Luk
Logo for Folgore Caratese

Om Folgore Caratese

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Folgore Caratese

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe B #2
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Folgore Caratese fra nyhedsarkivet

Nyheder om Folgore Caratese

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Folgore Caratese
NibionnoOggiono
1 – 1
1. september 15:00
1. runde
Castellanzese
Folgore Caratese
1 – 2
7. september 16:00
2. runde
Milano City
Folgore Caratese
0 – 1
11. september 15:00
3. runde
Folgore Caratese
Levico Terme
4 – 1
15. september 15:00
4. runde
Caravaggio
Folgore Caratese
vs
22. september 15:00
5. runde
Folgore Caratese
Inveruno
vs
29. september 15:00
6. runde
Pontisola
Folgore Caratese
vs
6. oktober 15:00
7. runde
Folgore Caratese
Scanzorosciate
vs
13. oktober 15:00
8. runde
Sondrio Calcio
Folgore Caratese
vs
20. oktober 15:00
9. runde
Folgore Caratese
Pro Sesto
vs
27. oktober 14:30
10. runde
Villa D'Alme
Folgore Caratese
vs
30. oktober 14:30
11. runde
Folgore Caratese
Seregno
vs
3. november 14:30
12. runde
Arconatese
Folgore Caratese
vs
10. november 14:30
13. runde
Folgore Caratese
Dro
vs
17. november 14:30
14. runde
Brusaporto
Folgore Caratese
vs
24. november 14:30
15. runde
Folgore Caratese
Virtus Bolzano
vs
1. december 14:30
16. runde
Virtus Bergamo Alzanoseriate
Folgore Caratese
vs
8. december 14:30
17. runde
Folgore Caratese
AC Legnano
vs
15. december 14:30
18. runde
Tritium
Folgore Caratese
vs
22. december 14:30
19. runde
NibionnoOggiono
Folgore Caratese
vs
5. januar 14:30
20. runde
Folgore Caratese
Castellanzese
vs
12. januar 14:30
21. runde
Folgore Caratese
Milano City
vs
15. januar 14:30
22. runde
Levico Terme
Folgore Caratese
vs
19. januar 14:30
23. runde
Folgore Caratese
Caravaggio
vs
26. januar 14:30
24. runde
Inveruno
Folgore Caratese
vs
2. februar 14:30
25. runde
Folgore Caratese
Pontisola
vs
9. februar 14:30
26. runde
Scanzorosciate
Folgore Caratese
vs
16. februar 14:30
27. runde
Folgore Caratese
Sondrio Calcio
vs
23. februar 14:30
28. runde
Pro Sesto
Folgore Caratese
vs
1. marts 14:30
29. runde
Folgore Caratese
Villa D'Alme
vs
4. marts 14:30
30. runde
Seregno
Folgore Caratese
vs
8. marts 14:30
31. runde
Folgore Caratese
Arconatese
vs
22. marts 14:30
32. runde
Dro
Folgore Caratese
vs
29. marts 14:30
33. runde
Folgore Caratese
Brusaporto
vs
5. april 14:30
34. runde
Virtus Bolzano
Folgore Caratese
vs
9. april 14:30
35. runde
Folgore Caratese
Virtus Bergamo Alzanoseriate
vs
19. april 14:30
36. runde
AC Legnano
Folgore Caratese
vs
26. april 14:30
37. runde
Folgore Caratese
Tritium
vs
3. maj 14:30
38. runde