Luk
Logo for Pro Patria

Om Pro Patria

Land: Italien
Stadion: Stadio Carlo Speroni
Placering: Busto Arsizio, Italien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 4.627 tilskuere
Træner: Ivan Javorcic


Turneringer med deltagelse af Pro Patria

Turnering Placering Form
Serie C Oprykning Playoff Gruppe A Semifinale
har spillet uafgjort seneste kamp
Coppa Italia 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Pro Patria fra nyhedsarkivet

Nyheder om Pro Patria

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Pro Patria

Navn Position
Paolo Tornaghi (32 år) Målmand
Giuseppe Messina (27 år) Målmand
Luca Zanotti (26 år) Målmand
Matteo D'Alessandro (31 år) Forsvar
Fabio Lamorte (29 år) Forsvar
Marco Taino (27 år) Forsvar
Matteo Battistini (26 år) Forsvar
Andrea Botturi (28 år) Forsvar
Niccolo Cottarelli (22 år) Forsvar
Giorgio Spizzichino (21 år) Forsvar
Leonardo Galli (23 år) Forsvar
Manuel Lombardoni (21 år) Forsvar
Andrea Boffelli (23 år) Forsvar
Ivo Molnar (26 år) Forsvar
Alessio Francesco Marcone (22 år) Forsvar
Stefano Molinari (19 år) Forsvar
Riccardo Colombo (37 år) Forsvar
Gianpaolo Calzi (34 år) Midtbane
Mario Alberto Santana (38 år) Midtbane
Matteo Serafini (42 år) Midtbane
Donato Disabato (30 år) Midtbane
Nicolas Bovi (27 år) Midtbane
Luca Bertoni (28 år) Midtbane
Ambrogio Sorriso (26 år) Midtbane
Marco Ghidoli (28 år) Midtbane
Andrea Ulizio (26 år) Midtbane
Alessio Margaglio (24 år) Midtbane
Alex Pedone (26 år) Midtbane
Tommaso Brignoli (20 år) Midtbane
Filippo Ghioldi Midtbane
Davide Ferri Midtbane
Giovanni Fietta (35 år) Midtbane
Giuseppe Le Noci (38 år) Angreb
Edoardo Defendi (28 år) Angreb
Simone Vernocchi (24 år) Angreb
Francesco Filomeno (24 år) Angreb
Ferdinando Mastroianni (28 år) Angreb
Aristidi Kolaj (21 år) Angreb
Sean Parker (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Pro Patria
Matelica
1 – 0
4. august 18:30
1. runde
Spezia
Pro Patria
5 – 0
11. august 18:00
2. runde
Pro Patria
Monza
1 – 2
25. august 17:30
1. runde
Albinoleffe
Pro Patria
1 – 1
1. september 17:30
2. runde
Pro Patria
Pergolettese
1 – 1
8. september 15:00
3. runde
Juventus U23
Pro Patria
2 – 2
15. september 17:30
4. runde
Siena
Pro Patria
0 – 1
22. september 15:00
5. runde
Pro Patria
Pianese
2 – 0
25. september 18:30
6. runde
S.S. Arezzo
Pro Patria
3 – 1
29. september 17:30
7. runde
Pro Patria
Lecco
1 – 0
6. oktober 15:00
8. runde
Olbia
Pro Patria
0 – 1
13. oktober 15:00
9. runde
Pro Patria
Pro Vercelli
1 – 1
19. oktober 15:00
10. runde
Pontedera
Pro Patria
2 – 1
23. oktober 18:30
11. runde
Pro Patria
Carrarese
2 – 3
27. oktober 15:00
12. runde
Como
Pro Patria
0 – 0
3. november 17:30
13. runde
Pro Patria
Alessandria
0 – 0
10. november 17:30
14. runde
ASDC Gozzano
Pro Patria
2 – 2
17. november 17:30
15. runde
Pro Patria
Pistoiese
1 – 1
24. november 17:30
16. runde
Renate
Pro Patria
1 – 1
1. december 17:30
17. runde
Pro Patria
Novara
1 – 2
8. december 15:00
18. runde
Giana Erminio
Pro Patria
0 – 3
15. december 15:15
19. runde
Pro Patria
Albinoleffe
2 – 3
11. januar 15:00
21. runde
Pergolettese
Pro Patria
0 – 3
19. januar 15:00
22. runde
Monza
Pro Patria
2 – 0
22. januar 20:45
20. runde
Pro Patria
Juventus U23
3 – 2
25. januar 15:00
23. runde
Pro Patria
Siena
0 – 0
2. februar 15:00
24. runde
Pianese
Pro Patria
1 – 1
9. februar 15:00
25. runde
Pro Patria
S.S. Arezzo
0 – 1
16. februar 15:00
26. runde
Lecco
Pro Patria
0 – 0
11. marts 15:00
27. runde
Carrarese
Pro Patria
0 – 0
15. marts 15:00
31. runde
Pro Patria
Olbia
0 – 0
18. marts 16:00
28. runde
Pro Patria
Como
0 – 0
22. marts 15:00
32. runde
Alessandria
Pro Patria
0 – 0
25. marts 20:45
33. runde
Pro Patria
ASDC Gozzano
0 – 0
28. marts 20:45
34. runde
Pro Vercelli
Pro Patria
0 – 0
1. april 20:45
29. runde
Pistoiese
Pro Patria
0 – 0
5. april 15:00
35. runde
Pro Patria
Renate
0 – 0
11. april 17:30
36. runde
Pro Patria
Pontedera
0 – 0
14. april 20:45
30. runde
Novara
Pro Patria
0 – 0
18. april 15:00
37. runde
Pro Patria
Giana Erminio
0 – 0
26. april 15:00
38. runde
Alessandria
Pro Patria
0 – 0
30. juni 20:45
Semifinaler