LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Sukkerbold Advertisement
Logo for Hapoel Beer Sheva

Om Hapoel Beer Sheva

Land: Israel


Turneringer med deltagelse af Hapoel Beer Sheva

Turnering Placering Form
1. Division #1
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Pokal Kvartfinale
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Hapoel Beer Sheva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hapoel Beer Sheva

07/12 23:15
23/11 20:55
02/11 22:57
19/10 21:01
28/09 20:54
14/09 23:00
22/08 22:37
16/08 22:40
02/08 22:58
23/02 20:50


Spillertrup for Hapoel Beer Sheva

Nr. Navn Position
1. David Goresh (38 år) Målmand
2. Ben Bitton (27 år) Forsvar
4. Miguel Vitor (28 år) Forsvar
5. Shir Tzedek (28 år) Forsvar
7. Maharan Radi (35 år) Midtbane
8. Mohammad Ghadir (27 år) Angreb
9. Anthony Nwakaeme (28 år) Angreb
10. Elyaniv Barda (36 år) Angreb
11. Daniel Einbinder (29 år) Midtbane
14. Ben Sahar (29 år) Angreb
15. Vladimir Broun (28 år) Midtbane
16. Oren Bitton (23 år) Midtbane
17. Matan Ohayon (32 år) Forsvar
18. Michael Ohana (22 år) Angreb
19. Niv Zrihan (23 år) Angreb
20. Loai Taha (28 år) Forsvar
22. Isaac Cuenca (26 år) Midtbane
23. Noam Gamoun (20 år) Forsvar
24. Maor Melikson (33 år) Midtbane
28. Or Havivyan (23 år) Midtbane
30. John Ogu (29 år) Midtbane
33. Raz Rahamim (21 år) Målmand
36. Gal Navon (21 år) Målmand
44. Hatem Abd Elhamed (26 år) Forsvar
55. Guy Haimov (31 år) Målmand
69. Mihály Korhut (29 år) Forsvar
81. Dor Elo (24 år) Forsvar
99. Tomas Pekhart (28 år) Angreb
Amit Bitton (21 år) Forsvar
Hanan Maman (28 år) Midtbane
Marwan Kabha (27 år) Midtbane
Ran Robin (22 år) Midtbane
Liel Saportas (21 år) Angreb
Amir Khalaila (20 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hapoel Beer Sheva
Budapest Honved
2 – 1
12. juli 19:00
2. runde
Budapest Honved
Hapoel Beer Sheva
2 – 3
19. juli 21:15
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Ludogorets
2 – 0
26. juli 19:00
3. runde
Ludogorets
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
2. august 20:30
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Maribor
2 – 1
16. august 20:45
Playoff
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Netanya
1 – 1
19. august 19:30
1. runde
Maribor
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
22. august 20:45
Playoff
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
27. august 20:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ashkelon
1 – 0
9. september 19:30
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Lugano
2 – 1
14. september 21:05
1. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
17. september 19:15
4. runde
Hapoel Haifa
Hapoel Beer Sheva
1 – 1
23. september 19:30
5. runde
Viktoria Plzen
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
28. september 19:00
2. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
1 – 2
7. oktober 20:00
Kvartfinaler
Hapoel Raanana
Hapoel Beer Sheva
1 – 3
14. oktober 19:30
7. runde
Hapoel Beer Sheva
Steaua Bukarest
1 – 2
19. oktober 19:00
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
2 – 1
23. oktober 20:00
8. runde
FC Ashdod
Hapoel Beer Sheva
1 – 3
29. oktober 20:00
9. runde
Steaua Bukarest
Hapoel Beer Sheva
1 – 1
2. november 21:05
4. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
5. november 19:00
10. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Akko
3 – 1
18. november 19:30
6. runde
Lugano
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
23. november 19:00
5. runde
Beitar Jerusalem
Hapoel Beer Sheva
2 – 2
27. november 20:00
11. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
30. november 20:00
Semifinaler
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
3 – 1
3. december 19:15
12. runde
Hapoel Beer Sheva
Viktoria Plzen
0 – 2
7. december 21:05
6. runde
Bnei Sakhnin
Hapoel Beer Sheva
1 – 3
10. december 19:15
13. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
0 – 1
14. december 19:40
Finale
Maccabi Netanya
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
17. december 19:30
14. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
2 – 0
25. december 20:00
15. runde
Hapoel Ashkelon
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
31. december 19:15
16. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Yehuda
0 – 0
9. januar 19:00
17. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Haifa
1 – 1
14. januar 19:30
18. runde
Hapoel Ironi Akko
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
20. januar 19:30
19. runde
Hapoel Ramat Gan
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
23. januar 20:00
1/8-finaler
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Raanana
3 – 1
27. januar 19:30
20. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
4. februar 20:00
21. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
1 – 1
7. februar 20:00
Kvartfinaler
Hapoel Beer Sheva
FC Ashdod
2 – 0
12. februar 20:00
22. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petach Tikva
3 – 0
17. februar 19:30
23. runde
Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
vs
25. februar 20:00
24. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
vs
28. februar 18:00
Kvartfinaler
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
vs
4. marts 19:00
25. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Sakhnin
vs
10. marts 19:00
26. runde