Luk
Logo for Ambrosiana

Om Ambrosiana

Land: Italien
Træner: Tommaso Chiecchi


Turneringer med deltagelse af Ambrosiana

Turnering Placering Form
Coppa Italia 1. Runde
har tabt seneste kamp
Serie D Gruppe C #14
har ikke vundet 4 udekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ambrosiana fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ambrosiana

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Ambrosiana

Navn Position
Fatmir Ceka (19 år) Målmand
Giacomo Spiazzi Målmand
Matteo Muzza Forsvar
Mattia Soragna (21 år) Forsvar
Lorenzo Botturi (20 år) Forsvar
Mattia Dall'Agnola (22 år) Forsvar
Filippo Rossi (18 år) Forsvar
Luca Menini (23 år) Forsvar
Dario Biasi (41 år) Forsvar
Matteo Giordano (21 år) Midtbane
Francesco Perinelli (22 år) Midtbane
Federico Nardi (20 år) Midtbane
Nicolo Fitta (21 år) Midtbane
Fabio Alba (26 år) Midtbane
Mohamed Rabbas (21 år) Midtbane
Andrea D'Orazio (24 år) Midtbane
Michele Porcelli (26 år) Angreb
Riccardo Testi (26 år) Angreb
Niccolo Zanetti (34 år) Angreb
Leonardo Moraschi (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Carrarese
Ambrosiana
4 – 0
23. september 17:00
1. runde
Ambrosiana
Trento
0 – 2
27. september 15:00
1. runde
Ambrosiana
Union Feltre
3 – 3
7. oktober 15:00
3. runde
Union San Giorgio-Sedico
Ambrosiana
2 – 0
11. oktober 15:00
4. runde
Ambrosiana
Clodiense
3 – 1
18. oktober 15:00
5. runde
Belluno
Ambrosiana
0 – 0
21. oktober 15:00
2. runde
Montebelluna
Ambrosiana
2 – 1
25. oktober 14:30
6. runde
Ambrosiana
Mestre
1 – 2
31. oktober 14:30
7. runde
ASD Manzanese
Ambrosiana
2 – 0
21. november 14:30
8. runde
Ambrosiana
Luparense
0 – 3
13. december 14:30
9. runde
Adriese
Ambrosiana
1 – 1
19. december 14:30
10. runde
Ambrosiana
Caldiero Terme
2 – 2
23. december 14:30
11. runde
Cartigliano
Ambrosiana
2 – 1
6. januar 14:30
12. runde
Ambrosiana
Virtus Bolzano
2 – 1
10. januar 14:30
13. runde
Chions
Ambrosiana
2 – 3
16. januar 14:30
14. runde
Ambrosiana
Campodarsego
1 – 5
20. januar 14:30
15. runde
Ambrosiana
Cjarlins Muzane
2 – 2
30. januar 14:30
17. runde
Ambrosiana
Este
1 – 1
3. februar 14:30
18. runde
ArzignanoChiampo
Ambrosiana
1 – 0
7. februar 14:30
19. runde
Trento
Ambrosiana
3 – 2
13. februar 14:30
20. runde
Ambrosiana
Belluno
1 – 1
21. februar 14:30
21. runde
Union Feltre
Ambrosiana
1 – 2
24. februar 14:30
22. runde
Ambrosiana
Union San Giorgio-Sedico
1 – 2
28. februar 14:30
23. runde
Ambrosiana
Montebelluna
4 – 1
21. marts 14:30
25. runde
Mestre
Ambrosiana
0 – 1
27. marts 14:30
26. runde
Ambrosiana
ASD Manzanese
4 – 1
1. april 15:00
27. runde
Luparense
Ambrosiana
1 – 2
10. april 15:00
28. runde
Ambrosiana
Adriese
2 – 2
14. april 15:00
29. runde
Caldiero Terme
Ambrosiana
0 – 0
18. april 15:00
30. runde
Delta Porto Tolle
Ambrosiana
3 – 0
21. april 15:00
16. runde
Clodiense
Ambrosiana
1 – 1
25. april 15:00
24. runde
Ambrosiana
Cartigliano
3 – 1
5. maj 15:00
31. runde
Virtus Bolzano
Ambrosiana
0 – 0
9. maj 16:00
32. runde
Ambrosiana
Chions
vs
16. maj 15:00
33. runde
Campodarsego
Ambrosiana
vs
19. maj 16:00
34. runde
Ambrosiana
Delta Porto Tolle
vs
23. maj 16:00
35. runde
Cjarlins Muzane
Ambrosiana
vs
30. maj 16:00
36. runde
Este
Ambrosiana
vs
6. juni 16:00
37. runde
Ambrosiana
ArzignanoChiampo
vs
13. juni 16:00
38. runde