Luk
Logo for Albinoleffe

Om Albinoleffe

Land: Italien
Stadion: Gewiss Stadium
Placering: Bergamo, Italien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 24.642 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Albinoleffe

Turnering Placering Form
Serie C Oprykning Playoff Gruppe A Semifinale
har spillet uafgjort seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Albinoleffe fra nyhedsarkivet

Nyheder om Albinoleffe

14/04 17:58
16/06 06:50
12/06 10:11
25/05 17:12
27/02 18:57
18/11 18:18
16/11 16:34


Spillertrup for Albinoleffe

Navn Position
Achille Coser (38 år) Målmand
David Amadori (28 år) Målmand
Simone Cortinovis (24 år) Målmand
Roberto Cortellini (38 år) Forsvar
Paolo Maino (31 år) Forsvar
Francesco Checcucci (31 år) Forsvar
Antonio Magli (29 år) Forsvar
Adam Ambra (26 år) Forsvar
Davide Ondei (27 år) Forsvar
Fabio Gavazzi (32 år) Forsvar
Federico Pacciardi (25 år) Forsvar
Luca Ruffini (23 år) Forsvar
Mihai Gusu (23 år) Forsvar
Davide Mondonico (23 år) Forsvar
Marco Cotroneo (22 år) Forsvar
Ruggero Riva (29 år) Forsvar
Gael Genevier (38 år) Midtbane
Marco Augusto Romizi (30 år) Midtbane
Guillaume Legras (30 år) Midtbane
Carmine Giorgione (29 år) Midtbane
Marco Perini (35 år) Midtbane
Francesco Gazo (28 år) Midtbane
Leo Di Ceglie (30 år) Midtbane
Michele Cali (25 år) Midtbane
Enrico Di Cesare (26 år) Midtbane
Marvin Maietti (27 år) Midtbane
Sergejs Vorobjovs (24 år) Midtbane
Matteo Piccinini (26 år) Midtbane
Michele Cortinovis (25 år) Midtbane
Michele Paris (25 år) Midtbane
Francesco Agnello (28 år) Midtbane
Juri Gonzi (26 år) Midtbane
Marco Guerriera (27 år) Midtbane
Fausto Coppola (23 år) Midtbane
Alessandro Quaini (21 år) Midtbane
Mario Ravasio (21 år) Midtbane
Marco Nichetti (23 år) Midtbane
Simone Canestrelli (19 år) Midtbane
Lorenzo Mandelli (21 år) Midtbane
Jacopo Spampatti Midtbane
Daniel Bradaschia (31 år) Angreb
Antonio Montella (34 år) Angreb
Diego Silva Reis (34 år) Angreb
Sasha Cori (31 år) Angreb
Domenico Girardi (35 år) Angreb
Manuel Persone (28 år) Angreb
Luca Cremonesi (25 år) Angreb
Andrea Razzitti (31 år) Angreb
Francesco Gelli (23 år) Angreb
Pablo Banegas (28 år) Angreb
Christian Cali (20 år) Angreb
Alessandro Galeandro (20 år) Angreb
Omar Sokhna Angreb
Giuseppe Sibilli (23 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Pistoiese
Albinoleffe
1 – 2
25. august 15:00
1. runde
Albinoleffe
Pro Patria
1 – 1
1. september 17:30
2. runde
Pro Vercelli
Albinoleffe
1 – 0
8. september 17:30
3. runde
Albinoleffe
Pianese
0 – 0
15. september 15:00
4. runde
S.S. Arezzo
Albinoleffe
0 – 1
22. september 15:00
5. runde
Albinoleffe
Juventus U23
1 – 1
25. september 20:45
6. runde
Novara
Albinoleffe
1 – 0
29. september 17:30
7. runde
Albinoleffe
Siena
0 – 1
6. oktober 15:00
8. runde
Monza
Albinoleffe
1 – 0
13. oktober 17:30
9. runde
Albinoleffe
Lecco
2 – 0
20. oktober 17:30
10. runde
Olbia
Albinoleffe
1 – 1
23. oktober 15:00
11. runde
Albinoleffe
Alessandria
4 – 1
27. oktober 17:30
12. runde
ASDC Gozzano
Albinoleffe
2 – 0
3. november 15:00
13. runde
Albinoleffe
Pontedera
1 – 0
10. november 15:00
14. runde
Pergolettese
Albinoleffe
2 – 1
16. november 20:45
15. runde
Albinoleffe
Carrarese
1 – 0
25. november 17:00
16. runde
Giana Erminio
Albinoleffe
1 – 2
1. december 17:30
17. runde
Albinoleffe
Renate
1 – 2
8. december 17:30
18. runde
Como
Albinoleffe
0 – 0
15. december 17:45
19. runde
Pro Patria
Albinoleffe
2 – 3
11. januar 15:00
21. runde
Albinoleffe
Pro Vercelli
2 – 0
18. januar 15:00
22. runde
Albinoleffe
Pistoiese
0 – 1
22. januar 16:00
20. runde
Pianese
Albinoleffe
2 – 2
26. januar 17:30
23. runde
Albinoleffe
S.S. Arezzo
1 – 1
2. februar 17:30
24. runde
Juventus U23
Albinoleffe
1 – 1
9. februar 15:00
25. runde
Albinoleffe
Novara
1 – 0
16. februar 17:30
26. runde
Siena
Albinoleffe
1 – 1
22. februar 20:45
27. runde
Alessandria
Albinoleffe
0 – 0
14. marts 15:00
31. runde
Albinoleffe
Monza
0 – 0
18. marts 20:45
28. runde
Albinoleffe
ASDC Gozzano
0 – 0
22. marts 17:30
32. runde
Pontedera
Albinoleffe
0 – 0
25. marts 18:30
33. runde
Albinoleffe
Pergolettese
0 – 0
29. marts 17:30
34. runde
Lecco
Albinoleffe
0 – 0
1. april 20:45
29. runde
Carrarese
Albinoleffe
0 – 0
5. april 15:00
35. runde
Albinoleffe
Giana Erminio
0 – 0
11. april 17:30
36. runde
Albinoleffe
Olbia
0 – 0
14. april 20:45
30. runde
Renate
Albinoleffe
0 – 0
18. april 15:00
37. runde
Albinoleffe
Como
0 – 0
26. april 15:00
38. runde
Novara
Albinoleffe
0 – 0
30. juni 20:30
Semifinaler