24. juli 13:00
15. runde
Volna
Dnyapro Mogilev
0 – 3
1. august 16:00
16. runde
FC Slonim-2017
Dnyapro Mogilev
1 – 2
7. august 15:30
17. runde
Dnyapro Mogilev
Krumkachy Minsk
2 – 2
14. august 18:00
18. runde
Arsenal Dzerzhinsk
Dnyapro Mogilev
0 – 0
21. august 17:30
19. runde
Dnyapro Mogilev
Shakhtar-2 (Petrikov)
2 – 3
29. august 19:00
20. runde
Lokomotiv Gomel
Dnyapro Mogilev
1 – 1
5. september 14:30
21. runde
Dnyapro Mogilev
FK Orsha
6 – 2
11. september 16:00
22. runde
Dnyapro Mogilev
Lida
4 – 2
18. september 12:00
23. runde
Baranovichi
Dnyapro Mogilev
2 – 2
26. september 16:00
24. runde
Dnyapro Mogilev
Belshina Bobruisk
3 – 1
2. oktober 17:00
25. runde
Naftan Novopolotsk
Dnyapro Mogilev
1 – 1
9. oktober 12:45
26. runde
Dnyapro Mogilev
Volna
3 – 1
17. oktober 16:30
27. runde
Dnyapro Mogilev
FC Slonim-2017
1 – 0
24. oktober 16:00
28. runde
Krumkachy Minsk
Dnyapro Mogilev
1 – 1
31. oktober 13:00
29. runde
Dnyapro Mogilev
Arsenal Dzerzhinsk
1 – 0
6. november 15:00
30. runde
Shakhtar-2 (Petrikov)
Dnyapro Mogilev
3 – 2
13. november 11:00
31. runde
Dnyapro Mogilev
Lokomotiv Gomel
0 – 1
21. november 11:00
32. runde
FK Orsha
Dnyapro Mogilev
1 – 2
27. november 11:00
33. runde