Luk
Logo for Hapoel Beer Sheva

Om Hapoel Beer Sheva

Land: Israel
Stadion: Turner Stadium Be'er Sheva
Placering: Beer Sheva, Israel
Kapacitet: 16.120 tilskuere
Træner: Yossi Abukasis


Turneringer med deltagelse af Hapoel Beer Sheva

Turnering Placering Form
1. Division #9
har tabt seneste kamp
Europa League Gruppe C #2
har vundet seneste kamp
Europa League Kvalifikation Vinder
har vundet samtlige kampe
Træningskamp 1. Runde
er ubesejret 3 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Hapoel Beer Sheva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hapoel Beer Sheva

22/10 20:49
29/08 21:31
22/08 21:26
15/08 21:26
24/07 16:27
31/07 20:56
24/07 21:56
07/12 23:15
23/11 20:55
02/11 22:57


Spillertrup for Hapoel Beer Sheva

Nr. Navn Position
3. David Keltjens (25 år) Midtbane
4. Miguel Vitor (31 år) Forsvar
5. Shir Tzedek (31 år) Forsvar
7. Elton Acolatse (25 år) Angreb
8. Marwan Kabha (29 år) Midtbane
9. Itamar Shviro (22 år) Angreb
10. Josué (30 år) Midtbane
11. Ramiz Safuri (25 år) Midtbane
12. Kayes Ganem (22 år) Angreb
13. Sean Goldberg (25 år) Forsvar
14. Dudu Twito (26 år) Forsvar
15. Tomer Yosefi (21 år) Midtbane
16. Sintayehu Sallalich (29 år) Midtbane
17. Ilay Madmon (17 år) Midtbane
18. Eitan Ratson (22 år) Forsvar
19. Netanel Askias (19 år) Angreb
20. Loai Taha (30 år) Forsvar
21. Ohad Levita (34 år) Målmand
22. Noam Gamon (23 år) Forsvar
23. Gal Levi (26 år) Midtbane
25. Gaetan Varenne (30 år) Angreb
26. Amit Bitton (24 år) Forsvar
28. Marcelo Meli (28 år) Midtbane
30. Or Dadya (23 år) Forsvar
32. Jhonatan Agudelo (27 år) Angreb
33. Amit Arie Keren (22 år) Målmand
35. Lucas Mariano Bareiro (25 år) Midtbane
36. Ron Yohai Weisman (19 år) Målmand
55. Naor Sabag (27 år) Midtbane
69. Raz Rahamim (23 år) Målmand
77. Rotem Hatuel (22 år) Angreb
Ben Bitton (29 år) Forsvar
Kevin Tapoko (26 år) Midtbane
Noam Dey (21 år) Midtbane
Benjamin Natan (22 år) Midtbane
Yonatan Elias (22 år) Midtbane
Ilay Trost (21 år) Midtbane
Adnan Abu Ful (20 år) Midtbane
Ben Sahar (31 år) Angreb
Emran Alkrinawi (24 år) Angreb
Yagil Ohana (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Ashdod
Hapoel Beer Sheva
3 – 2
11. maj 16:35
Færdig
Maccabi Netanya
Hapoel Beer Sheva
2 – 4
18. maj 19:00
Færdig
Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Beer Sheva
2 – 2
21. maj 18:00
Færdig
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ramat Gan
1 – 0
25. maj 16:05
Færdig
Hapoel Beer Sheva
Dinamo Batumi
3 – 0
27. august 19:45
1. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Netanya
3 – 2
30. august 19:00
1. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
13. september 20:00
2. runde
Laci
Hapoel Beer Sheva
1 – 2
17. september 19:00
2. runde
Hapoel Hadera
Hapoel Beer Sheva
vs
20. september 19:15
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Motherwell
3 – 0
24. september 19:30
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Viktoria Plzen
1 – 0
1. oktober 19:30
Playoff
Hapoel Beer Sheva
Slavia Prag
3 – 1
22. oktober 18:55
1. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
vs
25. oktober 20:00
5. runde
Nice
Hapoel Beer Sheva
vs
29. oktober 21:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Sakhnin
vs
2. november 19:15
4. runde
Hapoel Beer Sheva
Bayer Leverkusen
vs
5. november 18:55
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Kfar Saba
vs
7. november 18:00
6. runde
FC Ashdod
Hapoel Beer Sheva
vs
21. november 18:00
7. runde
Bayer Leverkusen
Hapoel Beer Sheva
vs
26. november 21:00
4. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Haifa
vs
28. november 18:00
8. runde
Slavia Prag
Hapoel Beer Sheva
vs
3. december 21:00
5. runde
Beitar Jerusalem
Hapoel Beer Sheva
vs
5. december 18:00
9. runde
Hapoel Beer Sheva
Nice
vs
10. december 18:55
6. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
vs
12. december 18:00
10. runde
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
vs
19. december 18:00
11. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petach Tikva
vs
22. december 18:00
12. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Beer Sheva
vs
26. december 18:00
13. runde
Maccabi Netanya
Hapoel Beer Sheva
vs
2. januar 18:00
14. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
vs
5. januar 18:00
15. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Hadera
vs
9. januar 18:00
16. runde
Bnei Sakhnin
Hapoel Beer Sheva
vs
16. januar 18:00
17. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
vs
23. januar 18:00
18. runde
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Beer Sheva
vs
30. januar 18:00
19. runde
Hapoel Beer Sheva
FC Ashdod
vs
2. februar 18:00
20. runde
Hapoel Haifa
Hapoel Beer Sheva
vs
6. februar 18:00
21. runde
Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
vs
13. februar 18:00
22. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
vs
20. februar 18:00
23. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Tel Aviv
vs
27. februar 18:00
24. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
vs
6. marts 18:00
25. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Yehuda
vs
13. marts 18:00
26. runde