Luk
Logo for Shakhtyor Soligorsk

Om Shakhtyor Soligorsk

Land: Hviderusland
Stadion: Stroitel Stadium
Placering: Soligorsk, Hviderusland
Kapacitet: 4.200 tilskuere
Træner: Aleksey Baga


Turneringer med deltagelse af Shakhtyor Soligorsk

Turnering Placering Form
Premier League #1
har ikke vundet 2 hjemmekampe i træk
Champions League Kvalifikation 1. Runde
har tabt samtlige kampe
Europa Conference League Kvalifikation 2. Runde
har tabt samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 5 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Shakhtyor Soligorsk fra nyhedsarkivet

Nyheder om Shakhtyor Soligorsk

02/04 09:20
26/03 19:45
19/03 18:51
08/08 22:55
01/08 22:03
01/08 21:44
01/08 19:04
30/07 21:46
25/07 20:53
23/07 15:06


Spillertrup for Shakhtyor Soligorsk

Nr. Navn Position
4. Ruslan Khadarkevich (28 år) Forsvar
5. Nikola Antic (27 år) Forsvar
6. Sergey Politevich (31 år) Forsvar
7. Igor Ivanovic (24 år) Midtbane
10. Valon Ahmedi (27 år) Angreb
12. Djordje Ivanovic (26 år) Angreb
13. Maksim Kunski (18 år) Angreb
15. Milos Satara (26 år) Forsvar
17. Viktor Sotnikov (20 år) Midtbane
18. Nikita Korzun (26 år) Midtbane
19. Dmitriy Podstrelov (23 år) Angreb
20. Aleksandr Sachivko (35 år) Forsvar
21. Egor Filipenko (33 år) Forsvar
22. Igor Stasevich (36 år) Midtbane
27. Julius Szoke (26 år) Midtbane
30. Aleksandr Gutor (32 år) Målmand
32. Sergey Chernik (33 år) Målmand
35. Igor Malashchitsky (19 år) Målmand
57. Sunday Akinbule (25 år) Angreb
67. Roman Begunov (28 år) Forsvar
77. Yuri Kendysh (31 år) Midtbane
79. Andrey Makarenko (19 år) Forsvar
88. Dembo Darboe (23 år) Angreb
91. Maksim Belov (22 år) Målmand
93. Eze Okeuhie (28 år) Midtbane
99. Gleb Shevchenko (22 år) Midtbane
Konstantin Rudenok (30 år) Målmand
Ilya Lukashevich (23 år) Forsvar
Pavel Zabelin (26 år) Midtbane
Aleksa Pejic (22 år) Midtbane
Aleksandr Bulychev (22 år) Midtbane
Maksim Skavysh (32 år) Angreb
Dario Kolobaric (21 år) Angreb
Shakhzod Ubaydullaev (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Zenit
Shakhtyor Soligorsk
2 – 0
24. januar 14:05
Færdig
FK Krasnodar
Shakhtyor Soligorsk
3 – 0
27. januar 16:30
Færdig
Spartak Moskva
Shakhtyor Soligorsk
2 – 1
6. februar 13:00
Færdig
Shakhtyor Soligorsk
FC Minsk
1 – 0
13. marts 18:45
1. runde
Energetik-BGU
Shakhtyor Soligorsk
1 – 2
20. marts 12:00
2. runde
Shakhtyor Soligorsk
Isloch
4 – 0
3. april 17:00
3. runde
Shakhtyor Soligorsk
FC Smorgon
3 – 0
11. april 19:00
4. runde
Shakhtyor Soligorsk
Slavia Mozyr
4 – 1
17. april 19:00
5. runde
Shakhtyor Soligorsk
Rukh Brest
4 – 1
25. april 16:45
6. runde
Sputnik Rechitsa
Shakhtyor Soligorsk
1 – 2
1. maj 17:00
7. runde
Shakhtyor Soligorsk
BATE Borisov
1 – 0
9. maj 19:30
8. runde
Neman Grodno
Shakhtyor Soligorsk
1 – 2
15. maj 13:30
9. runde
Shakhtyor Soligorsk
Dinamo Minsk
1 – 0
21. maj 17:15
10. runde
Torpedo Zhodino
Shakhtyor Soligorsk
0 – 1
29. maj 13:30
11. runde
Shakhtyor Soligorsk
FK Vitebsk
2 – 0
12. juni 19:45
12. runde
FK Slutsk
Shakhtyor Soligorsk
1 – 4
18. juni 17:00
13. runde
Shakhtyor Soligorsk
Dynamo Brest
1 – 1
26. juni 19:45
14. runde
Ludogorets
Shakhtyor Soligorsk
1 – 0
7. juli 19:00
1. runde
Shakhtyor Soligorsk
Ludogorets
0 – 1
13. juli 21:30
1. runde
Shakhtyor Soligorsk
Fola
1 – 2
22. juli 21:30
2. runde
Fola
Shakhtyor Soligorsk
1 – 0
29. juli 19:30
2. runde
Isloch
Shakhtyor Soligorsk
0 – 1
2. august 16:00
18. runde
FC Smorgon
Shakhtyor Soligorsk
2 – 2
15. august 14:30
19. runde
Slavia Mozyr
Shakhtyor Soligorsk
0 – 4
21. august 17:00
20. runde
Rukh Brest
Shakhtyor Soligorsk
1 – 0
27. august 17:30
21. runde
Shakhtyor Soligorsk
Sputnik Rechitsa
3 – 0
11. september 15:00
22. runde
BATE Borisov
Shakhtyor Soligorsk
1 – 0
18. september 18:00
23. runde
Shakhtyor Soligorsk
Energetik-BGU
2 – 0
22. september 18:00
17. runde
Shakhtyor Soligorsk
Neman Grodno
1 – 0
26. september 19:30
24. runde
Dinamo Minsk
Shakhtyor Soligorsk
1 – 2
1. oktober 18:30
25. runde
Shakhtyor Soligorsk
Torpedo Zhodino
3 – 1
17. oktober 18:30
26. runde
FK Vitebsk
Shakhtyor Soligorsk
1 – 2
23. oktober 14:00
27. runde
Gomel
Shakhtyor Soligorsk
2 – 3
27. oktober 18:30
15. runde
FC Minsk
Shakhtyor Soligorsk
0 – 3
31. oktober 12:30
16. runde
Shakhtyor Soligorsk
FK Slutsk
1 – 1
6. november 15:00
28. runde
Dynamo Brest
Shakhtyor Soligorsk
0 – 3
20. november 11:00
29. runde
Shakhtyor Soligorsk
Gomel
0 – 1
28. november 11:00
30. runde