Luk
Logo for Hapoel Afula

Om Hapoel Afula

Land: Israel


Turneringer med deltagelse af Hapoel Afula

Turnering Placering Form
2. Division #9
er ubesejret 6 udekampe i træk
Leumit League Nedrykningsgruppe #1
har tabt seneste kamp
Pokal Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Hapoel Afula fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hapoel Afula

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Hapoel Afula

Navn Position
Tomer Haran (22 år) Målmand
Gizzie Dorbor (34 år) Forsvar
Idan Mikdash (29 år) Forsvar
Eran Azrad (27 år) Forsvar
Assaf Arieli (25 år) Forsvar
Erez Isakov (24 år) Forsvar
Shay Pinhas Ben-David (23 år) Forsvar
Ofek Nadir (22 år) Forsvar
Shalom Avitan (20 år) Forsvar
Bar Twito (26 år) Forsvar
Antonini Culina (29 år) Midtbane
Marko Cosic (27 år) Midtbane
Shlomi Hanuka (35 år) Midtbane
Afik Cohen (24 år) Midtbane
Yitzhak Danan (22 år) Midtbane
Amit Mor (20 år) Midtbane
Dor Kochav (28 år) Midtbane
Ryan Garhad (25 år) Midtbane
Jake Rozhansky (24 år) Midtbane
Muhamad Abu Ras (25 år) Midtbane
Kevin Rainstein (30 år) Midtbane
Or Eliyahu (28 år) Midtbane
Assaf Levi (30 år) Midtbane
Nahmani Matan (32 år) Midtbane
Michael Ashkenazi (20 år) Angreb
David Eduardo Solari (34 år) Angreb
Zarko Korac (33 år) Angreb
Eran Levy (35 år) Angreb
Matias Martin (32 år) Angreb
Yuval Shawat (32 år) Angreb
Lovre Cirjak (29 år) Angreb
Guy Dahan (20 år) Angreb
Gal Katabi (23 år) Angreb
Allon Buzorgi (31 år) Angreb
Lanry Kahinda (27 år) Angreb
David Biton (33 år) Angreb
Efraim Taka (32 år) Angreb
Nadav Avra (26 år)
Netanel Goldman (32 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hapoel Petah Tikva
Hapoel Afula
1 – 1
31. august 19:30
1. runde
Hapoel Afula
Hapoel Nof HaGalil
3 – 4
3. september 18:30
2. runde
Hapoel Raanana
Hapoel Afula
1 – 1
14. september 18:45
3. runde
Hapoel Afula
Hapoel Umm al-Fahm
1 – 1
17. september 19:30
4. runde
Beitar Tel Aviv Bat Yam
Hapoel Afula
2 – 1
24. september 18:30
5. runde
Hapoel Ironi Akko
Hapoel Afula
2 – 0
2. november 18:15
6. runde
Hapoel Afula
Hapoel Rishon LeZion
0 – 1
6. november 14:00
7. runde
Hapoel Ramat HaSharon
Hapoel Afula
1 – 0
13. november 14:00
8. runde
Hapoel Afula
Hapoel Katamon Jerusalem
0 – 2
16. november 18:15
9. runde
Maccabi Ahi Nazareth
Hapoel Afula
0 – 1
23. november 18:00
10. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ramat Gan
1 – 0
27. november 14:00
11. runde
Sektzia Nes Tziona
Hapoel Afula
1 – 0
1. december 18:00
12. runde
Hapoel Afula
Hapoel Iksal
4 – 0
4. december 14:00
13. runde
SC Kfar Kasem
Hapoel Afula
1 – 0
11. december 14:00
14. runde
Hapoel Afula
Hapoel Kfar Shalem
2 – 0
18. december 14:00
15. runde
Hapoel Afula
Hapoel Petah Tikva
1 – 0
25. december 14:00
16. runde
Hapoel Nof HaGalil
Hapoel Afula
2 – 1
29. december 18:30
17. runde
Hapoel Afula
Hapoel Raanana
1 – 0
4. januar 18:00
18. runde
Hapoel Umm al-Fahm
Hapoel Afula
1 – 1
7. januar 18:15
19. runde
Hapoel Afula
Beitar Tel Aviv Bat Yam
0 – 1
8. februar 18:45
20. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ironi Akko
0 – 0
12. februar 14:00
21. runde
Hapoel Rishon LeZion
Hapoel Afula
0 – 1
16. februar 18:30
22. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ramat HaSharon
1 – 1
26. februar 14:00
23. runde
Hapoel Katamon Jerusalem
Hapoel Afula
0 – 0
2. marts 18:30
24. runde
Hapoel Afula
Maccabi Ahi Nazareth
3 – 0
5. marts 14:00
25. runde
Hapoel Ramat Gan
Hapoel Afula
1 – 1
12. marts 14:00
26. runde
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Afula
0 – 3
17. marts 17:30
1/8-finaler
Hapoel Afula
Sektzia Nes Tziona
0 – 2
22. marts 18:45
27. runde
Hapoel Iksal
Hapoel Afula
1 – 2
26. marts 13:00
28. runde
Hapoel Afula
SC Kfar Kasem
3 – 0
30. marts 18:00
29. runde
Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Afula
2 – 2
2. april 14:00
30. runde
Hapoel Afula
Hapoel Umm al-Fahm
0 – 2
9. april 15:00
31. runde
Hapoel Afula
Maccabi Ahi Nazareth
5 – 0
16. april 15:00
32. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Afula
4 – 1
22. april 19:30
Kvartfinaler
Hapoel Raanana
Hapoel Afula
3 – 3
26. april 18:00
33. runde
Hapoel Afula
SC Kfar Kasem
2 – 1
30. april 15:00
34. runde
Hapoel Kfar Shalem
Hapoel Afula
1 – 6
4. maj 19:00
35. runde
Hapoel Afula
Hapoel Ironi Akko
1 – 2
7. maj 15:00
36. runde
Hapoel Petah Tikva
Hapoel Afula
vs
19. maj 18:00
37. runde