Luk
Logo for Shamrock Rovers

Om Shamrock Rovers

Land: Irland
Stadion: Tallaght Stadium
Placering: Dublin, Irland
Kapacitet: 8.600 tilskuere
Træner: Stephen Bradley


Turneringer med deltagelse af Shamrock Rovers

Turnering Placering Form
League Of Ireland #1
er ubesejret 11 hjemmekampe i træk
Champions League Kvalifikation 1. Runde
har vundet seneste kamp
Europa Conference League Kvalifikation Finale
har tabt 2 kampe i træk
FAI Cup 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Shamrock Rovers fra nyhedsarkivet

Nyheder om Shamrock Rovers

17/09 21:54
16/09 18:12
21/12 20:23
17/07 13:23
29/12 08:18
15/12 20:53
14/12 22:01
30/11 19:58
03/11 20:58
20/10 23:05


Spillertrup for Shamrock Rovers

Nr. Navn Position
1. Alan Mannus (39 år) Målmand
2. Sean Gannon (30 år) Forsvar
3. Sean Hoare (27 år) Forsvar
4. Roberto Lopes (29 år) Forsvar
5. Lee Grace (29 år) Forsvar
7. Dylan Watts (24 år) Midtbane
8. Ronan Finn (33 år) Midtbane
9. Aaron Greene (31 år) Midtbane
10. Graham Burke (28 år) Angreb
11. Sean Kavanagh (27 år) Forsvar
14. Daniel Mandroiu (23 år) Midtbane
16. Gary O'Neil (26 år) Midtbane
17. Richard Towell (30 år) Midtbane
20. Rory Gaffney (32 år) Midtbane
21. Adam Wells (18 år) Forsvar
23. Neil Farrugia (22 år) Midtbane
24. Max Murphy (20 år) Forsvar
25. Leon Poehls (24 år) Målmand
26. Chris McCann (34 år) Midtbane
27. Dean McMenamy (19 år) Midtbane
28. Joey O'Brien (35 år) Forsvar
29. Dylan Duffy (19 år) Midtbane
30. Killian Cahill (18 år) Målmand
31. Jordan Tallon (20 år) Midtbane
32. Cole Omorehiomwan (19 år) Forsvar
34. Conan Noonan (18 år) Midtbane
38. Aidomo Emakhu (18 år) Midtbane
40. Zayd Abada (17 år) Midtbane
41. Kieran Cruise (17 år) Forsvar
42. Carl Lennox (17 år) Forsvar
Barry Cotter (23 år) Forsvar
Jack Byrne (25 år) Midtbane
Darragh Nugent (20 år) Midtbane
Dean Williams (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Shamrock Rovers
St. Patrick's Athletic
1 – 1
19. marts 20:45
1. runde
Shamrock Rovers
Dundalk
2 – 1
2. april 20:45
3. runde
Sligo Rovers
Shamrock Rovers
1 – 1
10. april 19:00
4. runde
Derry City
Shamrock Rovers
0 – 2
13. april 20:45
2. runde
Shamrock Rovers
Longford Town
2 – 1
17. april 19:00
5. runde
Drogheda United
Shamrock Rovers
0 – 1
20. april 20:45
6. runde
Shamrock Rovers
Bohemian FC
2 – 1
23. april 20:45
7. runde
Finn Harps
Shamrock Rovers
0 – 2
30. april 20:45
8. runde
Shamrock Rovers
Waterford FC
3 – 0
3. maj 15:00
9. runde
St. Patrick's Athletic
Shamrock Rovers
1 – 2
8. maj 19:00
10. runde
Shamrock Rovers
Derry City
1 – 1
15. maj 19:00
11. runde
Dundalk
Shamrock Rovers
2 – 1
21. maj 20:45
12. runde
Shamrock Rovers
Sligo Rovers
0 – 1
24. maj 20:45
13. runde
Longford Town
Shamrock Rovers
0 – 1
29. maj 17:00
14. runde
Shamrock Rovers
Finn Harps
1 – 1
11. juni 21:00
15. runde
Waterford FC
Shamrock Rovers
1 – 4
18. juni 20:45
16. runde
Bohemian FC
Shamrock Rovers
1 – 0
21. juni 20:45
17. runde
Shamrock Rovers
Drogheda United
1 – 1
25. juni 21:00
18. runde
Shamrock Rovers
Dundalk
3 – 1
2. juli 21:00
19. runde
Slovan Bratislava
Shamrock Rovers
2 – 0
7. juli 18:30
1. runde
Shamrock Rovers
Slovan Bratislava
2 – 1
13. juli 21:00
1. runde
Derry City
Shamrock Rovers
2 – 4
16. juli 20:45
21. runde
Shamrock Rovers
Galway United FC
2 – 0
23. juli 21:00
1. runde
Shamrock Rovers
St. Patrick's Athletic
3 – 1
30. juli 21:00
22. runde
Shamrock Rovers
Teuta Durres
1 – 0
5. august 21:00
3. runde
Shamrock Rovers
Longford Town
1 – 0
8. august 16:00
23. runde
Teuta Durres
Shamrock Rovers
0 – 2
12. august 20:00
3. runde
Drogheda United
Shamrock Rovers
0 – 1
15. august 16:00
24. runde
Flora Tallinn
Shamrock Rovers
4 – 2
19. august 18:00
Finale
Shamrock Rovers
Flora Tallinn
0 – 1
26. august 20:45
Finale
Bohemian FC
Shamrock Rovers
2 – 1
29. august 17:00
2. runde
Finn Harps
Shamrock Rovers
2 – 1
3. september 21:00
26. runde
Shamrock Rovers
Waterford FC
2 – 0
10. september 21:00
27. runde
Sligo Rovers
Shamrock Rovers
0 – 1
18. september 20:45
20. runde
St. Patrick's Athletic
Shamrock Rovers
0 – 1
24. september 20:45
28. runde
Shamrock Rovers
Derry City
2 – 1
1. oktober 21:00
29. runde
Dundalk
Shamrock Rovers
1 – 0
8. oktober 20:45
30. runde
Shamrock Rovers
Sligo Rovers
2 – 0
15. oktober 21:00
31. runde
Shamrock Rovers
Bohemian FC
1 – 1
18. oktober 20:15
25. runde
Longford Town
Shamrock Rovers
0 – 1
23. oktober 20:30
32. runde
Shamrock Rovers
Finn Harps
3 – 0
29. oktober 20:45
33. runde
Waterford FC
Shamrock Rovers
1 – 3
5. november 20:45
34. runde
Bohemian FC
Shamrock Rovers
3 – 1
12. november 20:45
35. runde
Shamrock Rovers
Drogheda United
2 – 1
19. november 20:45
36. runde