Luk
Logo for Torpedo Zhodino

Om Torpedo Zhodino

Land: Hviderusland
Stadion: Torpedo Stadium, Zhodino
Placering: Zhodino, Hviderusland
Kapacitet: 6.524 tilskuere
Træner: Igor Kriushenko


Turneringer med deltagelse af Torpedo Zhodino

Turnering Placering Form
Premier League #8
har tabt 2 kampe i træk
Europa Conference League Kvalifikation 2. Runde
har tabt samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Torpedo Zhodino fra nyhedsarkivet

Nyheder om Torpedo Zhodino

29/07 21:46
29/07 21:28
29/07 20:51
29/07 20:51
29/07 17:43
22/07 21:15
22/07 20:55
22/07 20:53
22/07 17:37
20/07 21:48


Spillertrup for Torpedo Zhodino

Nr. Navn Position
1. Vladimir Bushma (38 år) Målmand
3. Vitali Ustinov (30 år) Forsvar
5. Igor Burko (33 år) Forsvar
6. Kirill Premudrov (29 år) Midtbane
7. Yurii Habovda (32 år) Forsvar
8. Anatoli Makarov (25 år) Midtbane
10. Andrey Khachaturyan (34 år) Midtbane
11. Aleksey Antilevski (19 år) Midtbane
12. Denis Gruzhevskiy (21 år) Forsvar
14. Nikita Nikolaevich (24 år) Midtbane
19. Kirill Leonovich (23 år) Angreb
22. Nikolay Makarevich (19 år) Angreb
23. Samuel Odeyobo (28 år) Forsvar
25. Yuri Pavlyukovets (27 år) Midtbane
29. Matheus Monteiro (21 år) Angreb
33. Pavel Kliannio (22 år) Midtbane
35. Yevgeniy Abramovich (26 år) Målmand
40. Shahrom Samiev (20 år) Midtbane
44. Alan Aussi (20 år) Forsvar
55. Ilya Kukharchik (24 år) Midtbane
77. Mikhail Afanasiev (35 år) Midtbane
88. Dmitriy Yashin (28 år) Forsvar
90. Dmitri Antilevski (24 år) Angreb
92. Aleksey Kozlov (23 år) Målmand
95. Kirill Kirilenko (21 år) Angreb
99. Fabricio Oya (22 år) Midtbane
Dmitri Dudar (30 år) Målmand
Arseni Zabrodskiy (18 år) Målmand
Artem Vyatkin (25 år) Forsvar
Aleksey Zalesky (27 år) Forsvar
Alexey Ivanov (24 år) Forsvar
Vadim Pobudej (27 år) Midtbane
Valeri Gorbachik (27 år) Midtbane
Pavel Klenje (22 år) Midtbane
Ivan Butenas (21 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dinamo Minsk
Torpedo Zhodino
3 – 0
13. marts 15:45
1. runde
Slavia Mozyr
Torpedo Zhodino
0 – 1
19. marts 16:00
2. runde
Torpedo Zhodino
FK Vitebsk
1 – 0
3. april 19:00
3. runde
FK Slutsk
Torpedo Zhodino
2 – 0
10. april 15:00
4. runde
Torpedo Zhodino
Dynamo Brest
0 – 2
17. april 13:00
5. runde
Gomel
Torpedo Zhodino
1 – 1
25. april 19:45
6. runde
Torpedo Zhodino
FC Minsk
2 – 1
1. maj 15:00
7. runde
Energetik-BGU
Torpedo Zhodino
1 – 1
9. maj 14:30
8. runde
Torpedo Zhodino
Isloch
3 – 3
15. maj 17:30
9. runde
FC Smorgon
Torpedo Zhodino
1 – 3
22. maj 13:30
10. runde
Torpedo Zhodino
Shakhtyor Soligorsk
0 – 1
29. maj 13:30
11. runde
Rukh Brest
Torpedo Zhodino
3 – 0
13. juni 18:00
12. runde
Torpedo Zhodino
Sputnik Rechitsa
2 – 0
19. juni 17:45
13. runde
BATE Borisov
Torpedo Zhodino
3 – 0
27. juni 19:00
14. runde
Torpedo Zhodino
Neman Grodno
1 – 1
3. juli 19:45
15. runde
Torpedo Zhodino
Dinamo Minsk
1 – 2
16. juli 19:45
16. runde
FC København
Torpedo Zhodino
4 – 1
22. juli 19:00
2. runde
Torpedo Zhodino
FC København
0 – 5
29. juli 19:00
2. runde
FK Vitebsk
Torpedo Zhodino
0 – 1
2. august 19:50
18. runde
Torpedo Zhodino
FK Slutsk
0 – 1
14. august 16:30
19. runde
Dynamo Brest
Torpedo Zhodino
3 – 2
22. august 19:30
20. runde
Torpedo Zhodino
Gomel
0 – 1
28. august 15:30
21. runde
FC Minsk
Torpedo Zhodino
0 – 2
11. september 15:50
22. runde
Torpedo Zhodino
Energetik-BGU
0 – 1
17. september 19:00
23. runde
Isloch
Torpedo Zhodino
0 – 0
25. september 13:00
24. runde
Torpedo Zhodino
FC Smorgon
7 – 1
2. oktober 17:00
25. runde
Shakhtyor Soligorsk
Torpedo Zhodino
3 – 1
17. oktober 18:30
26. runde
Torpedo Zhodino
Rukh Brest
3 – 3
24. oktober 14:30
27. runde
Torpedo Zhodino
Slavia Mozyr
2 – 0
30. oktober 15:00
17. runde
Sputnik Rechitsa
Torpedo Zhodino
0 – 3
6. november 15:00
28. runde
Torpedo Zhodino
BATE Borisov
0 – 3
20. november 11:00
29. runde
Neman Grodno
Torpedo Zhodino
3 – 1
28. november 11:00
30. runde