Luk
Logo for Clodiense

Om Clodiense

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Clodiense

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe C #4
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Clodiense fra nyhedsarkivet

Nyheder om Clodiense

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Clodiense
Tamai
1 – 1
1. september 15:00
1. runde
Delta Calcio Rovigo
Clodiense
2 – 2
7. september 16:00
2. runde
Clodiense
Cjarlins Muzane
2 – 0
11. september 15:00
3. runde
San Luigi
Clodiense
1 – 6
15. september 15:00
4. runde
Clodiense
Vigasio
vs
22. september 15:00
5. runde
Ambrosiana
Clodiense
vs
29. september 15:00
6. runde
Belluno
Clodiense
vs
6. oktober 15:00
7. runde
Clodiense
Luparense
vs
13. oktober 15:00
8. runde
Adriese
Clodiense
vs
20. oktober 15:00
9. runde
Clodiense
Campodarsego
vs
27. oktober 14:30
10. runde
Legnago Salus
Clodiense
vs
30. oktober 14:30
11. runde
Clodiense
Cartigliano
vs
3. november 14:30
12. runde
Caldiero Terme
Clodiense
vs
10. november 14:30
13. runde
Clodiense
Chions
vs
17. november 14:30
14. runde
Mestre
Clodiense
vs
24. november 14:30
15. runde
Clodiense
Villafranca
vs
1. december 14:30
16. runde
Montebelluna
Clodiense
vs
8. december 14:30
17. runde
Clodiense
Este
vs
15. december 14:30
18. runde
Union Feltre
Clodiense
vs
22. december 14:30
19. runde
Tamai
Clodiense
vs
5. januar 14:30
20. runde
Clodiense
Delta Calcio Rovigo
vs
12. januar 14:30
21. runde
Cjarlins Muzane
Clodiense
vs
15. januar 14:30
22. runde
Clodiense
San Luigi
vs
19. januar 14:30
23. runde
Vigasio
Clodiense
vs
26. januar 14:30
24. runde
Clodiense
Ambrosiana
vs
2. februar 14:30
25. runde
Clodiense
Belluno
vs
9. februar 14:30
26. runde
Luparense
Clodiense
vs
16. februar 14:30
27. runde
Clodiense
Adriese
vs
23. februar 14:30
28. runde
Campodarsego
Clodiense
vs
1. marts 14:30
29. runde
Clodiense
Legnago Salus
vs
4. marts 14:30
30. runde
Cartigliano
Clodiense
vs
8. marts 14:30
31. runde
Clodiense
Caldiero Terme
vs
22. marts 14:30
32. runde
Chions
Clodiense
vs
29. marts 14:30
33. runde
Clodiense
Mestre
vs
5. april 14:30
34. runde
Villafranca
Clodiense
vs
9. april 14:30
35. runde
Clodiense
Montebelluna
vs
19. april 14:30
36. runde
Este
Clodiense
vs
26. april 14:30
37. runde
Clodiense
Union Feltre
vs
3. maj 14:30
38. runde