Luk
Logo for Arzachena

Om Arzachena

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Arzachena

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe G #3 Arzachena har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om Arzachena fra nyhedsarkivet

Nyheder om Arzachena

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Arzachena

Navn Position
Riccardo Pandolfi (24 år) Forsvar
Christian Arboleda (23 år) Forsvar
Riccardo Busatto (27 år) Forsvar
Marco Russu (24 år) Forsvar
Danilo Piroli (30 år) Forsvar
Simone Sbardella (27 år) Forsvar
Davide Moi (35 år) Forsvar
Giancarlo Lisai (31 år) Midtbane
Danilo Bonacquisti (33 år) Midtbane
Mel Taufer (22 år) Midtbane
Marco Aiana (24 år) Midtbane
Giuseppe Nuvoli (32 år) Midtbane
Riccardo Casini (28 år) Midtbane
Modou Diop (27 år) Angreb
Andrea Sanna (37 år) Angreb
Matteo Bertoldi (25 år) Angreb
Danilo Ruzzittu (23 år) Angreb
Andrea Peana (34 år)
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Arzachena
Latte Dolce
vs
27. september 15:00
1. runde
Torres
Arzachena
vs
4. oktober 15:00
2. runde
Arzachena
Nola
vs
11. oktober 15:00
3. runde
Gladiator
Arzachena
vs
18. oktober 15:00
4. runde
Arzachena
Cassino
vs
25. oktober 14:30
5. runde
Savoia
Arzachena
vs
1. november 14:30
6. runde
Arzachena
Team Nuova Florida 2005
vs
8. november 14:30
7. runde
Giugliano
Arzachena
vs
15. november 14:30
8. runde
Latina
Arzachena
vs
22. november 14:30
9. runde
Arzachena
Vis Artena
vs
29. november 14:30
10. runde
Monterosi
Arzachena
vs
2. december 14:30
11. runde
Arzachena
Carbonia
vs
6. december 14:30
12. runde
Nocerina
Arzachena
vs
13. december 14:30
13. runde
Arzachena
Insieme Formia
vs
20. december 14:30
14. runde
Arzachena
ASD Lanusei
vs
23. december 14:30
15. runde
Muravera
Arzachena
vs
6. januar 14:30
16. runde
Arzachena
Afragolese
vs
10. januar 14:30
17. runde
Latte Dolce
Arzachena
vs
17. januar 14:30
18. runde
Arzachena
Torres
vs
24. januar 14:30
19. runde
Nola
Arzachena
vs
31. januar 14:30
20. runde
Arzachena
Gladiator
vs
7. februar 14:30
21. runde
Cassino
Arzachena
vs
14. februar 14:30
22. runde
Arzachena
Savoia
vs
21. februar 14:30
23. runde
Team Nuova Florida 2005
Arzachena
vs
28. februar 14:30
24. runde
Arzachena
Giugliano
vs
7. marts 14:30
25. runde
Arzachena
Latina
vs
21. marts 14:30
26. runde
Vis Artena
Arzachena
vs
28. marts 15:00
27. runde
Arzachena
Monterosi
vs
1. april 15:00
28. runde
Carbonia
Arzachena
vs
11. april 15:00
29. runde
Arzachena
Nocerina
vs
18. april 15:00
30. runde
Insieme Formia
Arzachena
vs
25. april 15:00
31. runde
ASD Lanusei
Arzachena
vs
2. maj 15:00
32. runde
Arzachena
Muravera
vs
9. maj 16:00
33. runde
Afragolese
Arzachena
vs
16. maj 16:00
34. runde