Luk

Luk
Logo for BATE Borisov

Om BATE Borisov

Land: Hviderusland
Stadion: Borisov Arena
Placering: Borisov, Hviderusland
Kapacitet: 13.400 tilskuere
Træner: Vitali Zhukovski


Turneringer med deltagelse af BATE Borisov

Turnering Placering Form
Europa Conference League Kvalifikation 2. Runde
har tabt seneste kamp
Super Cup Vinder
har vundet seneste kamp
Premier League #1
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om BATE Borisov fra nyhedsarkivet

Nyheder om BATE Borisov

19/03 18:51
29/08 20:57
22/08 20:50
31/07 20:51
24/07 20:50
17/07 21:56
10/07 20:57
21/02 20:46
15/02 06:54
14/02 22:22


Spillertrup for BATE Borisov

Nr. Navn Position
4. Aleksandar Filipovic (27 år) Forsvar
8. Stanislav Dragun (34 år) Midtbane
11. Anton Saroka (30 år) Angreb
14. Boris Kopitovic (27 år) Forsvar
18. Willum Willumsson (23 år) Midtbane
19. Dmitriy Bessmertny (25 år) Forsvar
23. Zakhar Volkov (24 år) Midtbane
26. Nemanja Milic (32 år) Angreb
32. Jakov Filipovic (29 år) Forsvar
33. Pavel Nekhaychik (33 år) Midtbane
44. Vladislav Malkevich (22 år) Forsvar
48. Denis Scherbitski (26 år) Målmand
88. Aleksandr Volodjko (35 år) Midtbane
Andrey Kudravets (18 år) Målmand
Vyacheslav Dergachev (20 år) Målmand
Pavel Rybak (38 år) Forsvar
Maksim Volodjko (29 år) Forsvar
Aleksey Nosko (25 år) Forsvar
Danila Nechaev (22 år) Forsvar
Pavel Pashevich (20 år) Forsvar
Nikita Supranovich (21 år) Forsvar
Valeri Gromyko (25 år) Midtbane
Sergey Volkov (23 år) Midtbane
Maksim Myakish (22 år) Midtbane
Ilya Sen (23 år) Midtbane
Valeri Bocherov (21 år) Midtbane
Shakhboz Umarov (23 år) Angreb
Artem Shumanskiy (17 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dinamo Batumi
BATE Borisov
0 – 1
22. juli 19:00
2. runde
BATE Borisov
Dinamo Batumi
1 – 4
29. juli 19:00
2. runde
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
1 – 0
5. marts 13:00
Finale
Slavia Mozyr
BATE Borisov
0 – 3
20. marts 16:00
1. runde
Belshina Bobruisk
BATE Borisov
0 – 3
2. april 16:15
2. runde
Neman Grodno
BATE Borisov
2 – 1
6. april 16:00
Semifinaler
Rukh Brest
BATE Borisov
0 – 0
9. april 15:00
3. runde
Dnyapro Mogilev
BATE Borisov
0 – 3
10. april 16:30
3. runde
Shakhtyor Soligorsk
BATE Borisov
0 – 1
16. april 16:00
4. runde
BATE Borisov
Gomel
2 – 1
22. april 19:00
5. runde
BATE Borisov
Neman Grodno
2 – 0
27. april 18:30
Semifinaler
Dinamo Minsk
BATE Borisov
2 – 2
2. maj 18:00
6. runde
BATE Borisov
FK Vitebsk
2 – 1
8. maj 14:00
7. runde
Torpedo Zhodino
BATE Borisov
0 – 0
13. maj 19:30
8. runde
BATE Borisov
FK Slutsk
vs
21. maj 15:00
9. runde
BATE Borisov
Gomel
1 – 2
21. maj 18:00
Finale
Dynamo Brest
BATE Borisov
vs
28. maj 14:00
10. runde
BATE Borisov
Isloch
vs
18. juni 15:00
11. runde
Neman Grodno
BATE Borisov
vs
25. juni 15:00
12. runde
BATE Borisov
Energetik-BGU
vs
2. juli 15:00
13. runde
FC Minsk
BATE Borisov
vs
9. juli 15:00
14. runde
BATE Borisov
Arsenal Dzerzhinsk
vs
16. juli 15:00
15. runde
BATE Borisov
Slavia Mozyr
vs
6. august 15:00
16. runde
BATE Borisov
Belshina Bobruisk
vs
13. august 15:00
17. runde
BATE Borisov
Dnyapro Mogilev
vs
20. august 15:00
18. runde
BATE Borisov
Rukh Brest
0 – 0
20. august 15:00
18. runde
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
vs
27. august 15:00
19. runde
Gomel
BATE Borisov
vs
3. september 15:00
20. runde
BATE Borisov
Dinamo Minsk
vs
10. september 15:00
21. runde
FK Vitebsk
BATE Borisov
vs
17. september 15:00
22. runde
BATE Borisov
Torpedo Zhodino
vs
1. oktober 15:00
23. runde
FK Slutsk
BATE Borisov
vs
8. oktober 15:00
24. runde
BATE Borisov
Dynamo Brest
vs
15. oktober 15:00
25. runde
Isloch
BATE Borisov
vs
22. oktober 15:00
26. runde
BATE Borisov
Neman Grodno
vs
29. oktober 15:00
27. runde
Energetik-BGU
BATE Borisov
vs
5. november 15:00
28. runde
BATE Borisov
FC Minsk
vs
13. november 15:00
29. runde
Arsenal Dzerzhinsk
BATE Borisov
vs
19. november 15:00
30. runde