Luk
Logo for Gomel

Om Gomel

Land: Hviderusland
Stadion: Tsentralny, Gomel
Placering: Gomel, Hviderusland
Kapacitet: 14.307 tilskuere
Træner: Ivan Bionchik


Turneringer med deltagelse af Gomel

Turnering Placering Form
Premier League #4
er ubesejret 5 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Gomel fra nyhedsarkivet

Nyheder om Gomel

09/08 22:55
02/08 21:55
30/07 16:43


Spillertrup for Gomel

Navn Position
Oleg Kovalev (34 år) Målmand
Evgeni Ivanenko (25 år) Målmand
Dmytro Nevmyvaka (37 år) Forsvar
Ruslan Yudenkov (34 år) Forsvar
Terentiy Lutsevich (30 år) Forsvar
Badri Akubardia (28 år) Forsvar
Bogdan Myshenko (26 år) Forsvar
Egor Troyakov (26 år) Forsvar
Igor Zayats (22 år) Forsvar
Sergey Kondratev (31 år) Forsvar
Aleksandr Danilov (41 år) Forsvar
Artem Vaskov (33 år) Midtbane
Igor Costrov (34 år) Midtbane
Pavel Sitko (35 år) Midtbane
Sergey Rozhok (36 år) Midtbane
Dmitriy Sergeevich Malyaka (31 år) Midtbane
Aleksandr Batishtev (30 år) Midtbane
Sergii Shapoval (31 år) Midtbane
Andrey Solovei (26 år) Midtbane
Pavel Tseslyukevich (26 år) Midtbane
Oleksandr Vasyliev (27 år) Midtbane
Andrey Shtygel (27 år) Midtbane
Ivan Zhestkin (30 år) Midtbane
Vadim Pobudej (26 år) Midtbane
Anton Susha (21 år) Midtbane
Nikita Nekrasov (21 år) Midtbane
Danila Krukhtanov (20 år) Midtbane
Nikolai Ivanov (21 år) Midtbane
Anton Matveenko (32 år) Midtbane
Evgeni Milevski (26 år) Midtbane
Dmitri Gomza (34 år) Angreb
Lazar Sajcic (25 år) Angreb
Denis Levitskiy (24 år) Angreb
Petr Zgurskiy (20 år) Angreb
Aleksey Teslyuk (27 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Rukh Brest
Gomel
1 – 1
13. marts 14:00
1. runde
Gomel
Sputnik Rechitsa
2 – 0
21. marts 15:00
2. runde
BATE Borisov
Gomel
3 – 2
3. april 13:00
3. runde
Gomel
Neman Grodno
2 – 0
11. april 15:00
4. runde
Dinamo Minsk
Gomel
1 – 2
18. april 13:00
5. runde
Gomel
Torpedo Zhodino
1 – 1
25. april 19:45
6. runde
FK Vitebsk
Gomel
0 – 0
30. april 18:30
7. runde
Gomel
FK Slutsk
4 – 1
7. maj 19:00
8. runde
Dynamo Brest
Gomel
1 – 0
16. maj 19:30
9. runde
Slavia Mozyr
Gomel
2 – 4
21. maj 19:10
10. runde
Gomel
FC Minsk
5 – 0
30. maj 13:00
11. runde
Energetik-BGU
Gomel
3 – 2
11. juni 19:00
12. runde
Gomel
Isloch
2 – 0
19. juni 15:45
13. runde
FC Smorgon
Gomel
1 – 2
26. juni 15:45
14. runde
Gomel
Rukh Brest
0 – 0
17. juli 19:45
16. runde
Sputnik Rechitsa
Gomel
0 – 3
23. juli 16:00
17. runde
Gomel
BATE Borisov
2 – 2
2. august 19:50
18. runde
Neman Grodno
Gomel
1 – 0
15. august 19:30
19. runde
Gomel
Dinamo Minsk
2 – 0
21. august 19:00
20. runde
Torpedo Zhodino
Gomel
0 – 1
28. august 15:30
21. runde
Gomel
FK Vitebsk
4 – 1
11. september 19:50
22. runde
FK Slutsk
Gomel
1 – 4
18. september 14:00
23. runde
Gomel
Dynamo Brest
0 – 0
24. september 19:00
24. runde
Gomel
Slavia Mozyr
3 – 0
2. oktober 19:00
25. runde
FC Minsk
Gomel
0 – 0
17. oktober 12:00
26. runde
Gomel
Energetik-BGU
4 – 0
23. oktober 16:00
27. runde
Gomel
Shakhtyor Soligorsk
2 – 3
27. oktober 18:30
15. runde
Isloch
Gomel
1 – 2
7. november 11:00
28. runde
Gomel
FC Smorgon
0 – 0
20. november 11:00
29. runde
Shakhtyor Soligorsk
Gomel
0 – 1
28. november 11:00
30. runde