Luk
Logo for Vis Artena

Om Vis Artena

Land: Italien


Turneringer med deltagelse af Vis Artena

Turnering Placering Form
Serie D Gruppe G #5
har ikke vundet 9 kampe i træk
Serie D Oprykningsslutspil Semifinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 10 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Vis Artena fra nyhedsarkivet

Nyheder om Vis Artena

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Vis Artena
Nola
2 – 0
27. september 15:00
1. runde
Team Nuova Florida 2005
Vis Artena
0 – 2
4. oktober 15:00
2. runde
Vis Artena
Savoia
1 – 4
11. oktober 15:00
3. runde
Giugliano
Vis Artena
1 – 0
18. oktober 15:00
4. runde
Vis Artena
Latte Dolce
1 – 2
29. november 14:30
5. runde
Torres
Vis Artena
0 – 0
6. december 14:30
6. runde
Vis Artena
Cassino
3 – 0
16. december 14:30
7. runde
ASD Lanusei
Vis Artena
0 – 2
19. december 14:30
8. runde
Vis Artena
Insieme Formia
2 – 1
23. december 14:30
9. runde
Arzachena
Vis Artena
3 – 2
6. januar 14:30
10. runde
Afragolese
Vis Artena
1 – 5
17. januar 14:30
12. runde
Vis Artena
Latina
2 – 1
24. januar 14:30
13. runde
Gladiator
Vis Artena
3 – 4
30. januar 14:30
14. runde
Vis Artena
Carbonia
2 – 0
7. februar 14:30
16. runde
Nocerina
Vis Artena
1 – 2
14. februar 14:30
17. runde
Nola
Vis Artena
1 – 1
21. februar 14:30
18. runde
Savoia
Vis Artena
0 – 0
28. februar 14:30
20. runde
Monterosi
Vis Artena
3 – 1
3. marts 14:30
15. runde
Vis Artena
Giugliano
3 – 1
7. marts 14:30
21. runde
Vis Artena
Muravera
3 – 1
14. marts 14:30
11. runde
Latte Dolce
Vis Artena
0 – 1
21. marts 14:30
22. runde
Vis Artena
Torres
2 – 0
28. marts 15:00
23. runde
Cassino
Vis Artena
0 – 2
1. april 15:00
24. runde
Vis Artena
ASD Lanusei
0 – 2
10. april 15:00
25. runde
Insieme Formia
Vis Artena
1 – 2
14. april 15:00
26. runde
Vis Artena
Team Nuova Florida 2005
0 – 2
25. april 15:00
19. runde
Muravera
Vis Artena
2 – 0
9. maj 14:30
28. runde
Vis Artena
Afragolese
2 – 3
16. maj 16:00
29. runde
Latina
Vis Artena
1 – 0
22. maj 16:00
30. runde
Vis Artena
Gladiator
1 – 2
30. maj 16:00
31. runde
Vis Artena
Arzachena
2 – 2
2. juni 16:00
27. runde
Vis Artena
Monterosi
1 – 3
6. juni 16:00
32. runde
Carbonia
Vis Artena
2 – 0
9. juni 15:00
33. runde
Vis Artena
Nocerina
0 – 0
13. juni 16:00
34. runde
Savoia
Vis Artena
2 – 0
16. juni 16:00
Semifinaler