Luk
Logo for FC Minsk

Om FC Minsk

Land: Hviderusland
Stadion: FC Minsk Stadium
Placering: Minsk, Hviderusland
Kapacitet: 3.000 tilskuere
Træner: Vadim Skripchenko


Turneringer med deltagelse af FC Minsk

Turnering Placering Form
Premier League #12
har ikke vundet 8 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Minsk fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Minsk

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for FC Minsk

Nr. Navn Position
2. Aleksei Ivanov (24 år) Forsvar
4. Dmytro Ryzhuk (29 år) Forsvar
5. Yuri Ostroukh (33 år) Forsvar
7. Oleg Evdokimov (27 år) Midtbane
8. Anton Shramchenko (28 år) Midtbane
13. Ilya Aleksievich (30 år) Midtbane
14. Maksim Kasarab (18 år) Forsvar
16. Sergey Veremko (39 år) Målmand
18. Yaroslav Yarotski (25 år) Midtbane
20. Dmitri Klimovich (37 år) Forsvar
24. Andrey Shemruk (27 år) Angreb
27. Pavel Gorbach (21 år) Angreb
28. Artem Leonov (27 år) Målmand
31. Pavel Prishivalko (22 år) Målmand
33. Eugene Chagovets (23 år) Forsvar
44. Petr Ten (29 år) Forsvar
77. Sergey Sazonchik (21 år) Midtbane
80. Iliya Cherniak (19 år) Angreb
89. Vladyslav Nasibulin (32 år) Midtbane
Dmitri Aliseyko (29 år) Forsvar
Denis Kovalevski (29 år) Forsvar
Gleb Gurban (20 år) Forsvar
Taisir Adamchik (19 år) Forsvar
Evgeni Malashevich (18 år) Forsvar
Maksim Lutski (19 år) Forsvar
Sulley Muniru (29 år) Midtbane
Saviour Nwafor (19 år) Midtbane
Semen Penchuk (20 år) Midtbane
Igor Zenkovich (34 år) Angreb
Michael Lopez (24 år) Angreb
Egor Bogomolskiy (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Shakhtyor Soligorsk
FC Minsk
1 – 0
13. marts 18:45
1. runde
FC Minsk
Rukh Brest
2 – 2
20. marts 18:00
2. runde
Sputnik Rechitsa
FC Minsk
0 – 1
3. april 15:00
3. runde
FC Minsk
BATE Borisov
2 – 2
11. april 13:00
4. runde
Neman Grodno
FC Minsk
0 – 2
17. april 15:00
5. runde
FC Minsk
Dinamo Minsk
1 – 3
24. april 17:00
6. runde
Torpedo Zhodino
FC Minsk
2 – 1
1. maj 15:00
7. runde
FC Minsk
FK Vitebsk
3 – 3
8. maj 17:30
8. runde
FK Slutsk
FC Minsk
2 – 2
16. maj 15:30
9. runde
FC Minsk
Dynamo Brest
1 – 0
22. maj 15:30
10. runde
Gomel
FC Minsk
5 – 0
30. maj 13:00
11. runde
Slavia Mozyr
FC Minsk
1 – 2
11. juni 17:00
12. runde
FC Minsk
Energetik-BGU
2 – 1
17. juni 17:00
13. runde
Isloch
FC Minsk
1 – 1
27. juni 15:00
14. runde
FC Minsk
FC Smorgon
2 – 2
2. juli 17:00
15. runde
Rukh Brest
FC Minsk
1 – 0
23. juli 19:30
17. runde
FC Minsk
Sputnik Rechitsa
3 – 0
30. juli 16:00
18. runde
BATE Borisov
FC Minsk
1 – 0
15. august 17:30
19. runde
FC Minsk
Neman Grodno
0 – 4
22. august 15:00
20. runde
Dinamo Minsk
FC Minsk
2 – 0
28. august 17:30
21. runde
FC Minsk
Torpedo Zhodino
0 – 2
11. september 15:50
22. runde
FK Vitebsk
FC Minsk
3 – 1
19. september 17:00
23. runde
FC Minsk
FK Slutsk
2 – 1
25. september 15:00
24. runde
Dynamo Brest
FC Minsk
2 – 2
2. oktober 13:00
25. runde
FC Minsk
Gomel
0 – 0
17. oktober 12:00
26. runde
FC Minsk
Slavia Mozyr
0 – 6
24. oktober 12:30
27. runde
FC Minsk
Shakhtyor Soligorsk
0 – 3
31. oktober 12:30
16. runde
Energetik-BGU
FC Minsk
1 – 1
6. november 11:00
28. runde
FC Minsk
Isloch
1 – 0
20. november 11:00
29. runde
FC Smorgon
FC Minsk
1 – 0
28. november 11:00
30. runde