Luk
Logo for Dynamo Brest

Om Dynamo Brest

Land: Hviderusland
Stadion: OSK Brestskiy, Brest
Placering: Brest, Hviderusland
Kapacitet: 10.060 tilskuere
Træner: Sergey Kovalchuk


Turneringer med deltagelse af Dynamo Brest

Turnering Placering Form
Premier League #5
har vundet 5 kampe i træk
Europa League Kvalifikation Playoff
har tabt seneste kamp
Champions League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har spillet uafgjort seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Dynamo Brest fra nyhedsarkivet

Nyheder om Dynamo Brest

01/10 21:53
16/09 20:54
26/08 22:54
18/08 23:02
27/01 20:00
07/09 08:46
15/05 22:30
28/02 17:48
27/06 16:17


Spillertrup for Dynamo Brest

Nr. Navn Position
1. Sergei Ignatovich (28 år) Målmand
2. Gaby Kiki (25 år) Forsvar
3. Nikita Gribov (18 år) Forsvar
5. Kiril Pechenin (23 år) Forsvar
7. Artem Bykov (28 år) Midtbane
8. Kirill Chernook (17 år) Midtbane
9. Sergey Krivets (34 år) Midtbane
10. Artem Milevsky (35 år) Angreb
11. Abdoulaye Diallo (24 år) Angreb
13. Maksim Vitus (31 år) Forsvar
15. Sergey Kislyak (33 år) Midtbane
16. Gleb Tretyak (17 år) Målmand
17. Pavel Sedko (22 år) Midtbane
18. Aleksandr Shestyuk (18 år) Angreb
19. Oleksandr Noyok (28 år) Midtbane
20. Maksim Kovalchuk (20 år) Midtbane
21. Oleg Veretilo (32 år) Forsvar
22. Aleksandr Pavlovets (24 år) Forsvar
32. David Tweh (21 år) Midtbane
34. Yevhen Khacheridi (33 år) Forsvar
35. Pavel Pavlyuchenko (22 år) Målmand
51. Denis Laptev (29 år) Angreb
55. Zeljko Filipovic (32 år) Midtbane
62. Mikhail Gordeychuk (31 år) Midtbane
72. Maksim Lotysh (19 år) Angreb
77. Roman Yuzepchuk (23 år) Angreb
88. Pavel Savitskiy (26 år) Angreb
99. Elis Bakaj (33 år) Angreb
Artem Denisenko (21 år) Målmand
Daniil Miroshnikov (19 år) Forsvar
Vladislav Vasiljev (23 år) Angreb
Egor Bogomolskiy (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Krylya Sovetov Samara
Dynamo Brest
1 – 1
2. februar 15:00
Færdig
Dynamo Brest
Smolevichy
1 – 1
20. marts 16:00
1. runde
FK Slutsk
Dynamo Brest
0 – 1
28. marts 11:00
2. runde
Dynamo Brest
Slavia Mozyr
1 – 2
4. april 18:30
3. runde
Dynamo Brest
Isloch
3 – 1
12. april 18:00
4. runde
FK Vitebsk
Dynamo Brest
1 – 0
18. april 17:00
5. runde
Dynamo Brest
Shakhtyor Soligorsk
0 – 2
25. april 18:00
6. runde
Belshina Bobruisk
Dynamo Brest
0 – 3
3. maj 13:00
7. runde
Dynamo Brest
Dinamo Minsk
2 – 1
10. maj 19:00
8. runde
Energetik-BGU
Dynamo Brest
2 – 1
16. maj 14:00
9. runde
Dynamo Brest
BATE Borisov
1 – 3
20. maj 18:00
10. runde
Rukh Brest
Dynamo Brest
1 – 4
31. maj 19:00
11. runde
Dynamo Brest
FC Minsk
6 – 1
6. juni 19:00
12. runde
Torpedo Zhodino
Dynamo Brest
0 – 2
13. juni 17:00
13. runde
Dynamo Brest
FK Gorodeya
3 – 1
20. juni 17:00
14. runde
Neman Grodno
Dynamo Brest
1 – 0
27. juni 17:30
15. runde
Smolevichy
Dynamo Brest
3 – 3
3. juli 18:00
16. runde
Isloch
Dynamo Brest
2 – 0
25. juli 15:30
19. runde
Dynamo Brest
FK Vitebsk
1 – 0
31. juli 19:30
20. runde
Shakhtyor Soligorsk
Dynamo Brest
1 – 0
6. august 19:00
21. runde
Dynamo Brest
FC Astana
6 – 3
18. august 20:00
1. runde
Dynamo Brest
Belshina Bobruisk
1 – 2
21. august 19:00
22. runde
Dynamo Brest
FK Sarajevo
2 – 1
26. august 20:00
2. runde
Dinamo Minsk
Dynamo Brest
2 – 4
12. september 19:00
23. runde
Maccabi Tel Aviv
Dynamo Brest
1 – 0
16. september 19:00
3. runde
Dynamo Brest
Energetik-BGU
2 – 1
19. september 15:00
24. runde
BATE Borisov
Dynamo Brest
2 – 4
26. september 19:00
25. runde
Dynamo Brest
Ludogorets
0 – 2
1. oktober 20:00
Playoff
Dynamo Brest
Rukh Brest
5 – 2
18. oktober 19:00
26. runde
Dynamo Brest
FK Slutsk
3 – 1
22. oktober 16:00
17. runde
FC Minsk
Dynamo Brest
vs
26. oktober 13:00
27. runde
Slavia Mozyr
Dynamo Brest
vs
1. november 13:00
18. runde
Dynamo Brest
Torpedo Zhodino
vs
7. november 15:00
28. runde
FK Gorodeya
Dynamo Brest
vs
22. november 12:00
29. runde
Dynamo Brest
Neman Grodno
vs
28. november 12:00
30. runde