Luk
Logo for FK Orsha

Om FK Orsha

Land: Hviderusland


Turneringer med deltagelse af FK Orsha

Turnering Placering Form
1. Division #9
har tabt 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FK Orsha fra nyhedsarkivet

Nyheder om FK Orsha

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for FK Orsha

Navn Position
Antonio Siyaka (25 år) Forsvar
Ilya Dzhugir (22 år) Forsvar
Marat Kalinchenko (22 år) Forsvar
Dmitri Lutik (19 år) Midtbane
Denis Rzhevskiy (23 år) Midtbane
Vadim Balbuh (28 år) Midtbane
Semen Smunev (26 år) Midtbane
Gleb Zheleznikov (24 år) Midtbane
Stepan Makarov (25 år) Midtbane
Dmitri Tikhomirov (22 år) Angreb
Evgeni Kalinin (28 år) Angreb
Nikita Shugunkov (29 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Slonim-2017
FK Orsha
0 – 2
17. april 15:00
1. runde
FK Orsha
Krumkachy Minsk
0 – 0
24. april 13:00
2. runde
Arsenal Dzerzhinsk
FK Orsha
4 – 1
2. maj 13:00
3. runde
FK Orsha
Shakhtar-2 (Petrikov)
0 – 3
6. maj 17:30
4. runde
Lokomotiv Gomel
FK Orsha
2 – 1
10. maj 17:00
5. runde
Volna
FK Orsha
1 – 0
16. maj 17:00
6. runde
FK Orsha
Lida
1 – 1
22. maj 13:00
7. runde
FK Orsha
Baranovichi
2 – 1
6. juni 15:00
8. runde
FK Orsha
Belshina Bobruisk
0 – 1
12. juni 18:00
9. runde
Naftan Novopolotsk
FK Orsha
3 – 1
18. juni 13:00
10. runde
FK Orsha
Dnyapro Mogilev
3 – 1
28. juni 19:00
11. runde
FK Orsha
FC Slonim-2017
3 – 3
3. juli 18:00
12. runde
Krumkachy Minsk
FK Orsha
6 – 0
10. juli 15:30
13. runde
FK Orsha
Arsenal Dzerzhinsk
2 – 2
18. juli 13:45
14. runde
Shakhtar-2 (Petrikov)
FK Orsha
1 – 1
25. juli 17:30
15. runde
FK Orsha
Lokomotiv Gomel
1 – 0
1. august 18:00
16. runde
FK Orsha
Volna
0 – 1
8. august 15:30
17. runde
Lida
FK Orsha
0 – 2
15. august 17:00
18. runde
Baranovichi
FK Orsha
0 – 3
22. august 17:00
19. runde
Belshina Bobruisk
FK Orsha
2 – 1
29. august 13:00
20. runde
FK Orsha
Naftan Novopolotsk
1 – 2
4. september 17:30
21. runde
Dnyapro Mogilev
FK Orsha
6 – 2
11. september 16:00
22. runde
FC Slonim-2017
FK Orsha
2 – 4
18. september 16:00
23. runde
FK Orsha
Krumkachy Minsk
1 – 4
25. september 12:00
24. runde
Arsenal Dzerzhinsk
FK Orsha
3 – 2
3. oktober 16:00
25. runde
FK Orsha
Shakhtar-2 (Petrikov)
0 – 0
10. oktober 16:00
26. runde
Lokomotiv Gomel
FK Orsha
2 – 1
17. oktober 12:30
27. runde
Volna
FK Orsha
2 – 1
23. oktober 16:00
28. runde
FK Orsha
Lida
2 – 1
31. oktober 15:00
29. runde
Baranovichi
FK Orsha
1 – 1
6. november 13:00
30. runde
FK Orsha
Belshina Bobruisk
0 – 3
14. november 15:00
31. runde
Naftan Novopolotsk
FK Orsha
0 – 1
21. november 11:00
32. runde
FK Orsha
Dnyapro Mogilev
1 – 2
27. november 11:00
33. runde