Luk
Logo for Latte Dolce

Om Latte Dolce

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Latte Dolce

Turnering Placering Form
Coppa Italia 1. Runde
har tabt seneste kamp
Serie D Gruppe G #12
er ubesejret 3 hjemmekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Latte Dolce fra nyhedsarkivet

Nyheder om Latte Dolce

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Latte Dolce

Navn Position
Kajus Urbietis (20 år) Målmand
Pierpaolo Garau (37 år) Målmand
Paolo Tuccio (21 år) Forsvar
Federico Pireddu (21 år) Forsvar
Matteo Gadau (21 år) Forsvar
Tommaso Arzu (17 år) Forsvar
Nicolo Antonelli (31 år) Forsvar
Marco Cabeccia (33 år) Forsvar
Simone Patacchiola (30 år) Forsvar
Daniele Bianchi (32 år) Midtbane
Carlo Nurra (18 år) Midtbane
Tony Gianni (26 år) Midtbane
Gianmarco Marcangeli (22 år) Midtbane
Luigi Scanu (23 år) Midtbane
Michele Pisanu (28 år) Midtbane
Luca Scognamillo (22 år) Angreb
Alessio Grassi (18 år) Angreb
Mamadou Kone (22 år) Angreb
Luigi Scotto (30 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sudtirol
Latte Dolce
2 – 1
22. september 14:30
1. runde
Arzachena
Latte Dolce
2 – 2
27. september 15:00
1. runde
Latte Dolce
Muravera
0 – 0
4. oktober 15:00
2. runde
Monterosi
Latte Dolce
2 – 0
11. oktober 15:00
3. runde
Latte Dolce
Insieme Formia
2 – 2
17. oktober 15:00
4. runde
Vis Artena
Latte Dolce
1 – 2
29. november 14:30
5. runde
Latte Dolce
Afragolese
2 – 1
6. december 14:30
6. runde
Latte Dolce
Latina
0 – 1
19. december 14:30
8. runde
Carbonia
Latte Dolce
3 – 2
23. december 14:30
9. runde
Latte Dolce
Cassino
1 – 1
5. januar 14:30
10. runde
Savoia
Latte Dolce
1 – 0
10. januar 14:30
11. runde
Nocerina
Latte Dolce
1 – 1
13. januar 14:30
7. runde
Latte Dolce
ASD Lanusei
0 – 1
17. januar 14:30
12. runde
Torres
Latte Dolce
0 – 4
24. januar 14:30
13. runde
Latte Dolce
Nola
0 – 0
30. januar 14:30
14. runde
Team Nuova Florida 2005
Latte Dolce
2 – 0
3. februar 14:30
15. runde
Latte Dolce
Gladiator
1 – 0
7. februar 14:30
16. runde
Latte Dolce
Arzachena
0 – 1
21. februar 14:30
18. runde
Muravera
Latte Dolce
2 – 0
24. februar 14:30
19. runde
Latte Dolce
Monterosi
2 – 3
28. februar 14:30
20. runde
Insieme Formia
Latte Dolce
1 – 1
7. marts 14:30
21. runde
Giugliano
Latte Dolce
0 – 2
14. marts 14:30
17. runde
Latte Dolce
Vis Artena
0 – 1
21. marts 14:30
22. runde
Afragolese
Latte Dolce
2 – 1
28. marts 15:00
23. runde
Latte Dolce
Nocerina
0 – 0
1. april 15:00
24. runde
Latina
Latte Dolce
0 – 1
10. april 15:00
25. runde
Latte Dolce
Carbonia
3 – 2
14. april 16:00
26. runde
Cassino
Latte Dolce
1 – 0
18. april 15:00
27. runde
Latte Dolce
Savoia
1 – 1
9. maj 15:00
28. runde
ASD Lanusei
Latte Dolce
vs
16. maj 16:00
29. runde
Latte Dolce
Torres
vs
23. maj 16:00
30. runde
Nola
Latte Dolce
vs
30. maj 16:00
31. runde
Latte Dolce
Team Nuova Florida 2005
vs
6. juni 16:00
32. runde
Gladiator
Latte Dolce
vs
9. juni 16:00
33. runde
Latte Dolce
Giugliano
vs
13. juni 16:00
34. runde