Luk
Logo for Breidablik

Om Breidablik

Land: Island
Stadion: Kopavogsvöllur
Placering: Kopavogur, Island
Kapacitet: 3.009 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Oskar Thorvaldsson


Turneringer med deltagelse af Breidablik

Turnering Placering Form
Urvalsdeild #1
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal 1/8-finale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Breidablik fra nyhedsarkivet

Nyheder om Breidablik

05/07 19:56
29/06 23:33
11/04 07:00
13/11 14:26
05/10 08:00
30/09 16:17
28/09 18:32
22/09 18:07
12/08 00:04
29/07 23:13


Spillertrup for Breidablik

Nr. Navn Position
1. Gunnleifur Vignir Gunnleifsson (45 år) Målmand
3. Oliver Sigurjonsson (25 år) Midtbane
4. Damir Muminovic (30 år) Forsvar
5. Elfar Freyr Helgason (30 år) Forsvar
6. Alexander Helgi Sigurdarson (24 år) Midtbane
7. Gisli Eyjolfsson (26 år) Midtbane
8. Viktor Einarsson (23 år) Midtbane
9. Thomas Mikkelsen (30 år) Angreb
10. Gudjon Petur Lydsson (32 år) Midtbane
12. Olafur Isholm Olafsson (25 år) Målmand
16. Gudmundur Gudjonsson (30 år) Forsvar
17. Thorir Gudjonsson (29 år) Angreb
20. Anton Ludviksson (17 år) Angreb
21. Viktor Margeirsson (25 år) Midtbane
25. David Ingvarsson (21 år) Forsvar
30. Andri Rafn Yeoman (28 år) Midtbane
33. Hlynur Orn Hlodversson (24 år) Målmand
45. Brynjolfur Darri Willumsson (19 år) Midtbane
50. Sindri Vilhjalmsson (18 år) Målmand
62. Olafur Gudmundsson (18 år) Forsvar
Karl Fridleifur Gunnarsson (19 år) Forsvar
Kwame Quee (24 år) Midtbane
Aron Adalsteinsson (21 år) Midtbane
Gisli Sigurdsson (22 år) Midtbane
Benedikt Waren (18 år) Midtbane
Robert Orri Thorkelsson (18 år) Midtbane
Kristian Hlynsson (16 år) Midtbane
Arnar Sveinn Geirsson (28 år) Angreb
Höskuldur Gunnlaugsson (25 år) Angreb
Stefan Ingi Sigurdarson (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Breidablik
FC Vaduz
0 – 0
11. juli 22:00
1. runde
FC Vaduz
Breidablik
2 – 1
18. juli 19:00
1. runde
Breidablik
Grotta
3 – 0
14. juni 22:15
1. runde
Fylkir
Breidablik
0 – 1
21. juni 21:15
2. runde
Breidablik
Keflavik
3 – 2
25. juni 21:15
1/16-finaler
Breidablik
Fjolnir
3 – 1
29. juni 21:15
3. runde
KA Akureyri
Breidablik
2 – 2
5. juli 18:00
4. runde
Breidablik
FH Hafnarfjordur
vs
8. juli 22:15
5. runde
KR Reykjavik
Breidablik
vs
13. juli 21:15
6. runde
Breidablik
Valur
vs
19. juli 22:00
7. runde
HK Kopavogs
Breidablik
vs
23. juli 22:15
8. runde
Breidablik
IA Akranes
vs
26. juli 21:15
9. runde
Breidablik
Grotta
vs
30. juli 21:15
1/8-finaler
Breidablik
Stjarnan
vs
4. august 21:15
10. runde
Breidablik
Fylkir
vs
10. august 21:15
11. runde
Vikingur R.
Breidablik
vs
14. august 21:15
12. runde
Grotta
Breidablik
vs
20. august 21:15
13. runde
Fjolnir
Breidablik
vs
30. august 19:00
15. runde
FH Hafnarfjordur
Breidablik
vs
13. september 18:30
16. runde
Breidablik
KR Reykjavik
vs
20. september 21:15
17. runde
Breidablik
KA Akureyri
vs
24. september 20:00
14. runde
Valur
Breidablik
vs
28. september 21:15
18. runde
Breidablik
HK Kopavogs
vs
4. oktober 19:00
19. runde
IA Akranes
Breidablik
vs
18. oktober 16:00
20. runde
Breidablik
Vikingur R.
vs
24. oktober 15:00
21. runde
Stjarnan
Breidablik
vs
31. oktober 14:00
22. runde