Luk
Logo for KR Reykjavik

Om KR Reykjavik

Land: Island
Stadion: KR-völlur
Placering: Reykjavik, Island
Kapacitet: 2.801 tilskuere
Træner: Runar Kristinsson


Turneringer med deltagelse af KR Reykjavik

Turnering Placering Form
Urvalsdeild #5
er ubesejret i samtlige udekampe
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om KR Reykjavik fra nyhedsarkivet

Nyheder om KR Reykjavik

11/11 13:47
31/10 14:14
26/08 20:55
18/08 23:02
09/08 12:32
07/08 16:41
01/08 07:30
26/07 07:00
19/07 21:33
23/06 23:06


Spillertrup for KR Reykjavik

Nr. Navn Position
1. Beitir Olafsson (34 år) Målmand
3. Thorsteinn Örn Bernhardsson (21 år) Midtbane
4. Arnthor Kristinsson (30 år) Midtbane
5. Arnor Sveinn Adalsteinsson (34 år) Forsvar
6. Gunnar Thor Gunnarsson (35 år) Forsvar
8. Finnur Orri Margeirsson (29 år) Midtbane
9. Bjorgvin Stefansson (25 år) Midtbane
10. Palmi Rafn Palmason (36 år) Midtbane
11. Kennie Chopart (30 år) Angreb
12. Omar Castaldo Einarsson (19 år) Målmand
13. Gudjon Orri Sigurjonsson (28 år) Målmand
14. Ægir Jarl Jonasson (22 år) Angreb
16. Pablo Punyed (30 år) Midtbane
17. Alex Freyr Hilmarsson (27 år) Midtbane
18. Aron Bjarki Josepsson (31 år) Forsvar
19. Kristinn Jonsson (30 år) Forsvar
21. Kristjan Floki Finnbogason (25 år) Angreb
22. Oskar Örn Hauksson (36 år) Midtbane
23. Atli Sigurjonsson (29 år) Midtbane
25. Finnur Tomas Palmason (19 år) Forsvar
27. Valdimir Saevarsson (18 år) Midtbane
28. Hjalti Sigurdsson (20 år) Forsvar
29. Stefan Arni Geirsson (20 år) Angreb
30. Hrafn Tomasson Midtbane
45. Johannes Bjarnason Midtbane
Sigurpall Soeren Ingolfsson (17 år) Målmand
Astbjörn Thordarson (21 år) Forsvar
Birgir Styrmisson (16 år) Forsvar
Emil Asmundsson (25 år) Midtbane
Adolf Bitegeko (21 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Valur
KR Reykjavik
0 – 1
13. juni 22:00
1. runde
KR Reykjavik
HK Kopavogs
0 – 3
20. juni 20:00
2. runde
Vaengir Jupiters
KR Reykjavik
1 – 8
23. juni 21:15
1/16-finaler
IA Akranes
KR Reykjavik
1 – 2
28. juni 21:15
3. runde
KR Reykjavik
Vikingur R.
2 – 0
4. juli 19:00
4. runde
KR Reykjavik
Breidablik
3 – 1
13. juli 21:15
6. runde
Fylkir
KR Reykjavik
0 – 3
19. juli 19:30
7. runde
KR Reykjavik
Fjölnir
2 – 2
22. juli 22:15
8. runde
KA Akureyri
KR Reykjavik
0 – 0
26. juli 18:00
9. runde
KR Reykjavik
Fjölnir
2 – 0
30. juli 21:15
1/8-finaler
KR Reykjavik
FH Hafnarfjordur
1 – 2
14. august 20:00
12. runde
Celtic
KR Reykjavik
6 – 0
18. august 20:45
1. runde
KR Reykjavik
Valur
4 – 5
26. august 19:00
13. runde
KR Reykjavik
IA Akranes
4 – 1
30. august 19:00
15. runde
Breidablik
KR Reykjavik
2 – 4
10. september 21:15
Kvartfinaler
KR Reykjavik
Stjarnan
1 – 2
13. september 16:00
16. runde
Flora Tallinn
KR Reykjavik
2 – 1
17. september 18:30
2. runde
Breidablik
KR Reykjavik
0 – 2
21. september 21:15
17. runde
KR Reykjavik
Grotta
1 – 1
24. september 18:15
10. runde
KR Reykjavik
Fylkir
1 – 2
27. september 16:00
18. runde
Vikingur R.
KR Reykjavik
0 – 2
1. oktober 21:15
14. runde
HK Kopavogs
KR Reykjavik
1 – 1
4. oktober 19:00
11. runde
Fjölnir
KR Reykjavik
0 – 0
8. november 20:15
19. runde
Stjarnan
KR Reykjavik
0 – 0
16. november 20:15
5. runde
KR Reykjavik
KA Akureyri
0 – 0
22. november 15:00
20. runde
FH Hafnarfjordur
KR Reykjavik
0 – 0
26. november 14:00
21. runde
Grotta
KR Reykjavik
0 – 0
30. november 19:00
22. runde