Luk
Logo for Maccabi Tel Aviv

Om Maccabi Tel Aviv

Land: Israel
Træner: Mladen Krstajic


Turneringer med deltagelse af Maccabi Tel Aviv

Turnering Placering Form
1. Division #3
er ubesejret 6 hjemmekampe i træk
Europa Conference League Kvalifikation Vinder
er ubesejret i samtlige kampe
Europa Conference League Gruppe A #2
er ubesejret i samtlige udekampe
Pokal Kvartfinale
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Maccabi Tel Aviv fra nyhedsarkivet

Nyheder om Maccabi Tel Aviv

14/09 18:25
15/08 14:14
25/02 20:57
18/02 22:56
10/12 22:55
03/12 21:13
26/11 20:55
06/11 00:00
05/11 21:20
29/10 20:58


Spillertrup for Maccabi Tel Aviv

Nr. Navn Position
1. Daniel Peretz (21 år) Målmand
3. Matan Baltaxa (26 år) Midtbane
4. Enric Saborit (29 år) Midtbane
5. Idan Nachmias (24 år) Forsvar
6. Dan Leon Glazer (25 år) Midtbane
7. Matan Hozez (25 år) Angreb
9. Stipe Perica (26 år) Angreb
10. Dan Biton (26 år) Midtbane
11. Tal Ben Haim (32 år) Angreb
16. Gabi Kanichowsky (24 år) Midtbane
17. Brandley Kuwas (29 år) Angreb
18. Eden Shamir (26 år) Midtbane
19. Daniel Tenenbaum (26 år) Målmand
20. Osama Khalaila (23 år) Angreb
21. Shiran Yeini (35 år) Midtbane
22. Avi Rikan (33 år) Midtbane
23. Eyal Golasa (30 år) Midtbane
26. Ronen Hanzis (19 år) Angreb
27. Ofir Davidzada (30 år) Forsvar
28. Andre Geraldes (30 år) Forsvar
29. Eylon Almog (23 år) Angreb
30. Maor Kandil (28 år) Forsvar
31. Shahar Piven (26 år) Forsvar
33. Or Yitzhak (21 år) Målmand
36. Ido Shahar (20 år) Midtbane
39. Eduardo Guerrero (21 år) Midtbane
40. Guy Mizrahi (20 år) Midtbane
41. Ben David Musayof (19 år) Målmand
44. Luis Hernández (32 år) Forsvar
52. Rotem Yatzker (19 år) Midtbane
70. Uros Nikolic (28 år) Midtbane
Tomer Machluf (21 år) Forsvar
Amit Glazer (21 år) Forsvar
Roslan Barsky (30 år) Midtbane
Bar Cohen (20 år) Midtbane
Neil Goldberg (22 år) Midtbane
Dor Turgeman (18 år) Midtbane
Nidam Nadav (20 år) Midtbane
Ofek Ovadia (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sutjeska
Maccabi Tel Aviv
0 – 0
22. juli 20:30
2. runde
Maccabi Tel Aviv
Sutjeska
3 – 1
29. juli 19:30
2. runde
Spartak Trnava
Maccabi Tel Aviv
0 – 0
5. august 20:15
3. runde
Maccabi Tel Aviv
Spartak Trnava
1 – 0
12. august 19:30
3. runde
Shakhter Karagandy
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
19. august 15:00
Finale
Maccabi Tel Aviv
Shakhter Karagandy
2 – 0
26. august 19:30
Finale
Bnei Sakhnin
Maccabi Tel Aviv
3 – 1
29. august 19:00
1. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Petach Tikva
1 – 1
11. september 18:30
2. runde
Maccabi Tel Aviv
Alashkert FC
4 – 1
14. september 16:30
1. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Haifa
2 – 1
18. september 19:30
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
2 – 0
25. september 19:30
4. runde
LASK
Maccabi Tel Aviv
1 – 1
30. september 18:45
2. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Katamon Jerusalem
1 – 0
3. oktober 19:15
5. runde
Maccabi Netanya
Maccabi Tel Aviv
4 – 2
16. oktober 19:30
6. runde
Helsinki
Maccabi Tel Aviv
0 – 5
21. oktober 16:30
3. runde
Maccabi Tel Aviv
FC Ashdod
0 – 2
25. oktober 19:15
7. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv
1 – 3
30. oktober 16:30
8. runde
Maccabi Tel Aviv
Helsinki
3 – 0
4. november 18:45
4. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Tel Aviv
1 – 1
7. november 19:45
9. runde
Maccabi Tel Aviv
LASK
0 – 1
25. november 21:00
5. runde
Hapoel Haifa
Maccabi Tel Aviv
1 – 3
28. november 19:15
10. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Nof HaGalil
1 – 1
1. december 18:30
11. runde
Beitar Jerusalem
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
5. december 19:45
12. runde
Alashkert FC
Maccabi Tel Aviv
1 – 1
9. december 18:45
6. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Hadera
3 – 0
13. december 19:15
13. runde
Maccabi Tel Aviv
Bnei Sakhnin
1 – 1
22. december 19:00
14. runde
Maccabi Petach Tikva
Maccabi Tel Aviv
1 – 2
27. december 19:30
15. runde
Maccabi Haifa
Maccabi Tel Aviv
3 – 2
3. januar 19:30
16. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
8. januar 19:00
17. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Maccabi Tel Aviv
5 – 7
11. januar 19:00
1/8-finaler
Hapoel Katamon Jerusalem
Maccabi Tel Aviv
1 – 3
15. januar 18:50
18. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Netanya
2 – 2
22. januar 16:20
19. runde
FC Ashdod
Maccabi Tel Aviv
vs
29. januar 16:30
20. runde
Maccabi Tel Aviv
Maccabi Kabilio Jaffa
vs
2. februar 18:30
Kvartfinaler
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
vs
5. februar 16:30
21. runde
Hapoel Tel Aviv
Maccabi Tel Aviv
vs
12. februar 19:00
22. runde
PSV Eindhoven
Maccabi Tel Aviv
vs
17. februar 21:00
1/16-finaler
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Haifa
vs
20. februar 19:15
23. runde
Maccabi Tel Aviv
PSV Eindhoven
vs
24. februar 18:45
1/16-finaler
Hapoel Nof HaGalil
Maccabi Tel Aviv
vs
26. februar 18:00
24. runde
Maccabi Kabilio Jaffa
Maccabi Tel Aviv
vs
1. marts 14:00
Kvartfinaler
Maccabi Tel Aviv
Beitar Jerusalem
vs
5. marts 18:00
25. runde
Hapoel Hadera
Maccabi Tel Aviv
vs
12. marts 18:00
26. runde