LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for BATE Borisov

Om BATE Borisov

Land: Hviderusland


Turneringer med deltagelse af BATE Borisov

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe H #3
har ikke vundet i samtlige udekampe
Premier League #1
er ubesejret 10 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om BATE Borisov fra nyhedsarkivet

Nyheder om BATE Borisov

02/11 23:03
19/10 20:55
28/09 20:50
14/09 23:55
24/08 21:24
02/08 23:08
05/01 10:15
09/12 22:40
24/11 19:51
04/11 22:38


Spillertrup for BATE Borisov

Nr. Navn Position
3. Vitali Gajduchik (28 år) Forsvar
4. Kaspars Dubra (26 år) Forsvar
5. Evgeniy Yablonski (22 år) Midtbane
6. Jurica Buljat (31 år) Forsvar
7. Yevgeniy Berezkin (21 år) Midtbane
8. Aleksandr Volodko (31 år) Midtbane
9. Anes Rusevic (20 år) Angreb
10. Mirko Ivanic (24 år) Midtbane
11. Dmitri Antilevski (20 år) Angreb
13. Nikolay Signevich (25 år) Angreb
15. Maksim Zhavnerchik (32 år) Midtbane
16. Sergey Veremko (35 år) Målmand
17. Aleksey Rios (30 år) Midtbane
19. Nemanja Milunovic (28 år) Midtbane
20. Vitali Rodionov (33 år) Angreb
21. Stanislav Dragun (29 år) Midtbane
22. Igor Stasevich (32 år) Midtbane
24. Jasse Tuominen (22 år) Midtbane
25. Dmitry Baga (27 år) Midtbane
33. Denis Polyakov (26 år) Forsvar
34. Artem Soroko (25 år) Målmand
35. Anton Chichkan (22 år) Målmand
42. Maksim Volodko (25 år) Forsvar
48. Denis Scherbitski (21 år) Målmand
49. Aleksandr Dzhigero (21 år) Midtbane
62. Mikhail Gordeychuk (28 år) Midtbane
80. Valeriane Gvilia (23 år) Midtbane
Dmitri Bayduk (21 år) Forsvar
Yuri Kendysh (27 år) Midtbane
Vladimir Karp (23 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Gomel
BATE Borisov
1 – 1
1. april 18:30
1. runde
BATE Borisov
FC Minsk
1 – 0
9. april 16:00
2. runde
Dinamo Brest
BATE Borisov
1 – 1
15. april 19:00
3. runde
Krumkachy Minsk
BATE Borisov
2 – 3
21. april 18:30
4. runde
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
1 – 0
30. april 17:30
5. runde
Slavia Mozyr
BATE Borisov
0 – 6
6. maj 16:00
6. runde
BATE Borisov
Isloch
2 – 0
10. maj 19:00
7. runde
FK Slutsk
BATE Borisov
1 – 0
14. maj 16:00
8. runde
BATE Borisov
Dinamo Minsk
1 – 0
20. maj 18:00
9. runde
FK Vitebsk
BATE Borisov
1 – 0
26. maj 19:00
10. runde
BATE Borisov
Dnepr Mogilev
2 – 1
4. juni 18:00
11. runde
Naftan Novopolotsk
BATE Borisov
0 – 3
16. juni 17:20
12. runde
BATE Borisov
Torpedo Zhodino
0 – 0
20. juni 18:00
13. runde
Neman Grodno
BATE Borisov
0 – 1
25. juni 19:00
14. runde
BATE Borisov
FK Gorodeya
2 – 0
1. juli 18:30
15. runde
BATE Borisov
Alashkert FC
1 – 1
12. juli 19:30
2. runde
Alashkert FC
BATE Borisov
1 – 3
18. juli 18:00
2. runde
Slavia Prag
BATE Borisov
1 – 0
25. juli 19:00
3. runde
BATE Borisov
Gomel
3 – 0
29. juli 18:00
16. runde
BATE Borisov
Slavia Prag
2 – 1
2. august 19:00
3. runde
FC Minsk
BATE Borisov
1 – 0
6. august 17:30
17. runde
BATE Borisov
Dinamo Brest
1 – 0
11. august 18:00
18. runde
BATE Borisov
FC Olexandria
1 – 1
17. august 19:00
Playoff
BATE Borisov
Krumkachy Minsk
2 – 3
20. august 17:30
19. runde
FC Olexandria
BATE Borisov
1 – 2
24. august 19:05
Playoff
Shakhtyor Soligorsk
BATE Borisov
0 – 4
27. august 18:00
20. runde
BATE Borisov
Slavia Mozyr
2 – 0
9. september 18:00
21. runde
Røde Stjerne
BATE Borisov
1 – 1
14. september 21:05
1. runde
Isloch
BATE Borisov
0 – 2
18. september 18:45
22. runde
BATE Borisov
FK Slutsk
6 – 0
23. september 17:00
23. runde
BATE Borisov
Arsenal
2 – 4
28. september 19:00
2. runde
Dinamo Minsk
BATE Borisov
0 – 1
1. oktober 15:00
24. runde
BATE Borisov
FK Vitebsk
3 – 1
15. oktober 17:00
25. runde
BATE Borisov
FC Köln
1 – 0
19. oktober 19:00
3. runde
Dnepr Mogilev
BATE Borisov
0 – 2
23. oktober 17:00
26. runde
BATE Borisov
Naftan Novopolotsk
1 – 1
28. oktober 17:00
27. runde
FC Köln
BATE Borisov
5 – 2
2. november 21:05
4. runde
Torpedo Zhodino
BATE Borisov
2 – 4
6. november 15:30
28. runde
BATE Borisov
Neman Grodno
3 – 1
18. november 12:00
29. runde
BATE Borisov
Røde Stjerne
vs
23. november 19:00
5. runde
FK Gorodeya
BATE Borisov
vs
26. november 12:00
30. runde
Arsenal
BATE Borisov
vs
7. december 21:05
6. runde