Luk
Logo for ASD Lanusei

Om ASD Lanusei

Land: Italien
Træner: Aldo Gardini


Turneringer med deltagelse af ASD Lanusei

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe G #1 ASD Lanusei har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om ASD Lanusei fra nyhedsarkivet

Nyheder om ASD Lanusei

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for ASD Lanusei

Navn Position
Gabriele Chingari (20 år) Målmand
Matteo Forzati (25 år) Målmand
Alessio Lazazzera (24 år) Forsvar
Simone Cassano (23 år) Forsvar
Andrea Carta (21 år) Forsvar
Angelo Bruno (23 år) Forsvar
Alessio Casula (20 år) Midtbane
Pietro Ladu (25 år) Midtbane
Cosimo Pagano (22 år) Midtbane
Federico Mastromarino (21 år) Midtbane
Simone Caruso (24 år) Midtbane
Gioele Corsaro (20 år) Midtbane
Mauricio Sanna (23 år) Midtbane
Giovanni Andreoli Angreb
Vittotio Attili (25 år) Angreb
Antonio Bonura (19 år) Angreb
Mattia Floris (28 år) Angreb
Massimo Camilli (25 år) Angreb
Nicolo Manca (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Muravera
ASD Lanusei
vs
27. september 15:00
1. runde
ASD Lanusei
Carbonia
vs
4. oktober 15:00
2. runde
Insieme Formia
ASD Lanusei
vs
11. oktober 15:00
3. runde
ASD Lanusei
Nocerina
vs
18. oktober 15:00
4. runde
Afragolese
ASD Lanusei
vs
25. oktober 14:30
5. runde
ASD Lanusei
Latina
vs
1. november 14:30
6. runde
Monterosi
ASD Lanusei
vs
8. november 14:30
7. runde
ASD Lanusei
Vis Artena
vs
15. november 14:30
8. runde
ASD Lanusei
Team Nuova Florida 2005
vs
22. november 14:30
9. runde
Gladiator
ASD Lanusei
vs
29. november 14:30
10. runde
ASD Lanusei
Giugliano
vs
2. december 14:30
11. runde
Latte Dolce
ASD Lanusei
vs
6. december 14:30
12. runde
ASD Lanusei
Cassino
vs
13. december 14:30
13. runde
Savoia
ASD Lanusei
vs
20. december 14:30
14. runde
Arzachena
ASD Lanusei
vs
23. december 14:30
15. runde
ASD Lanusei
Torres
vs
6. januar 14:30
16. runde
Nola
ASD Lanusei
vs
10. januar 14:30
17. runde
ASD Lanusei
Muravera
vs
17. januar 14:30
18. runde
Carbonia
ASD Lanusei
vs
24. januar 14:30
19. runde
ASD Lanusei
Insieme Formia
vs
31. januar 14:30
20. runde
Nocerina
ASD Lanusei
vs
7. februar 14:30
21. runde
ASD Lanusei
Afragolese
vs
14. februar 14:30
22. runde
Latina
ASD Lanusei
vs
21. februar 14:30
23. runde
ASD Lanusei
Monterosi
vs
28. februar 14:30
24. runde
Vis Artena
ASD Lanusei
vs
7. marts 14:30
25. runde
Team Nuova Florida 2005
ASD Lanusei
vs
21. marts 14:30
26. runde
ASD Lanusei
Gladiator
vs
28. marts 15:00
27. runde
Giugliano
ASD Lanusei
vs
1. april 15:00
28. runde
ASD Lanusei
Latte Dolce
vs
11. april 15:00
29. runde
Cassino
ASD Lanusei
vs
18. april 15:00
30. runde
ASD Lanusei
Savoia
vs
25. april 15:00
31. runde
ASD Lanusei
Arzachena
vs
2. maj 15:00
32. runde
Torres
ASD Lanusei
vs
9. maj 16:00
33. runde
ASD Lanusei
Nola
vs
16. maj 16:00
34. runde