Luk
Logo for Prato

Om Prato

Land: Italien
Stadion: Stadio Lungobisenzio
Placering: Prato, Italien (Se på Google Maps)
Kapacitet: 6.750 tilskuere
Træner: Vincenzo Esposito


Turneringer med deltagelse af Prato

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe D #10 Prato har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Prato fra nyhedsarkivet

Nyheder om Prato

23/11 13:16
16/04 10:00
15/04 10:15
06/04 09:45
21/02 17:17
18/02 10:47
14/08 14:12
21/08 22:56


Spillertrup for Prato

Navn Position
Matteo Brunelli (26 år) Målmand
Luca Antonini (38 år) Forsvar
Giuliano Lamma (40 år) Forsvar
Fabio Catacchini (36 år) Forsvar
Daniele Ghidotti (35 år) Forsvar
Andrea Bagnai (28 år) Forsvar
Andrea Saitta (28 år) Forsvar
Davide Carcuro (33 år) Midtbane
Fabio Bertoli (24 år) Midtbane
Matteo Cavagna (35 år) Midtbane
Isuf Cela (24 år) Midtbane
Mattia De Pasquale (24 år) Midtbane
Alex Bengala Midtbane
Christian Tiboni (32 år) Angreb
Adama Fofana (30 år) Angreb
Luca Orlando (29 år) Angreb
Nicola Benedetti (26 år) Angreb
Lorenzo Liurni (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Prato
Fiorenzuola
vs
27. september 15:00
1. runde
Corticella
Prato
vs
4. oktober 15:00
2. runde
Prato
Progresso
vs
11. oktober 15:00
3. runde
Sammaurese
Prato
vs
18. oktober 15:00
4. runde
Prato
Ghivizzano Borgoamozzano
vs
25. oktober 14:30
5. runde
Correggese
Prato
vs
1. november 14:30
6. runde
Prato
Lentigione
vs
8. november 14:30
7. runde
Real Forte Querceta
Prato
vs
15. november 14:30
8. runde
Prato
Mezzolara
vs
22. november 14:30
9. runde
Sasso Marconi
Prato
vs
29. november 14:30
10. runde
Prato
Rimini
vs
2. december 14:30
11. runde
Pro Livorno 1919 Sorgenti
Prato
vs
6. december 14:30
12. runde
SSDRL Marignanese Calcio
Prato
vs
13. december 14:30
13. runde
Prato
GS Bagnolese
vs
20. december 14:30
14. runde
Forlì
Prato
vs
23. december 14:30
15. runde
Prato
Aglianese
vs
6. januar 14:30
16. runde
Seravezza
Prato
vs
10. januar 14:30
17. runde
Fiorenzuola
Prato
vs
17. januar 14:30
18. runde
Prato
Corticella
vs
24. januar 14:30
19. runde
Progresso
Prato
vs
31. januar 14:30
20. runde
Prato
Sammaurese
vs
7. februar 14:30
21. runde
Ghivizzano Borgoamozzano
Prato
vs
14. februar 14:30
22. runde
Prato
Correggese
vs
21. februar 14:30
23. runde
Lentigione
Prato
vs
28. februar 14:30
24. runde
Prato
Real Forte Querceta
vs
7. marts 14:30
25. runde
Mezzolara
Prato
vs
21. marts 14:30
26. runde
Prato
Sasso Marconi
vs
28. marts 15:00
27. runde
Rimini
Prato
vs
1. april 15:00
28. runde
Prato
Pro Livorno 1919 Sorgenti
vs
11. april 15:00
29. runde
Prato
SSDRL Marignanese Calcio
vs
18. april 15:00
30. runde
GS Bagnolese
Prato
vs
25. april 15:00
31. runde
Prato
Forlì
vs
2. maj 15:00
32. runde
Aglianese
Prato
vs
9. maj 16:00
33. runde
Prato
Seravezza
vs
16. maj 16:00
34. runde