Luk
Logo for Bnei Yehuda

Om Bnei Yehuda

Land: Israel
Stadion: HaMoshava Stadium, Petah Tikva
Placering: Petah Tikva, Israel
Kapacitet: 11.500 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Bnei Yehuda

Turnering Placering Form
1. Division #11
har ikke vundet 8 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Bnei Yehuda fra nyhedsarkivet

Nyheder om Bnei Yehuda

22/01 21:10
29/08 20:52
23/08 08:10
22/08 20:50
09/10 11:59
21/05 10:17
04/08 21:48
20/08 20:51
01/08 08:30
31/07 20:15


Spillertrup for Bnei Yehuda

Nr. Navn Position
3. Dan Mori (32 år) Forsvar
6. Amir Rustom (22 år) Forsvar
8. Shay Mazor (27 år) Forsvar
10. Amit Zenati (23 år) Angreb
11. Mohammad Ghadir (30 år) Angreb
14. Nir Gvili (21 år) Forsvar
15. Ariel Lazmi (26 år) Angreb
16. Avishay Cohen (25 år) Angreb
17. Itzik Azuz (35 år) Forsvar
21. Tambi Sagas (26 år) Midtbane
22. Shahar Amsalem (21 år) Målmand
23. Ben Shimoni (24 år) Midtbane
24. Alban Pnishi (30 år) Forsvar
26. Roei Ben Shimon (20 år) Midtbane
40. Natanel Amuyal (20 år) Forsvar
50. Sagiv Cohen (20 år) Forsvar
55. Yehonatan Shabi (24 år) Målmand
60. Ayi Silva Kangani (17 år) Angreb
99. Niv Zrihan (26 år) Angreb
Fadi Najar (22 år) Forsvar
Ikouwem Utin (21 år) Forsvar
Zach Baleli (24 år) Forsvar
Matija Ljujic (27 år) Midtbane
Allyson (30 år) Midtbane
Tamabi Sages (26 år) Midtbane
Shay Golan (22 år) Midtbane
Eilon Elimelech (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Bnei Sakhnin
Bnei Yehuda
0 – 3
29. august 18:45
1. runde
Bnei Yehuda
Maccabi Tel Aviv
2 – 2
12. september 19:30
2. runde
Hapoel Kfar Saba
Bnei Yehuda
3 – 1
21. september 19:00
3. runde
Bnei Yehuda
FC Ashdod
1 – 0
1. november 19:30
4. runde
Bnei Yehuda
Beitar Jerusalem
1 – 0
7. november 19:30
6. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Bnei Yehuda
2 – 0
21. november 15:45
7. runde
Hapoel Haifa
Bnei Yehuda
2 – 1
24. november 17:00
5. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Tel Aviv
1 – 0
28. november 18:50
8. runde
Maccabi Petach Tikva
Bnei Yehuda
1 – 0
5. december 16:20
9. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Hadera
0 – 3
12. december 16:20
10. runde
Bnei Yehuda
Maccabi Netanya
1 – 1
19. december 17:45
11. runde
Maccabi Haifa
Bnei Yehuda
3 – 0
22. december 19:05
12. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
27. december 19:30
13. runde
Bnei Yehuda
Bnei Sakhnin
1 – 1
3. januar 18:00
14. runde
Maccabi Tel Aviv
Bnei Yehuda
0 – 0
7. januar 19:45
15. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Kfar Saba
1 – 3
24. januar 18:00
16. runde
FC Ashdod
Bnei Yehuda
vs
27. januar 18:00
17. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Haifa
vs
1. februar 18:00
18. runde
Beitar Jerusalem
Bnei Yehuda
vs
10. februar 19:15
19. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
vs
14. februar 18:00
20. runde
Hapoel Tel Aviv
Bnei Yehuda
vs
20. februar 14:00
21. runde
Bnei Yehuda
Maccabi Petach Tikva
vs
27. februar 18:00
22. runde
Hapoel Hadera
Bnei Yehuda
vs
2. marts 18:00
23. runde
Maccabi Netanya
Bnei Yehuda
vs
6. marts 18:00
24. runde
Bnei Yehuda
Maccabi Haifa
vs
13. marts 18:00
25. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Yehuda
vs
20. marts 18:00
26. runde