Luk
Logo for Arconatese

Om Arconatese

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Arconatese

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe A #7 Arconatese har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Arconatese fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arconatese

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AC Legnano
Arconatese
vs
27. september 15:00
1. runde
Arconatese
Sanremese
vs
4. oktober 15:00
2. runde
Arconatese
Lavagnese
vs
7. oktober 15:00
3. runde
ASD Calcio Chieri 1955
Arconatese
vs
11. oktober 15:00
4. runde
Arconatese
Castellanzese
vs
18. oktober 15:00
5. runde
ASDC Gozzano
Arconatese
vs
25. oktober 14:30
6. runde
Arconatese
Borgosesia
vs
1. november 14:30
7. runde
ACSD Saluzzo
Arconatese
vs
4. november 14:30
8. runde
Arconatese
Derthona
vs
8. november 14:30
9. runde
Bra
Arconatese
vs
15. november 14:30
10. runde
Arconatese
P.D.H.A.E.
vs
22. november 14:30
11. runde
Citta di Varese
Arconatese
vs
29. november 14:30
12. runde
Arconatese
Caronnese
vs
2. december 14:30
13. runde
Sestri Levante
Arconatese
vs
6. december 14:30
14. runde
Arconatese
Folgore Caratese
vs
13. december 14:30
15. runde
ASD Imperia
Arconatese
vs
20. december 14:30
16. runde
Arconatese
Fossano
vs
23. december 14:30
17. runde
AS Casale
Arconatese
vs
6. januar 14:30
18. runde
Arconatese
Vado
vs
10. januar 14:30
19. runde
Arconatese
AC Legnano
vs
17. januar 14:30
20. runde
Sanremese
Arconatese
vs
24. januar 14:30
21. runde
Lavagnese
Arconatese
vs
27. januar 14:30
22. runde
Arconatese
ASD Calcio Chieri 1955
vs
31. januar 14:30
23. runde
Castellanzese
Arconatese
vs
7. februar 14:30
24. runde
Arconatese
ASDC Gozzano
vs
14. februar 14:30
25. runde
Borgosesia
Arconatese
vs
21. februar 14:30
26. runde
Arconatese
ACSD Saluzzo
vs
24. februar 14:30
27. runde
Derthona
Arconatese
vs
28. februar 14:30
28. runde
Arconatese
Bra
vs
7. marts 14:30
29. runde
P.D.H.A.E.
Arconatese
vs
21. marts 14:30
30. runde
Arconatese
Citta di Varese
vs
28. marts 15:00
31. runde
Caronnese
Arconatese
vs
1. april 15:00
32. runde
Arconatese
Sestri Levante
vs
11. april 15:00
33. runde
Folgore Caratese
Arconatese
vs
18. april 15:00
34. runde
Arconatese
ASD Imperia
vs
25. april 15:00
35. runde
Fossano
Arconatese
vs
2. maj 15:00
36. runde
Arconatese
AS Casale
vs
9. maj 16:00
37. runde
Vado
Arconatese
vs
16. maj 16:00
38. runde