Luk
Logo for Bohemian FC

Om Bohemian FC

Land: Irland
Stadion: Dalymount Park
Placering: Phibsborough, Irland
Kapacitet: 6.600 tilskuere
Træner: Keith Long


Turneringer med deltagelse af Bohemian FC

Turnering Placering Form
Europa Conference League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
FAI Cup Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Bohemian FC fra nyhedsarkivet

Nyheder om Bohemian FC

05/01 13:33


Spillertrup for Bohemian FC

Nr. Navn Position
1. James Talbot (24 år) Målmand
2. Andy Lyons (21 år) Midtbane
3. Anthony Breslin (24 år) Forsvar
4. Rory Feely (25 år) Midtbane
5. Rob Cornwall (27 år) Forsvar
8. Jonathan Lunney (23 år) Forsvar
10. Keith Ward (31 år) Midtbane
11. Liam Burt (22 år) Midtbane
12. Georgie Kelly (25 år) Angreb
14. Conor Levingston (24 år) Midtbane
16. Keith Buckley (29 år) Midtbane
18. James Finnerty (22 år) Forsvar
19. Tyreke Wilson (22 år) Forsvar
20. Cristian Magerusan (22 år) Angreb
21. Jack Moylan (20 år) Midtbane
22. Jamie Mullins (17 år) Midtbane
23. James McManus (16 år) Midtbane
25. Stephen McGuinness (26 år) Målmand
26. Ross Tierney (20 år) Angreb
27. Luke Wade Slater (23 år) Forsvar
28. Dawson Devoy (22 år) Midtbane
29. Jamie Cleary (20 år) Målmand
30. Robert Mahon (18 år) Angreb
Enda Minogue (21 år) Målmand
Kian Moore (18 år) Målmand
Gavin Liam O'Brien (18 år) Forsvar
Ciaran Kelly (23 år) Midtbane
Stephen Mallon (22 år) Midtbane
Roland Idowu (20 år) Midtbane
Aaron Doran (18 år) Midtbane
Kevin Devaney (31 år) Midtbane
Thomas Oluwya (20 år) Angreb
Marlon Marishta (21 år) Angreb
Cole Kiernan (20 år) Angreb
Sean Grehan Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Stjarnan
Bohemian FC
1 – 1
8. juli 21:45
1. runde
Bohemian FC
Stjarnan
3 – 0
15. juli 20:45
1. runde
Dudelange
Bohemian FC
0 – 1
22. juli 18:30
2. runde
College Corinthians
Bohemian FC
0 – 5
25. juli 16:00
1. runde
Bohemian FC
Dudelange
3 – 0
29. juli 20:45
2. runde
Bohemian FC
PAOK
2 – 1
3. august 20:45
3. runde
PAOK
Bohemian FC
2 – 0
12. august 19:00
3. runde
Bohemian FC
Shamrock Rovers
2 – 1
29. august 17:00
2. runde
Bohemian FC
Maynooth University Town
4 – 0
17. september 20:45
Kvartfinaler
Bohemian FC
Waterford FC
1 – 0
22. oktober 20:45
Semifinaler
Bohemian FC
St. Patrick's Athletic
4 – 5
28. november 17:00
Finale
Sligo Rovers
Bohemian FC
vs
19. februar 20:45
1. runde
Bohemian FC
Dundalk
vs
25. februar 20:45
2. runde
Bohemian FC
St. Patrick's Athletic
vs
28. februar 20:45
3. runde
Finn Harps
Bohemian FC
vs
4. marts 21:00
4. runde
Shamrock Rovers
Bohemian FC
vs
11. marts 21:00
5. runde
Bohemian FC
Shelbourne
vs
14. marts 20:45
6. runde
UC Dublin FC
Bohemian FC
vs
18. marts 20:45
7. runde
Bohemian FC
Derry City
vs
1. april 20:45
8. runde
Drogheda United
Bohemian FC
vs
8. april 20:45
9. runde
Bohemian FC
Finn Harps
vs
15. april 20:45
10. runde
Shelbourne
Bohemian FC
vs
18. april 20:45
11. runde
Bohemian FC
Shamrock Rovers
vs
22. april 20:45
12. runde
Bohemian FC
UC Dublin FC
vs
29. april 20:45
13. runde
Derry City
Bohemian FC
vs
6. maj 20:45
14. runde
Dundalk
Bohemian FC
vs
13. maj 20:45
15. runde
Bohemian FC
Sligo Rovers
vs
20. maj 20:45
16. runde
St. Patrick's Athletic
Bohemian FC
vs
23. maj 20:45
17. runde
Bohemian FC
Drogheda United
vs
27. maj 20:45
18. runde
Finn Harps
Bohemian FC
vs
10. juni 21:00
19. runde
Bohemian FC
Shelbourne
vs
17. juni 20:45
20. runde
Shamrock Rovers
Bohemian FC
vs
24. juni 21:00
21. runde
Bohemian FC
Derry City
vs
1. juli 20:45
22. runde
UC Dublin FC
Bohemian FC
vs
8. juli 20:45
23. runde
Drogheda United
Bohemian FC
vs
15. juli 20:45
24. runde
Bohemian FC
St. Patrick's Athletic
vs
22. juli 20:45
25. runde
Sligo Rovers
Bohemian FC
vs
6. august 20:45
26. runde
Bohemian FC
Dundalk
vs
12. august 20:45
27. runde
Shelbourne
Bohemian FC
vs
19. august 20:45
28. runde
Bohemian FC
Shamrock Rovers
vs
2. september 20:45
29. runde
Derry City
Bohemian FC
vs
9. september 20:45
30. runde
Bohemian FC
UC Dublin FC
vs
30. september 20:45
31. runde
Bohemian FC
Drogheda United
vs
7. oktober 20:45
32. runde
St. Patrick's Athletic
Bohemian FC
vs
14. oktober 20:45
33. runde
Bohemian FC
Finn Harps
vs
21. oktober 20:45
34. runde
Dundalk
Bohemian FC
vs
28. oktober 20:45
35. runde
Bohemian FC
Sligo Rovers
vs
4. november 20:45
36. runde