Luk
Logo for Hapoel Beer Sheva

Om Hapoel Beer Sheva

Land: Israel
Stadion: Turner Stadium Be'er Sheva
Placering: Beer Sheva, Israel
Kapacitet: 16.120 tilskuere
Træner: Yossi Abukasis


Turneringer med deltagelse af Hapoel Beer Sheva

Turnering Placering Form
Europa League Kvalifikation Vinder
har vundet samtlige kampe
Europa League Gruppe C #3
har vundet seneste kamp
1. Division #5
er ubesejret 2 kampe i træk
Ligat-Al Mesterskabsgruppe #6
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 6 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Hapoel Beer Sheva fra nyhedsarkivet

Nyheder om Hapoel Beer Sheva

10/12 20:55
03/12 23:13
26/11 22:54
05/11 20:50
29/10 22:57
29/10 19:47
22/10 20:49
29/08 21:31
22/08 21:26
15/08 21:26


Spillertrup for Hapoel Beer Sheva

Nr. Navn Position
3. David Keltjens (25 år) Midtbane
4. Miguel Vitor (31 år) Forsvar
7. Elton Acolatse (25 år) Angreb
8. Marwan Kabha (30 år) Midtbane
9. Itamar Shviro (22 år) Angreb
10. Josué (30 år) Midtbane
13. Sean Goldberg (25 år) Forsvar
14. Dudu Twito (27 år) Forsvar
15. Tomer Yosefi (22 år) Midtbane
16. Sintayehu Sallalich (29 år) Midtbane
17. Ilay Madmon (18 år) Midtbane
18. Eitan Ratson (23 år) Forsvar
19. Netanel Askias (20 år) Angreb
20. Loai Taha (31 år) Forsvar
21. Ohad Levita (35 år) Målmand
22. Noam Gamon (24 år) Forsvar
23. Gal Levi (27 år) Midtbane
25. Gaetan Varenne (30 år) Angreb
26. Amit Bitton (24 år) Forsvar
28. Marcelo Meli (28 år) Midtbane
30. Or Dadya (23 år) Forsvar
32. Jhonatan Agudelo (28 år) Angreb
33. Amit Arie Keren (23 år) Målmand
35. Lucas Mariano Bareiro (26 år) Midtbane
36. Ron Yohai Weisman (20 år) Målmand
44. Tomer Zarfati (17 år) Målmand
69. Raz Rahamim (24 år) Målmand
77. Rotem Hatuel (23 år) Angreb
Hatem Abd Elhamed (30 år) Forsvar
Kevin Tapoko (27 år) Midtbane
Farley Rosa (27 år) Midtbane
Noam Dey (21 år) Midtbane
Benjamin Natan (23 år) Midtbane
Yonatan Elias (23 år) Midtbane
Ilay Trost (22 år) Midtbane
Adnan Abu Ful (21 år) Midtbane
Ben Sahar (31 år) Angreb
Sagiv Yehezkel (26 år) Angreb
Emran Alkrinawi (25 år) Angreb
Yagil Ohana (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hapoel Beer Sheva
Dinamo Batumi
3 – 0
27. august 19:45
1. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Netanya
3 – 2
30. august 19:00
1. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
13. september 20:00
2. runde
Laci
Hapoel Beer Sheva
1 – 2
17. september 19:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Motherwell
3 – 0
24. september 19:30
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Viktoria Plzen
1 – 0
1. oktober 19:30
Playoff
Hapoel Beer Sheva
Slavia Prag
3 – 1
22. oktober 18:55
1. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
25. oktober 20:00
5. runde
Nice
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
29. oktober 21:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Sakhnin
2 – 2
2. november 19:15
4. runde
Hapoel Beer Sheva
Bayer Leverkusen
2 – 4
5. november 18:55
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Kfar Saba
0 – 0
8. november 19:45
6. runde
FC Ashdod
Hapoel Beer Sheva
2 – 0
21. november 17:45
7. runde
Bayer Leverkusen
Hapoel Beer Sheva
4 – 1
26. november 21:00
4. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Haifa
2 – 2
30. november 19:00
8. runde
Slavia Prag
Hapoel Beer Sheva
3 – 0
3. december 21:00
5. runde
Beitar Jerusalem
Hapoel Beer Sheva
1 – 2
7. december 19:45
9. runde
Hapoel Beer Sheva
Nice
1 – 0
10. december 18:55
6. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
2 – 1
13. december 19:00
10. runde
Hapoel Hadera
Hapoel Beer Sheva
2 – 2
16. december 19:00
3. runde
Hapoel Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
0 – 3
20. december 19:15
11. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petach Tikva
1 – 2
23. december 19:15
12. runde
Bnei Yehuda
Hapoel Beer Sheva
0 – 2
27. december 19:30
13. runde
Maccabi Netanya
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
2. januar 18:15
14. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
1 – 1
5. januar 19:45
15. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Hadera
1 – 0
25. januar 19:15
16. runde
Bnei Sakhnin
Hapoel Beer Sheva
1 – 0
28. januar 19:15
17. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
0 – 1
1. februar 19:45
18. runde
Hapoel Kfar Saba
Hapoel Beer Sheva
0 – 1
6. februar 17:45
19. runde
Hapoel Beer Sheva
FC Ashdod
0 – 3
9. februar 19:15
20. runde
Hapoel Haifa
Hapoel Beer Sheva
2 – 2
13. februar 14:00
21. runde
Hapoel Beer Sheva
Beitar Jerusalem
1 – 1
28. februar 19:45
22. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
2 – 2
3. marts 19:00
23. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Tel Aviv
0 – 1
7. marts 19:30
24. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
14. marts 19:00
25. runde
Hapoel Beer Sheva
Bnei Yehuda
2 – 0
20. marts 18:15
26. runde
Maccabi Tel Aviv
Hapoel Beer Sheva
2 – 1
3. april 19:30
27. runde
Hapoel Beer Sheva
FC Ashdod
1 – 2
6. april 18:45
28. runde
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
Hapoel Beer Sheva
1 – 1
10. april 17:45
29. runde
Maccabi Petach Tikva
Hapoel Beer Sheva
0 – 0
17. april 17:45
30. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Haifa
1 – 1
26. april 19:30
31. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Tel Aviv
1 – 1
3. maj 20:00
32. runde
FC Ashdod
Hapoel Beer Sheva
vs
17. maj 19:15
33. runde
Hapoel Beer Sheva
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
vs
20. maj 19:30
34. runde
Hapoel Beer Sheva
Maccabi Petach Tikva
vs
22. maj 19:30
35. runde
Maccabi Haifa
Hapoel Beer Sheva
vs
26. maj 19:00
36. runde