Luk
Logo for SPAL

Om SPAL

Land: Italien
Stadion: Stadio Paolo Mazza
Træner: Pasquale Marino


Turneringer med deltagelse af SPAL

Turnering Placering Form
Serie B #5
er ubesejret 3 kampe i træk
Coppa Italia Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SPAL fra nyhedsarkivet

Nyheder om SPAL

22/01 16:52
20/01 17:55
16/01 07:55
14/01 21:02
14/01 19:38
08/01 15:00
24/11 16:31
01/10 21:45
25/09 18:37
25/09 17:17


Spillertrup for SPAL

Nr. Navn Position
1. Etrit Berisha (31 år) Målmand
3. Luca Ranieri (21 år) Forsvar
4. Nenad Tomovic (33 år) Forsvar
6. Salvatore Esposito (20 år) Midtbane
7. Simone Missiroli (34 år) Midtbane
8. Mattia Valoti (27 år) Midtbane
9. Alberto Paloschi (31 år) Angreb
10. Sergio Floccari (39 år) Angreb
11. Alessandro Murgia (24 år) Angreb
13. Georgi Tunjov (19 år) Midtbane
14. Federico Di Francesco (26 år) Angreb
17. Leonardo Sernicola (23 år) Forsvar
19. Luca Mora (32 år) Midtbane
20. Memeh Caleb Okoli (19 år) Forsvar
22. Demba Thiam (22 år) Målmand
23. Francesco Vicari (26 år) Forsvar
24. Federico Viviani (28 år) Midtbane
25. Riccardo Spaltro (20 år) Forsvar
27. Espeto (23 år) Forsvar
32. Marco Sala (21 år) Forsvar
41. Lorenzo Dickmann (24 år) Angreb
61. Stefano Minelli (26 år) Målmand
67. Paolo Cannistra (20 år) Forsvar
77. Marco D'Alessandro (29 år) Midtbane
80. Demba Seck (19 år) Angreb
85. Boukari Dramé (35 år) Forsvar
90. Luca Moro (20 år) Angreb
94. Jaume Cuellar (19 år) Angreb
96. Ricardo Farcas (20 år) Midtbane
97. Maurice Gomis (23 år) Målmand
98. Riccardo Mastrilli (23 år) Forsvar
99. Enrico Brignola (21 år) Angreb
Marco Meneghetti (19 år) Målmand
Kevin Bonifazi (24 år) Forsvar
Igor (22 år) Forsvar
Daniel Obbekjær (18 år) Forsvar
Marco Tumminello (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Monza
SPAL
0 – 0
25. september 16:45
1. runde
SPAL
Bari
4 – 2
30. september 21:00
2. runde
SPAL
Cosenza
1 – 1
3. oktober 16:15
2. runde
Pordenone Calcio
SPAL
3 – 3
17. oktober 14:00
3. runde
Empoli
SPAL
2 – 1
20. oktober 21:00
4. runde
SPAL
Bassano Virtus
3 – 2
24. oktober 14:00
5. runde
Crotone
SPAL
4 – 5
28. oktober 17:00
3. runde
Reggina
SPAL
0 – 1
1. november 15:00
6. runde
SPAL
Salernitana
2 – 0
6. november 21:00
7. runde
SPAL
Pescara
2 – 0
21. november 14:00
8. runde
SPAL
Monza
2 – 0
24. november 14:30
4. runde
Entella
SPAL
0 – 1
30. november 21:00
9. runde
SPAL
Pisa
4 – 0
5. december 14:00
10. runde
Cittadella
SPAL
2 – 0
12. december 18:00
11. runde
SPAL
Chievo
0 – 0
15. december 21:00
12. runde
Venezia
SPAL
0 – 0
19. december 18:00
13. runde
SPAL
Lecce
1 – 0
22. december 19:00
14. runde
Ascoli Calcio 1898 FC
SPAL
2 – 0
27. december 15:00
15. runde
SPAL
Brescia
2 – 3
30. december 18:00
16. runde
Frosinone
SPAL
1 – 2
4. januar 18:00
17. runde
Sassuolo
SPAL
0 – 2
14. januar 17:30
1/8-finaler
SPAL
Reggiana
2 – 0
18. januar 21:00
18. runde
Cremonese
SPAL
1 – 1
24. januar 21:00
19. runde
Juventus
SPAL
vs
27. januar 20:45
Kvartfinaler
SPAL
Monza
vs
31. januar 16:00
20. runde
Cosenza
SPAL
vs
6. februar 14:00
21. runde
SPAL
Pordenone Calcio
vs
9. februar 19:00
22. runde
SPAL
Empoli
vs
13. februar 16:00
23. runde
Bassano Virtus
SPAL
vs
20. februar 15:00
24. runde
SPAL
Reggina
vs
27. februar 15:00
25. runde
Salernitana
SPAL
vs
2. marts 15:00
26. runde
Pescara
SPAL
vs
6. marts 15:00
27. runde
SPAL
Entella
vs
13. marts 15:00
28. runde
Pisa
SPAL
vs
16. marts 15:00
29. runde
SPAL
Cittadella
vs
20. marts 15:00
30. runde
Chievo
SPAL
vs
1. april 15:00
31. runde
SPAL
Venezia
vs
5. april 15:00
32. runde
Lecce
SPAL
vs
10. april 15:00
33. runde
SPAL
Ascoli Calcio 1898 FC
vs
17. april 15:00
34. runde
Brescia
SPAL
vs
20. april 15:00
35. runde
SPAL
Frosinone
vs
24. april 15:00
36. runde
Reggiana
SPAL
vs
1. maj 15:00
37. runde
SPAL
Cremonese
vs
7. maj 15:00
38. runde