Luk
Logo for Hapoel Afula

Om Hapoel Afula

Land: Israel


Turneringer med deltagelse af Hapoel Afula

Turnering Placering Form
2. Division #13
har ikke vundet i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Hapoel Afula fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hapoel Afula

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Hapoel Afula

Navn Position
Ohad Hazut (21 år) Forsvar
Gizzie Dorbor (33 år) Forsvar
Eran Azrad (26 år) Forsvar
Idan Mikdash (29 år) Forsvar
Ofek Nadir (21 år) Forsvar
Bar Twito (25 år) Forsvar
Jurica Grgec (28 år) Midtbane
Or Eliyahu (27 år) Midtbane
Jake Rozhansky (24 år) Midtbane
Shlomi Hanuka (35 år) Midtbane
Muhamad Abu Ras (24 år) Midtbane
Kevin Rainstein (29 år) Midtbane
Marko Cosic (26 år) Midtbane
Assaf Levi (29 år) Midtbane
Nahmani Matan (31 år) Midtbane
Guy Dahan (20 år) Angreb
Eran Levy (35 år) Angreb
Zarko Korac (33 år) Angreb
David Eduardo Solari (34 år) Angreb
Yuval Shawat (31 år) Angreb
Matias Martin (31 år) Angreb
Gal Katabi (22 år) Angreb
Aner Schechter (23 år) Angreb
Mauricio Cordeiro (27 år) Angreb
Lanry Kahinda (26 år) Angreb
David Biton (32 år) Angreb
Efraim Taka (31 år) Angreb
Nadav Avra (25 år)
Netanel Goldman (31 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hapoel Afula
Hapoel Bnei Lod
3 – 1
28. juli 19:00
Semifinaler
Hapoel Afula
Hapoel Marmorek
2 – 0
2. august 19:00
Finale
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Afula
1 – 1
31. august 19:30
1. runde
Hapoel Afula
Hapoel Nof HaGalil
3 – 4
3. september 18:30
2. runde
Hapoel Raanana
Hapoel Afula
1 – 1
14. september 18:45
3. runde
Hapoel Afula
Hapoel Umm al-Fahm
1 – 1
17. september 19:30
4. runde
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Afula
2 – 1
24. september 18:30
5. runde
Hapoel Ironi Akko
Hapoel Afula
vs
2. november 18:15
6. runde
Hapoel Afula
Hapoel Rishon LeZion
vs
6. november 13:30
7. runde
Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Afula
vs
13. november 18:00
8. runde
Hapoel Afula
Hapoel Katamon Jerusalem
vs
16. november 18:00
9. runde
Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Afula
vs
20. november 18:00
10. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ramat Gan
vs
27. november 18:00
11. runde
Sektzia Nes Tziona
Hapoel Afula
vs
30. november 18:00
12. runde
Hapoel Afula
Hapoel Iksal
vs
4. december 18:00
13. runde
SC Kfar Kasem
Hapoel Afula
vs
11. december 18:00
14. runde
Hapoel Afula
Hapoel Kfar Shalem
vs
18. december 18:00
15. runde
Hapoel Afula
Hapoel Petah Tikva
vs
25. december 18:00
16. runde
Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Afula
vs
1. januar 18:00
17. runde
Hapoel Afula
Hapoel Raanana
vs
8. januar 18:00
18. runde
Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Afula
vs
15. januar 18:00
19. runde
Hapoel Afula
Beitar Tel Aviv Bat Yam
vs
22. januar 18:00
20. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ironi Akko
vs
29. januar 18:00
21. runde
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Afula
vs
5. februar 18:00
22. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ramat HaSharon
vs
12. februar 18:00
23. runde
Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Afula
vs
15. februar 18:00
24. runde
Hapoel Afula
Maccabi Ahi Nazareth
vs
19. februar 18:00
25. runde
Hapoel Ramat Gan
Hapoel Afula
vs
26. februar 18:00
26. runde
Hapoel Afula
Sektzia Nes Tziona
vs
5. marts 18:00
27. runde
Hapoel Iksal
Hapoel Afula
vs
12. marts 18:00
28. runde
Hapoel Afula
SC Kfar Kasem
vs
19. marts 18:00
29. runde
Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Afula
vs
1. april 18:00
30. runde